DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Ksiądz powiedział na lekcji religii prawdę o homoseksualizmie. Dyrektor żąda, by zmienił zdanie

Ksiądz powiedział na lekcji religii prawdę o homoseksualizmie. Dyrektor żąda, by zmienił zdanie

Lewicę oburzyły lekcje religii w jednym z liceów w Krośnie, gdzie ksiądz stwierdził, iż osoby transseksualne wymagają pomocy ze strony psychiatry. Kapłan zwrócił także uwagę na sekciarstwo ruchów LGBT.

 

Słowa księdza oburzyły m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawiciel tej lewicowej organizacji zaatakował lekcje religii w szkole, nazywając je „pseudonaukowymi bzdurami”.

 

W opinii przedstawiciela lewackiej instytucji, ksiądz katecheta miał… stosować „ideologiczną nowomowę” (sic!). Ta konstatacja może zaskakiwać, wszak pada ze ust zwolenników lewicowych ideologii. Walczący o rzekomą tolerancją przedstawiciele Ośrodka nie wahali się używać mocnych słów wobec księdza, nazywając jego słowa „bełkotem” oraz jednoznacznie sugerując, iż nie powinien uczyć w szkole.

 

Co ciekawe do sprawy odniósł się dyrektor szkoły, który wezwał księdza do… zmiany zdania. Przyznał, iż ksiądz „mija się z prawdą” i… „będzie musiał się z tego wycofać”.

 

Media również cytują księdza ze sporą rezerwą, uznając zapewe jego wypowiedzi za radykalne. Tymczasem trudno dopatrzyć się w nich czegoś złego. Ksiądz katecheta miał zwrócić uwagę na sekciarski charakter homoseksualnych środowisk. Wyraził również zaniepokojenie stanem psychicznym transseksualistów. Nadmienił, iż „okaleczają oni swoje ciało”.

 

Kapłan przestrzegał także przed ideologią gender. Katecheta zwrócił uwagę, iż jest ona częścią „eksperymentów prowadzonych na dzieciach”. Poprosił również uczniów, by opisali negatywne zjawiska do jakich dochodzi z powodu tej ideologii.

 

Miejmy nadzieję, że ksiądz nie ulegnie presji lewackich środowisk. Skandalem jest, że dyrektor szkoły wywiera presję na księdzu, by odwołał słowa, które wynikają z wiary i katolickich przekonań kapłana.

 

W obronie księdza stanął na szczęście Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej z przemyskiej kurii. Przyznał on, że katecheta „solidnie wywiązał się ze swoich obowiązków, także programowych”.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-09-13 20:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
43
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ktoś, kto używa emocjonalnych argumentów ?bo oni przechodzą mękę?, nie powinien być traktowany poważnie jako uczestnik jakiegokolwiek racjonalnego dyskursu. Ale trudno się dziwić, skoro takich emocjonalnych ?argumentów? jako jedynych używają utytułowani ludzie, uważający się za naukowców, jak psychiatrzy amerykańscy Czy ludzie to mówiący, zastanawiają się nad cierpieniami innych chorych psychicznie, z których nie zdjęto odium choroby psychicznej, jak chorzy na depresję, psychotycy i wielu, wielu innych? Czy zastanawiają się nad cierpieniem pedofili, fetyszystów, koprofili?
2 dni temu / j.ankos
 
Dobrze, że nadal są księża, którzy odważnie mówią prawdę.
2 dni temu / Ewa
 
Obojetnie, kto bedzie w Polsce rzadzil, jako katolicy kierujemy sie prawem Bozym, jestem czlowiekiem wolnym i nikt nie bedzie mi nakazywal i zmuszal mnie do podprzadkowania sie laickiej ideologii. Kazdy z nas hetero- czy homoseksualny czlowiek mamy swoje problemy w zyciu. Dlatego Bog dal nam 10 przykazan i Pismo Sw. i powinismy dazyc do tego aby wg. nich postepowac. Nie zawsze nam sie to udaje i grzeszymy, ale mamy te miare, tem punkt, ze tak powinnismy postepowac, bo inaczej robimy sobie krzywde. Nie moze tak byc, zeby wszystko bylo doswolone, musza byc granice postepowania czlowieka, dlatego mamy moralnosc i sumienie. Gdyby LGBT bylo z tym zgodne, nie wywolawaloby tyle nieporozumien. Nie moze byc, zeby uczono w szkole o ideologii LGBT i tlumaczono dzieciom technik wspolzycia homoseksualnego przedstawiajac je jako przejaw wielkej milosci. Ksiadz postapil dobrze.
4 dni temu / JA:
 
Deprawacji dzieci KATEGORYCZNE NIE !!!!
4 dni temu / krzysztof
 
w takim razie należy zmienic pytania do pierwszej spowiedzi w wydawnictwie Juk zatwierdzone przez KK
8 dni temu / do AndrzejBR
 
Ten sexualny obłęd ma jeden ukryty cel: pozbawić dzieci naturalnego odruchu wstydu, który jest źródłem cnoty czystości. Człowiek bezwstydny jest już łatwym łupem wszelkiego zboczenia i plugawienia rodzaju ludzkiego. Naszym obowiązkiem jest postawić nieprzebyty mur dla chorych umysłowo szaleńców! Alternatywa jest tylko jedna: albo ich zepchniemy do kazamatów rozwiązłości, albo oni na te kazamaty wprowadzą do naszego życia! - dobrze sobie to uświadommy, trzeciej drogi nie ma bo być nie może dla mieszania czystości z plugastwem! Już stary testament dzieli ludzi na tych których oblicza mogą się pokryć rumieńcem wstydu i na takich których cera to uniemożliwia!!! Mądrej głowie . . .
8 dni temu / AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.