DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Ksiądz Zieliński o parodii Mszy Świętej: To nadużycie, które powinno być ścigane przez prawo

Ksiądz Zieliński o parodii Mszy Świętej: To nadużycie, które powinno być ścigane przez prawo
Fot. TVP Info

W tym, co dla nas katolików jest symbolem zepsucia, sodomy i grzechu, wykorzystuje się katolickie obrzędy. To nadużycie i uważam, że powinno to być ścigane przez prawo – powiedział o parodii Mszy Świętej podczas sobotniej Parady Równości ksiądz Henryk Zieliński.

 

Duchowny odniósł się do prowokacji, do jakiej doszło przy okazji dorocznego marszu środowisk wojujących homoseksualistów oraz ich zwolenników. Podający się za katolickiego księdza aktywista LGBT Szymon Niemiec w asyście dwóch towarzyszy parodiował Najświętszą Ofiarę. Później mówił o tym na samochodowej platformie parady, tuż przed wystąpieniem prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad gorszącym wydarzeniem.

 

To dwojaki problem. Z jednej strony mamy prawo, które pozwala grupie osób założyć kościół i nazwać go praktycznie dowolnie. Na szczęście niedawno MSWiA po licznych procesach odmówiło rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti. To chyba jest diabelski chochlik, że w Polsce można różne rzeczy nazwać kościołem. Jak Polacy mówią o kościele, to myślą o Kościele rzymskokatolickim – wyjaśniał ksiądz Henryk Zieliński w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

 

Lobby homoseksualne nie od dzisiaj usiłuje parodiować obrzędy chrześcijańskie. To pokazuje miałkość intelektualną i kulturową tych środowisk. Nie są w stanie wykreować własnych obrzędów, tylko parodiują nasze. Wydaję mi się, że należało się tego spodziewać, bo pamiętajmy, że szatan w Biblii jest przedstawiany jako ten, który „małpuje” Boga i w tej chwili mamy do czynienia z „małpowaniem” Boga i jego Kościoła – zauważył redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

 

- Jeśli jakaś grupa używa ksiąg liturgicznych i formuł zatwierdzonych w liturgii w Kościele rzymskokatolickim, to jest to bezprawna uzurpacja i parodia tych formuł – zwrócił uwagę duchowny.

 

- Problem polega na tym, że w tym, co dla nas katolików jest symbolem zepsucia, sodomy i grzechu, wykorzystuje się katolickie obrzędy. To dla nas coś takiego, jakby do melodii hymnu Polski podłożono jakieś bluźniercze słowa. To nadużycie i uważam, że powinno to być ścigane przez prawo – podkreślił ksiądz Henryk Zieliński.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-06-09 08:40
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Należy karać tego typu występki .Jezeli chcą niech opluwają siebie i swoją chorobe ,nie wiarę chrzescijan.
ponad 1 rok temu / Gaga
 
a co Hanka winna ustaleniom soborowym
ponad 1 rok temu / do seltzer
 
Gwoli ścisłości: nadużyciem jest też świecki strój noszony przez kapłana. Marynarka przystoi świeckiemu panu a kapłan katolicki dumnie nosi strój kapłański - swoją zbroję - jako żołnierz Chrystusa.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
A czy koncelebra nie jest nadużyciem? " Msze papieskie" koncelebrowało po kilkudziesięciu kardynałów, kilkuset biskupów i chmara zwykłych księży. Wszystkich to radowało i ubogacało.No i mamy, co mamy.
ponad 1 rok temu / ena
 
Po to UE nie pozwoliła zmienić sądów, aby blużnierstw nie karały.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
@Hanka, a jeszcze jedno. Razi Cię durszlak na głowie? To przejrzyj zdjęcia z internetu robione w czasie Mszy Novus Ordo, gdy kapłani mieli na głowach czapki klauna, maski afrykańskie albo psi łeb. Albo "konsekrują" blachę ciasta, które potem jak kelnerzy roznoszą ludziom do stolików. Szukaj pod hasłem catholic liturgy abusages. To się dzieje jawnie, ludzie są zachwyceni, biskupi też Ja myślę, że Pan Bóg już ma dość tej hucpy i stąd dopuszcza takie kwiatki jak Szymon Niemiec. Może chce w końcu obudzić śpiący kler, śniący słodko swój bajkowy ekumeniczny sen.
ponad 1 rok temu / seltzer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.