DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

Ksiądz Zieliński: Seminaria ignorują zakaz przyjmowania homoseksualistów

Ksiądz Zieliński: Seminaria ignorują zakaz przyjmowania homoseksualistów
Screen: Facebook / TVP Info

Kościelna instrukcja mówiąca o zakazie przyjmowania homoseksualistów do seminariów duchownych, jest w wielu przypadkach lekceważona, także w Polsce – powiedział na antenie TVP Info ksiądz Henryk Zieliński.

 

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” uczestniczył w sobotniej, porannej dyskusji jako gość audycji „Salon Dziennikarski”. Zwrócił uwagę na ścisły związek homoseksualizmu części księży z wykorzystywaniem przez nich innych osób.

 

Bardzo ważną sprawą – i coraz więcej hierarchów europejskich oraz amerykańskich zwraca na to uwagę – są związki między lobby homoseksualnym i czynnymi homoseksualistami w Kościele a różnymi patologiami, do których dochodzi – mówił ksiądz Zieliński. – Jestem świeżo po rozmowie z księdzem kardynałem Zenonem Grocholewskim, jednym z autorów instrukcji z 2005 roku. Zakazywała ona przyjmowania do seminariów ludzi o utrwalonych tendencjach homoseksualnych bądź wspierających „kulturę gejowską”. Wiemy, że w wielu przypadkach ta instrukcja nie bywała stosowana, także w diecezjach polskich, niestety – dodał.

 

Ksiądz redaktor zauważył ścisłą korelację, która znajduje odzwierciedlenie w statystykach odnoszących się do skandali obyczajowych w Kościele. – Fakty, również te ujawnione w raporcie z Pensylwanii, jak i te fakty, o których rozmawiałem z księdzem kardynałem, szefem komisji ds. trudnych przy Kongregacji Nauki Wiary, wskazują, że mniej więcej 90 procent molestowania czy jakichś przestępstw seksualnych popełnianych przez duchownych dotyczy sytuacji homoseksualnych i z tego trzeba by wyciągnąć wnioski – powiedział.

 

Niedawno uczestniczyłem w spotkaniu zatytułowanym: „Jak zapobiegać pedofilii w Kościele?”. Kiedy zwróciłem uwagę w pewnym gremium kościelnym na konieczność stosowania instrukcji z 2005 roku, instrukcji Stolicy Apostolskiej, zostałem zakrakany jako homofob i rasista wręcz – przyznał ksiądz Zieliński.

 

 

Źródło: Facebook/TVP Info

RoM

 

 


DATA: 2018-09-01 17:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościół albo wypali pedalstwo wśród duchownych ogniem, tak jak planował Benedykt XVI i dlatego został zmuszony do dymisji, albo przejdzie do historii.
ponad 2 lata temu / Faust
 
Odwagi księża! Wyplenić to zło z waszych szeregów, Kościół jest z wami!
ponad 2 lata temu / Jak??
 
Pamiętam 20 lat temu jak w pewnym, znajomym zakonie żeńskim podstawowym powodem niedopuszczania do nowicjatu (po 2 latach postulatu), był "brak dojrzałości ogólnoludzkiej". Nie chodziło tu o wiedzę czy wiarę. Wydawało mi się to bardzo rozsądne i myślałam, że tak jest w każdym seminarium czy zakonie...
ponad 2 lata temu / Anaja
 
Chyba ks.Glas (w każdym razie któryś ze znanych kapłanów) wspominał, że na seminarzystów o skłonnościach homoseksualnych patrzy się przez palce z uwagi pustki w seminariach. To był argument któregoś z zachodnich biskupów.
ponad 2 lata temu / Anaja
 
Homoseksualizm jest to co Pan Bóg nazwał okropieństwem Trzeba nieznać Biblii księga Rodzaju
ponad 2 lata temu / Ammt
 
Pederastia - grzech wołający o pomstę do nieba.
ponad 2 lata temu / katech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.