DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Powoływanie się na "prawomocne wyroki", uzyskane za pomocą tortur, w sprawie mordów rytualnych, a co za tym idzie legalizowanie pogromów, jako konsekwencjo takich oskarżeń, wydaje się być nierozsądne w przypadku profesora uniwersytetu. Za cesarza Domicjana (81?96 n.e) chrześcijanie byli "prawomocnymi wyrokami" skazywani za "ateizm"z powodu odmowy składania ofiar rzymskim bogom, jak również za rozwiązłość seksualną czyli orgie, czy mordy rytualne z dzieci. i na to również rzymski wymiar sprawiedliwości miał "prawomocne wyroki". To że jedynie pojedyncze osoby, a nie naród żydowski nawraca się wynika raczej z faktu że przez wieki przekonaliśmy ich, że ich Bóg i nasz Bóg to dwaj różni i wrodzy sobie Bogowie, oraz że by przejść do naszego, muszą odwrócić się od tego, który ich wybrał, a przyjąć tego, który ich przeklął.
ponad 1 rok temu / syoTroll
 
Ostatnio w 2 lotach z Nowego Jorku do Izraela miały miejsce rekoczyny, bo Ortodoksyjni Żydzi bali się, że nie zdążą wylądować przed szabatem i wszczęli bojke na pokładzie samolotu. A tak w ogóle to Żydzi są bardziej podzieleni niż my. Kiedyś łączył ich judaizm, teraz holokaust. Ci z Izraela popierają Trumpa, a ci w Ameryce w większości Demokratów i finansjere. Tak samo jak nie można mówić, że wszyscy Polacy są ...Tak samo nie wszyscy Żydzi są... Cokolwiek podstawicie będzie prawdziwe.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Kim jest Hanna Lis i kim jest Leszek Balcerowicz by mieli czelność podnosić głos na kapłana , który jako jeden z nielicznych staje w obronie Polaków. Co oni i ich przodkowie dobrego zrobili dla Polski i Polaków? Zabolała ich prawda o reformacji żydowskim odniesieniu do Polaków.
ponad 1 rok temu / Anna
 
Niech Pan Bóg miłosierny ma Księdza profesora Guz w opiece!
ponad 1 rok temu / Gość
 
Pan Bóg przełącza, naród żydowski nigdy
ponad 1 rok temu / Jarek
 
powidzenie: sKULić ogon pod siebie nabiera nowego znaczenia..
ponad 1 rok temu / kulio
 
Sprawa obrony Księdza Profesora Tadeusza Guza przed żydowskimi atakami w praktyce weryfikuje naszą Niepodległość. Weryfikuje, czy chcemy w Kościele i w nauce być pod żydowską okupacją i dyktatem poprawności kosztem prawdy i niezawisłości intelektualnej. Każdy , komu wstrętna żydowska okupacja naszego Narodu, niech podpisuje i udostępnia. Brońmy ostatniego polskiego Profesora i Kapłana, który powiedział prawdę o Reformacji, za co został ukarany i teraz o żydowskim bezprawiu na Polskim Narodzie. Kto Polak, wie, że niezłomnych Kapłanów Polskich bronić trzeba.
ponad 1 rok temu / Ewelina ANna
 
Kłamliwe donosy Balcerowicza i "Wyborczej" na ks. Guza,wszystkich wystraszyły, a "Nasz Dziennik" niepotrzebnie to roztrąbił.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
KUL czyli komiczny uniwerek lubelski,doprowadza się do realnego już pośmiewiska.Dlaczego? Mord Rytualny został w literaturze polskiej opisany po wielokroć:ks.Prenajtis;Ks.Kruszyński;Ks.Trzeciak aż po dysputę Lwowską.Obraz ukazujący Mord Rytualny jest wciąż jeszcze,choć ukryty przed Wiernymi,w Katedrze Sandomierskiej.Mało jest Faktów w historii udokumentowanych tak dokładnie i naukowo.Więc KUL i Kuria Lubelska wydając to oświadczenie stają w głębokiej i skrajnie mijającej się z prawdą-POZYCJI!Kim jesteście Wy, którzy publicznie zaprzeczacie Faktom,napiętnując rzetelnego naukowca i Prawdy obrońcę! Wstyd tu już nie pasuje tu trzeba użyć dużo mocniejszego słowa. . .Był taki Żyd, prof. historii Toaft, który opublikował książkę, zawierającą kompletne badania naukowe dotyczące Mordu Rytualnego,jego początki po aktualny stan rzeczy i-w zagrożeniu życia publicznie zaprzeczył swojej wieloletniej pracy kajając sie jak kundel przed ADL i ska. Tu tkwi istota postawy:KUL i Kurii
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Tłumaczą się tylko winni. X. Guz nie ma powodu się tłumaczyć. Z Żydowskiej strony nie ma dla nas miejsca na dialog i prawdę, jest tylko i wyłącznie próba nachalnej dominacji opartej na tresurze, kłamstwie, propagandzie i ostateczny cel - skrojenia frajera. Chcecie być niewolnikami "nowej cywilizacji"? Na Taką dyplomacyją odpowiada się mieczem. Tchórzliwe kundle zawsze lądują na łańcuchu.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Atakując ks.prof.Guza działającego w oparciu o rzetelne badania atakujecie prawdę. Atakując za to tak dzialajcego Polaka stajecie zatem wrogami Polaków, którym tworzycie reżim.
ponad 1 rok temu / Mataleo
 
Ekumenizm to próba pacyfikacji PRAWDY i to jest smutne.
ponad 1 rok temu / Gosc
 
Kompromitacja KULu i Rektora oraz Biskupa Lubelskiego, co to tchórzliwie przeprowadzają nagonkę na ks. Profesora chroniąc swoje kariery. Wstyd i żenada.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Trzeba robic swoje i nie przejmowac sie zydokomuna! Dzieki ksieze profesorze!
ponad 1 rok temu / emigrant
 
@ do Krzysiek. W Lipcu 2013 na pokładzie samolotu powracającego z Brazylii. Dziennikarz zapytał o jego opinie w zawiązku z orientacjami seksualnymi kapłanów. Odpowiedział "kim to ja jestem żeby.." i tu pojawiają się dwa tłumaczenia "osądzać" i "pouczać". Tak czy inaczej jedno lub drugie są wypowiedzią budzącą poważne obawy o człowieka obecnie zajmującego instytucje papiestwa. Benedyk XVI wyraźnie krytykował i właściwie osądzał że nikt nie może być dopuszczony do święceń kapłańskich mając tendencje do homoseksualizmu. Jeśli papież nie będzie czy "osądzał" lub "poczał" w tak poważnej sprawie to nie będzie ani "osądzał" lub "pouczał" w żadnej innej poważnej sprawie. Dlatego według moich spostrzeżeń bagatelizuje lobby homoseksualne w Kościele i zajmuje się sprawami banalnymi jak np. ekologia. Stąd poważny kryzys autoryteu bo nie ma komu osądzać grzechu a instytucja papiestwa jest najwyższą w Kościele.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
film Grzegorza Brauna o Lutrze w wersji angielskiej jest juz dostepny online https://luter.braunmovies.com/sklep/
ponad 1 rok temu / Do Mig
 
Nie szkoda księdzu czasu na polemizowanie z tym szmatławcem. Przecież oni plują jadem na każdego kto nie zgadza się z szatanem.
ponad 1 rok temu / Robert
 
NIE! - to niemożliwe, żeby Katolicki Uniwersytet Lubelski - w 100-lecie swojego istnienia i w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę tak się zhańbił! To jakiś zły sen! Obudźcie mnie! Hańbą jest już sama gotowość do "rozpatrywania" oszczerstw szubrawców! Powinien rektor natychmiast je odrzucić i zdecydowanie bronić przed opluwaniem ks.prof. Tadeusza Guza! Zna przecież Profesora nie od dziś i wie dobrze, że każde słowo ks. Guza jest wyważone, prawdziwe i skąpane w miłości! Nie! Niemożliwe, żeby K.U.L. popełnił harakiri! Obudźcie mnie ,proszę!
ponad 1 rok temu / uśpiona
 
wspaniały mądry Kapłan ! Wiele zawdzięczam jego wspaniałym wykładom , m.in o Lutrze.. Szkoda tylko ze nie posiadam tłumaczen na anielski i niemiecki..
ponad 1 rok temu / mig
 
Żałosne. Żydzi nie mają dystansu do siebie i nie przyjmą nawet najlżejszej krytyki
ponad 1 rok temu / koteq
 
Kiedy papież powiedział: "kim to ja setem żeby pouczać"?
ponad 1 rok temu / do Krzysiek
 
I po KULu...ani grosika więcej!
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Głowa do góry księże jest takie powiedzenie -tonący brzytwy się chwyta.
ponad 1 rok temu / irek
 
Bardzo mnie smuci fakt że ks. Guz sam musi się tłumaczyć z rzeczy oczywistych, definiować i wyjaśniać swoje wypowiedzi i to że tylko świeccy go bronią. Gdzie są purpuraci, aha no tak przecież papież Bergolio raz już oznałmił jednemu pederaście "kim to ja setem żeby pouczać"? Mamy bardzo głęboki kryzys autorytetu we wszystkich instytucjach naszej cywilizacji. Od rodziny aż po Kościół i jego doktrynę oraz Państwo i politykę.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Ks.prof. Guza rzeczywiście można "oskarżać o wrogość" ..... ale TYLKO o wrogość wobec kłamstwa, podłości, oszustw, nienawiści i głupoty.... niezależnie kto te cechy posiada.... W takim samym stopniu ks. Guz będzie wrogiem podłości Polaka co i podłości Niemca,Żyda czy Francuza! I z taką samą mocą kocha ks. Guz szlachetnego i Żyda i Polaka i Niemca i Francuza! Życzmy sobie wszyscy takiej mądrości.sprawiedliwości i równości w ocenach! A że propagandyści udają, że tego nie rozumieją, to ich decyzja i poniosą kiedyś konsekwencje swojej nikczemności! "Prawda nas wyzwoli!"
ponad 1 rok temu / W górę serca i umysły!
 
Dziękujemy Wspaniałemu Ks.Prof. Guzowi to tacy kształtowali Karola Wojtyłe że został Papieżem i został Swiętym. Pokazał Balcerowicz czyje interesy są dla niego ważniejsze ...........to najlepszy jego obraz jego troski o Polskę i Polskie sprawy. Jak mógł być w rządach???? Nic dziwnego że gospodarka upadała. Dlatego od jego udziału w rządach i transssssssssssssss....formacji miliony Polaków traciło pracę a oni mieli się dostatnio. Zapytał Anglik w jakich Uniwersytetach uczyli się Polacy i jacy nauczyciele akademiccy ich uczyli ,że tak wielu tuła się za pracą i chlebem nie pracując w swoim zawodzie lub wykonuje pracę na poziomie szkoły zasadniczej? Tacy jak Balcerowicz. Niesiołowski, Gronkiewicz i in????? Tak uczyli jak dbali o Polskę???
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ks. profesor nie otrzymał zakazu wypowiedzi. Otrzymał tylko prośbę by nie wypowiadać się ze względu na dialog ekumeniczny. Znaczy się dialog ważniejszy niż prawda? To nie będzie ani prawdy ani dialogu. Zostanie tylko fałsz złudzenia, że osiągnęliśmy jedność. I po co to? Dla dobrego samopoczucia by Protestanci nie zmieniwszy nic w swoim postrzeganiu Komunii Świętej mogli do niej przystępować? A może chodzi o to by już nie było Przeistoczenia a tylko wspólny opłatek w tym dobrym samopoczuciu jedności...
ponad 1 rok temu / ma
 
Ksiądz profesor jest także moim mistrzem ducha i intelektu. Wspaniały Boży duch, który daje odważnie odpór kłamcom, różnej maści łajdakom i półgłówkom. Niech Przenajświętsza Panna nad Nim czuwa nieustannie.
ponad 1 rok temu / Piotr Trojanowski
 
Jestem za ks. Guzem!!!! Jest patriotą i Polakiem!!!
ponad 1 rok temu / irtur
 
Tak ze Henry Ford pyta w ' Międzynarodowy żyd" Lenina ojciec to niemiecki zyd Blanche. Podczas rewolucji sowieckiej zamykano/ przeznaczano na stajnie, sale taneczne kościoły katolickie, nie czyniono tak z zadną synagogą bo?
ponad 1 rok temu / mitras
 
Powinniśmy, chyba być wdzięczni władzom kościelnym i władzom KUL za to, że "poprosili" tylko ks. prof. o to, żeby nie mówił nic o M. Lutrze i o reformacji. Nie ze względu na jakieś fałsze, ale ze względów ekumenicznych. Dzięki temu wiemy, na czym opiera się współczesny ekumenizm i możemy słuchać cennych wykładów ks. Guza na temat protastantyzmu i protestantyzacji w naszych czasach. Tym samym, wykłady ks. profesora zyskują na wiarygodności i randze autorytetu. Tak się realizuje zapowiedź Pana Jezusa: "a prawda was wyzwoli". Wniosek dla wszystkich ludzi Kościoła: warto głosić prawdę, zakazy tylko ją wzmocnią!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Kochany, mądry i pokorny ks.Guz! Pamiętam pod jakim jego wrażeniem był mój mąż ("protestant"?) na wykładzie o Lutrze! Ks.Guz ma wielki szacunek dla każdego spotkanego człowieka (nawet swojego wroga)! Nie znam wielu takich...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@mk. A może jeszcze cytując posła Jakubiaka (K'15) o 17.IX.1939 zadać pytanie "(...) Pytam, gdzie byli Żydzi kiedy 500 tys. Polaków w ciągu roku wymordowano na ich oczach? 2 mln Polaków wsadzono w wagony śmierci i wywieziono na Syberię. Czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żydów? A to oni stanowili władzę na tamtych terenach."
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Oby jak najwięcej było z nami takich Pasterzy jak Ksiądz Tadeusz w czasie gdy idziemy ciemną doliną. Ksiądz, który ma w sobie tyle miłości mimo, że ma jednocześnie tak olbrzymią wiedzę o tym co się działo i co się dzieje złego wokół nas. Świadczy to tylko o Jego olbrzymiej pokorze i prawdziwej miłości jakiej uczy nas sam Pan Jezus. Módlmy się wszyscy za siłę dla Księdza w czasie tej bezpodstawnej nagonki, ale także o nawrócenie ludzi atakakujących Księdza Tadeusza. Proszę Księdza proszę się nie bać, Bóg i Maryja są silniejsi od wiadomo kogo ;)
ponad 1 rok temu / Marek80
 
Zapomniana encyklika. Katolicki papież do polskich Biskupów. Szukamy w necie (przypisy Wikipedii)i czytamy (krótkie): Benedykt XIV, encyklika A quo primum
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Już polegliśmy, skoro we własnym kraju musimy się tłumaczyć przed oszczerca ma!
ponad 1 rok temu / Alex
 
Uwielbiam słuchać Ks. Profesora Tadeusza. To geniusz. Żałuję tylko, że tak wielu ludzi nie ma pojęcia o czym mówi. Polecam szczególnie jego konferencje z Przemyśla.
ponad 1 rok temu / Monika
 
A kiedy ostatnio red. Czuchnowski , czy red. Michnik palili ... świecę chanukową ??? Ateizm i materializm , czy judaizm ???
ponad 1 rok temu / mk
 
A może tak "jedną miarą" . Jaki jest żydowski stosunek do chrześcijan i chrześcijański do żydów . Na przykładzie traktowania świątyń chrześcijaskich na terenie państwa Izrael ,czy synagog w państwach chrześcijańskich . Zdaje się wszędzie można znaleźć przynajmniej "źdźbła w oku" ... :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
oto jaki artykuł zamieszczono na deonie: "Te wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza są "całkowicie niezgodne z prawdą i absolutnie niedopuszczalne"
ponad 1 rok temu / przytaczam deon
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.