DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Ksiądz powiedział na lekcji religii prawdę o homoseksualizmie. Dyrektor żąda, by zmienił zdanie

Ksiądz powiedział na lekcji religii prawdę o homoseksualizmie. Dyrektor żąda, by zmienił zdanie

Lewicę oburzyły lekcje religii w jednym z liceów w Krośnie, gdzie ksiądz stwierdził, iż osoby transseksualne wymagają pomocy ze strony psychiatry. Kapłan zwrócił także uwagę na sekciarstwo ruchów LGBT.

 

Słowa księdza oburzyły m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawiciel tej lewicowej organizacji zaatakował lekcje religii w szkole, nazywając je „pseudonaukowymi bzdurami”.

 

W opinii przedstawiciela lewackiej instytucji, ksiądz katecheta miał… stosować „ideologiczną nowomowę” (sic!). Ta konstatacja może zaskakiwać, wszak pada ze ust zwolenników lewicowych ideologii. Walczący o rzekomą tolerancją przedstawiciele Ośrodka nie wahali się używać mocnych słów wobec księdza, nazywając jego słowa „bełkotem” oraz jednoznacznie sugerując, iż nie powinien uczyć w szkole.

 

Co ciekawe do sprawy odniósł się dyrektor szkoły, który wezwał księdza do… zmiany zdania. Przyznał, iż ksiądz „mija się z prawdą” i… „będzie musiał się z tego wycofać”.

 

Media również cytują księdza ze sporą rezerwą, uznając zapewe jego wypowiedzi za radykalne. Tymczasem trudno dopatrzyć się w nich czegoś złego. Ksiądz katecheta miał zwrócić uwagę na sekciarski charakter homoseksualnych środowisk. Wyraził również zaniepokojenie stanem psychicznym transseksualistów. Nadmienił, iż „okaleczają oni swoje ciało”.

 

Kapłan przestrzegał także przed ideologią gender. Katecheta zwrócił uwagę, iż jest ona częścią „eksperymentów prowadzonych na dzieciach”. Poprosił również uczniów, by opisali negatywne zjawiska do jakich dochodzi z powodu tej ideologii.

 

Miejmy nadzieję, że ksiądz nie ulegnie presji lewackich środowisk. Skandalem jest, że dyrektor szkoły wywiera presję na księdzu, by odwołał słowa, które wynikają z wiary i katolickich przekonań kapłana.

 

W obronie księdza stanął na szczęście Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej z przemyskiej kurii. Przyznał on, że katecheta „solidnie wywiązał się ze swoich obowiązków, także programowych”.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-09-13 20:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
51
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wiele jajeczek pobiera sie od matki i łaczy z plemnikami aby powstały zarodki , a potem zamraża i niszczy ,gdy są niepotrzebne. wiec jeden urodzony chłopczyk czy dziewczynka jest okupiony śmiercią swioch braci i sióstr. masakra , holokaust , mord niewiniatek
11 miesięcy temu / invitro zabija
 
Tak, zgadzam się z Księdzem. Nie wiem jaka była forma katechezy. Nie wiem czy nie była to walka na pseudo argumenty , może argumenty,końcowa teza mówiąca o patologii o podłożu psychicznym osób transseksualnych powinna być oparta odpowiednim przygotowaniem "psychologiczno medyczno teologicznym.Stwierdzenie czegoś bez odpowiedniej argumentacji, szczególnie wśród młodych ludzi bombardowanych wiadomościami z internetu i innych mediów, kończy się porażką. Podam , przykład, przychodzi ksiądz na wizytę duszpasterską i stwierdza , że in vitro to grzech - ok - prawda ale dlaczego - tego już ksiądz nie potrafił wyjaśnić.
11 miesięcy temu / mario
 
Sodomię należy leczyć a nie propagować tą prawdę trzeba zawsze i wszędzie głośno wypowiadać nawet wówczas gdy lewactwo wyje i kwiczy ze złości
11 miesięcy temu / Krzysztof
 
Pełna solidarność z tym księdzem. Mam nadzieję, że rodzice też stana na wysokości zadania.
11 miesięcy temu / admirał
 
W demokracji nauką jest to, co przegłosuje większość.
11 miesięcy temu / t3
 
Czy nauka religii w szkole ma być miejscem tworzenia niesnasek poglądowych?
11 miesięcy temu / ktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.