DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk: Lepiej godnie pożegnać niż zabijać

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk: Lepiej godnie pożegnać niż zabijać
Fot. You Tube / Bractwo Małych Stópek

Możemy powiedzieć, że teraz jesteśmy bardziej cywilizowani – w ten sposób historyczny werdykt Trybunału Konstytucyjnego skomentował ksiądz Tomasz Kancelarczyk, prezes Bractwa Małych Stópek.

 

Duchowny na co dzień, od wielu lat angażuje się w sprawę obrony życia. Ne tylko wspiera ideę pro-life, ale i z wielkim oddaniem praktycznie wspiera matki wahające się czy urodzić swoje poczęte dzieci. Przeważnie chodzi o kobiety pozbawione pomocy ze strony najbliższych – w tym życiowych partnerów – bądź wręcz nakłaniane przez swe otoczenie do zabicia nienarodzonego potomstwa.

 

- Mimo że Konstytucja mówi o ochronie życia od poczęcia to przez niuanse prawne można było – mówiąc wprost – zabijać nienarodzonych. Wiem, że za tym będzie szedł wielki wysiłek. Wielki wysiłek rodziców. Ale mam nadzieję, że będzie to również wysiłek społeczny, by dokładniej się przyjrzeć osobom z różnymi niepełnosprawnościami – powiedział ksiądz Kancelarczyk portalowi Onet.pl.

 

W rozmowie duchowny odniósł się do dotychczasowej praktyki będącej pokłosiem zniesionej właśnie przez TK przesłanki eugenicznej.

 

- Na 1 100 przypadków tej „legalnej-nielegalnej” aborcji było niewiele przypadków takiego upośledzenia czy choroby u dziecka, że kończyłoby się jego śmiercią jeszcze przed narodzeniem. Co bym powiedział? To, co zawsze mówię. Jeśli nie pożegnają godnie swego dziecka, to będą to pamiętali jako traumę. Jeżeli zrobią to we właściwy sposób, to będzie to smutne, ale właściwe i godne pożegnanie – skomentował.

 

Ksiądz mający na co dzień do czynienia z dramatami matek zamierzających uśmiercić swoje potomstwo wspomniał o aspekcie pomijanym przez lobby aborcyjne – czyli duchowymi i psychicznymi następstwami dzieciobójstwa.

 

- Nie można mówić, że aborcja to taki reset i nic się nie stało. Stało się i to bardzo wiele. Ja jako kapłan doświadczam tego nieustannie. Te sprawy wracają. Nawet dziś usłyszałem takie słowa od jednej z kobiet właśnie w sprawie aborcji: Pan Bóg wybacza zawsze, człowiek czasami, ale natura nigdy – zaznaczył.

 

Źródło: Onet.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-10-22 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fantastyczny Czlowiek, Kaplan, Ojciec setek uratowanych Dzieci
1 miesiąc temu / AntiYdiot
 
Staram sie kiedy tylko moge ta fundacje mam duzy sentyment dla dzialaczy.
1 miesiąc temu / ula
 
Fundacja Małych Stópek - piękne dzieło i konkretna pomoc dla kobiet oraz ich dzieci. Bóg zapłać!
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
Ksiądz Kancelarczyk to prawdziwy bohater! Niech mu Bóg błogosławi każdego dnia!
1 miesiąc temu / Abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.