DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Ksiądz Zieliński o bezkarnej wrogości wobec katolików

Ksiądz Zieliński o bezkarnej wrogości wobec katolików
Fot. You Tube / wPolsce.pl

To, że uczucia religijne prokuratorów nie zostały urażone, nie oznacza, że nie zostały urażone uczucia ludzi wierzących – powiedział ksiądz Henryk Zieliński.

 

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” skomentował decyzję prokuratury w Częstochowie. Uznała ona, iż osoby, które podczas czerwcowego Marszu Równości niosły wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą nie dopuściły się przestępstwa obrazy uczuć religijnych. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone.

 

- Mówi się, że tęcza nie jest w stanie nikogo obrazić, owszem, siedmiobarwna tęcza jest symbolem chrześcijańskim, tu mamy tęczę sześciobarwną, która jest symbolem ruchu gejowskiego, sześć to również symbol niedoskonałości, przeciwnej chrześcijaństwu, a wpisywanie Matki Bożej w ten symbol jest bluźnierstwem – podkreślił duchowny.

Ksiądz Zieliński dodał, że w tej sprawie pojawia się problem podwójnych standardów, ponieważ podczas gdy od katolików wymaga się bezwzględnej tolerancji, Marsze Równości, które przeszły w tym roku m.in. przez Warszawę, Gdańsk, Poznań, Białystok manifestując sprzeciw wobec dyskryminacji, pokazały rzecz zupełnie odwrotną – wrogość środowisk LGBT wobec chrześcijaństwa i brak szacunku wobec osób wierzących.

- Boli mnie to, że prokuratura nie dopatrzyła się obrazy uczyć religijnych w tym akcie. To, że uczucia religijne prokuratorów nie zostały urażone, nie oznacza, że nie zostały urażone uczucia ludzi wierzących – powiedział duchowny, dodając, że problemem w tej sprawie jest subiektywizacja ocen.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2019-10-24 07:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Benedykt XVI w encyklice "Deus caritas est" ukazał obraz Boga w relacji miłości-agape do stworzenia, które jest akceptowane i chciane.Radykalnym wymiarem tej miłości jest osoba Jezusa Chrystusa który utożsamił się z człowiekiem i godzi sprawiedliwośc z miłosierdziem.Specyfiką chrześcijańską jest zasada,iż wiara działa poprzez "agape-caritas" a przypowieśc o Sądzie Ostatecznym ukazuje w/w postawę - nie mylic z uczuciem które przychodzi i odchodzi,lecz świadczeniem realnego dobra - jako wartości która posiada fundamentalne znaczenie na wiecznośc. Barbarzyństwem jest szarganie i szydzenie ze sfery sacrum.
9 miesięcy temu / t
 
Modernistyczni prezbiterzy i biskupi zajęci PASANIEM SIEBIE i uczestniczący w budowaniu NOWEJ GLOBALNEJ WSPÓLNOTY WIELORELIGIJNEJ już dawno bo po 1960 r. WYZBYLI SIĘ UCZUĆ RELIGIJNYCH i zastąpili je KULTURĄ DIALOGU / tzw. "bełkotem" czyli sloganami miłości i pokoju. Tak to już jest jeśli mianowani URZĘDNICY KOŚCIELNI NIE SZANUJĄ SWOICH UCZUĆ RELIGINYCH LUB SKRYWAJĄ JE ZA POPRAWNOŚCIĄ POLITYCZNĄ CZY FAŁSZYWĄ POKORĄ WOBEC PRZEŁOŻONYCH - NIE WYCHYLAJĄC SIĘ to nie dziwnego , że ludzie i WŁADZA TEŻ ICH NIE SZANUJE. Warto dopytać a ILE BYŁO TYCH ZAWIADOMIEŃ DO Prokuratury ? Mówienie o ODCZUCIACH - "bólu" przez ks. Zielińskiego jest NIEPOWAŻNE i infantylne. Co za mocno? cenzura? Mamy własnie owoce poprawności i możemy sobie "postękać" i podzielić się UCZUCIAMI.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Właśnie, może warto sprawdzić z jakim światopoglądem prokurator się utożsamia. Bo faktycznie człowiek wrogi Kościołowi i wierze katolickiej nie czuje się urażony, a wręcz zadowolony takim stanem rzeczy. Ale syty nie może z góry zakładać, że głodny ma podobne odczucia na temat rzeczywistości. Ja tak czuję, więc wszyscy czują tak samo. Swój światopogląd powinien pan prokurator zostawić za drzwiami prokuratury.
9 miesięcy temu / Iw
 
A prokuratorzy mają w ogóle jakiekolwiek uczucia religijne? Przecież w swoim czasie udokomuna starannie ich dobrała.
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
To wszystko dzieje się za władzy PIS i za prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości w jednej osobie z PIS.Ale PIS ma poparcie wśród duchowieństwa i w różnych mediach mieniacych się katolickimi. PIS a nie Konfederacja !
9 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
nie wystąpią przeciwko tęczowej zarazie, bo wiedzą że są pod kuratelą ONZ USA banków USA/Izrael , podpisują traktaty UE/Rząd światowy dla tego dla bezpieczeństwa okrągłostołowego według świata, nie mogą nic zrobić, bo ich mocodawcy od razu wyniki wyborów przekręcą na odpowiednią stronę, jak na razie Rewolucjoniści to tylko straszą małymi rewolucjami typu niepraworządność na zlecenie UE, ale tak to jest jak się jest pozbawionym suwerenności, nawet papież byłby przeciw bo w końcu słowo "suwerenizm" jako zagrożenie padło z jego ust, no to tak to wygląda, jedyną nadzieją CHRYSTUS KRÓL, a to oznacza odwagę, nie tchórzostwo, zaufanie, a nie mataczenie, prawdę zamiast kłamstwa.
9 miesięcy temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.