DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

„Ksiądz na sygnale” - duchowe wsparcie kapłanów przez telefon w czasach pandemii

„Ksiądz na sygnale” - duchowe wsparcie kapłanów przez telefon w czasach pandemii
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. źródło: pixabay.com

„Ksiądz na sygnale”, pod takim hasłem od 28 marca działać będzie specjalna infolinia uruchomiona przez archidiecezję poznańską. – Wychodzimy naprzeciw wszystkim, którzy potrzebują duchowego wsparcia, rozmowy i umocnienia w związku z panującą w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa – podkreśla bp Szymon Stułkowski.

 

Księża czekać będą na telefon codziennie w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00. – Numer telefonu 61 102 0000 łatwo zapamiętać – mówi bp Stułkowski, który sam będzie też pełnił dyżur telefoniczny.

 

Jak wyjaśnia ks. Krystian Sammler, ograniczony dostęp do życia sakramentalnego i duszpasterskiego w parafiach wśród wielu ludzi rodzi lęk, smutek i wątpliwości.

 

Rodzą się pytania dotyczące sakramentu pokuty, Komunii Świętej duchowej, przeżywania transmisji Mszy Świętej on-line, liturgii domowej lub przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Niektórzy po prostu potrzebują duchowej rozmowy i umocnienia – wyjaśnia koordynator inicjatywy „Ksiądz na sygnale”.

 

Mamy nadzieję, że rozmowa z kapłanem przez telefon – na ile jest to możliwe – przyniesie pomoc, nadzieję, udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania i będzie duchowym umocnieniem dla wszystkich, którzy z tej formy pomocy skorzystają – zauważa ks. Sammler.

 

KAI

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-27 12:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@fx Widać, że cię zabolało... Wybacz, ale tak się składa, że pracowałem z ludźmi ciężko chorymi... Nie było łatwo... Przypominam jedynie to, co miało miejsce już w Kościele w przeszłości... Jeżeli nie mam racji, to udowodnij... Czasy są takie, że nie ma czasu na stwierdzenia, że coś robią Dziś potrzebne jest szafowanie sakramentów św.,zwłaszcza Sakramentu pokuty i Eucharystii, a nie udzielania porad przez telefon... To stanowczo za mało... Świat stoi wobec ogromnego doświadczenia i odcięcie wiernych od sakramentów świętych może skutkować oplakanymi konsekwencjami... Od wielu lat kazania nie mówią o prawdziwej pokucie i nawróceniu, o prawdziwej roli sakramentów świętych i godnego ich przyjmowania... Kwitowanie idź ty i zrób, to rodzaj intelektualnej ucieczki przed odpowiedzialnością..., której ceną może być potępienie wielu...
4 miesiące temu / Krakusik
 
czekam na tytuły ,"zakonnice ruszyły pomagać pielęgniarkom " albo "księża pomagają w szpitalach i hospicjach" ,telefon ,tez sie przyda bo osoby naprawdę samotne może skorzystają ale to za mało i za łatwo
4 miesiące temu / do fx
 
jakby nic nie robili to byście narzekali że nic nie robią. Ja rozumiem jak to się łatwo mówi nawet za cenę życia - jak krakusik jesteś taki mądry to idź na salowego do zakaźnego szpitala. sam jesteś żałosny. łatwo się pisze zza monitora...
4 miesiące temu / fx
 
Nie przy telefonie, ale w kościele, w konfesjonale potrzeba księży i nie zamykać kościołów!
4 miesiące temu / tradycja
 
w czasach zagrożenia szczególnie ważny jest sakrament pokuty
4 miesiące temu / marek
 
Jakże żałosne deklaracje... Może każdy ksiadz powinien zaznajomić się z życiorysami św. Szymona z Lipnicy, albo św. Karola Boromeusza... Telefon? Ksaiadz staje się terapeutą a nie szafarzem sakramentalnych tajemnic. A przecież do tego został powołany, nawet za cenę życia...
4 miesiące temu / Krakusik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.