DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Ksiądz podkreślił, że katolik nie może głosować na Demokratów. Grożą mu kary kanoniczne

Ksiądz podkreślił, że katolik nie może głosować na Demokratów. Grożą mu kary kanoniczne
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Biskup La Crosse w Wisconsin William P. Callahan skrytykował amerykańskiego księdza Jamesa Altmana, który w mocnych słowach przedstawił swoje stanowisko na temat działań Partii Demokratycznej. Hierarcha zarzucił kapłanowi sianie podziałów i nie wykluczył zastosowania wobec niego kar kanonicznych.

 

Dostępne w internecie naganie, na którym ks. James Altman podkreśla, że nie można godzić katolicyzmu z głosowaniem na Partię Demokratyczną zyskuje coraz większą popularność. Obejrzało je już około pół miliona osób. Ksiądz Altman surowo wypowiada się na nim m.in. o proaborcyjnym stanowisku Partii Demokratycznej.

 

Przełożony księdza Altmana, biskup William P. Callahan skrytykował „manierę” i „ton” wypowiedzi duchownego. Potwierdził, że nie wyklucza zastosowania kar kanonicznych.

 

„Ksiądz James Altman stał się fenomenem mediów społecznościowych” – napisał biskup Callahan w swym oświadczeniu. Przyznał, że kapłan kierował się walką o prawdę. Zauważył jednak również, że w kwestiach spraw sprzeciwiających się „[…] wierze i nauczaniu Jezusa Chrystusa i Kościoła katolickiego, zwłaszcza w kwestii aborcji i innych spraw dotyczących ochrony życia, powinniśmy zaprosić do dialogu [...]”.

 

Według biskupa ton księdza Altmana staje się „ostry i osądzający, pozbawiony jakiegokolwiek miłosierdzia i powodujący zgorszenie zarówno społeczeństwa jak i Kościoła”. Dodał, że „jego generalizacja i potępienie całych grup ludzi jest całkowicie niewłaściwe i nie wiąże się z naszymi wartościami ani życiem w cnocie”.

 

Z drugiej strony bezkompromisowego księdza poparł biskup Strickland z diecezji Tyler w stanie Teksas.

 

Źródła: diolc.org

mjend


DATA: 2020-09-11 12:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

popieram, z całą mocą stanowisko etyczne, gdzie mówi się o złu, że jest ono złem, to ewangeliczne tak - tak; nie - nie. biskup chcąc ukarać księdza skazuje się na obrzydzenie moralne ze strony prawych i odważnych katolików. brawo dla odwagi i mądrości księdza katolickiego... pozdr
1 miesiąc temu / see
 
A ten biskup jak mu tam... Dawno zgłupiał czy to świeża sprawa?!
1 miesiąc temu / Babcia
 
O jakim dialogu z ludźmi popierającymi mordowanie niewinnych dzieci mówi ten "biskup"? Takich ludzi powinno się ekskomunikować. Cały ten "dialog" odmieniany na wszystkie przypadki, to jakiś szatański pomysł na zdewastowanie świętej wiary katolickiej.
1 miesiąc temu / Wernyhora
 
Poniżej ktoś zadał retoryczne pytanie ,,czy Chrystus dla biskupa coś znaczy?,, Z kąd taka wątpliwość, odpowiadam duużo znaczy, aż 30 nowoczesnych srebrników.
1 miesiąc temu / staho
 
Dziś zapewne i święty Jan Chrzciciele byłby obłożony karami kanonicznymi zanim zostałby ścięty
1 miesiąc temu / antylewus
 
"Nie sądzę, żeby wśród biskupów było wielu, którzy zostaną zbawieni, znacznie więcej z nich zginie" św. Jan Chryzostom
1 miesiąc temu / M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.