DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Ks. Wojciech Węgrzyniak: najniebezpieczniejszym wirusem jest grzech, bo może odebrać życie wieczne

Ks. Wojciech Węgrzyniak: najniebezpieczniejszym wirusem jest grzech, bo może odebrać życie wieczne
Zdjęcie ilustracyjne.

Życie każdego człowieka – prędzej czy później – dobiegnie kiedyś końca, a największym niebezpieczeństwem nie jest śmierć ciała, która przecież i tak nadejdzie, ale śmierć wieczna. Tę prawdę przypomniał w swoim facebookowym wpisie ks. Wojciech Węgrzyniak.


„Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło (J 5,14). To mówi Jezus do człowieka, który nie mógł chodzić przez 38 lat. Czy miałbym odwagę powiedzieć do ciężko chorego: Nie grzesz, żeby ci się coś gorszego nie przydarzyło? Czy miałbym odwagę powiedzieć to leżącym na onkologii? Nie wiem. Bo trzeba mieć wiarę chociaż jak ziarnko gorczycy, żeby uwierzyć Jezusowi, że największym nieszczęściem człowieka jest grzech” – zauważa w swoim tekście ks. Węgrzyniak.


„A przecież choroba śmiertelna skraca to życie, które prędzej czy później i tak się skończy. Grzech zaś może odebrać nawet życie wieczne. Stąd św. Stanisław Kostka powie: Lepiej umrzeć niż zgrzeszyć. Tak też św. Dominik Savio. I inni” – przypomina kapłan.


„Gdybyśmy patrzyli na życie oczami Jezusa, zrozumielibyśmy, że najniebezpieczniejszym wirusem jest grzech i gdybyśmy widzieli, jakie mogą być jego konsekwencje, bronilibyśmy się przed nim jeszcze bardziej niż przed jakąkolwiek zarazą. Nasze reakcje na takie nieszczęścia jak koronawirus w porównaniu z naszymi reakcjami na grzechy własne i innych pokazują, jak wciąż jesteśmy ludźmi bardzo małej wiary” – pisze ks. Wojciech Węgrzyniak.

 

 


Źródło: Facebook
MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-02-29 21:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Księga Wyjścia, 20 1.Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2.Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 3.Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4.Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5.Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą." ...zatem Bog mowi o swoim stworzeniu, ktore On stworzyl, a ktoremu nie nalezy oddawac pokonow ani nie nalezy im sluzyc.
9 miesięcy temu / Teodor...
 
Kto z nas jest bez grzechu jezeli powiedziano, ze narod wybrany jest balwochwalczy - zlamanie I Przykazania najwazniejszego. Pan Jezus mowi, ze na Sadzie Wielkim grzechy nasze pojda w zapomienie lecz tym o zatwardzialych sercach zatwardzialosci zostanie dodane by sprawiedliwosci stalo sie zadosc- tacy nie dostapia zycia wiecznego. A wiec pewni siebie o swej doskonalosci wiary pouczajacy innych wlasnymi slowami nie zwazajacymi na to co powiedzial Pan Jezus o nas.
9 miesięcy temu / Teodor...
 
Tragedią naszego kraju jest to, że nasze prawo nie jest oparte na dekalogu. Owszem "nie zabijaj" - a co z aborcją "nie kradnij" są wpisane do kodeksu karnego. A co z aborcją ? Czy nie jest to grzech przeciw V przykazaniu? Dlaczego w Kodeksie Karnym nie ma paragrafu "nie cudzołóż"? Ks Rafał Trytek w swoim słynnym wystąpieniu był zbyt radykalny - ale parafrazując księdza: może dożyjemy tak pięknych czasów kiedy grzeszników np z pod tęczowej flagi będziemy izolować - tak jak zadżumionych - w ośrodkach resocjalizacji?
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Niewiara to nieszczęście!
9 miesięcy temu / Grażyna
 
Dzięki za wierzącego księdza i słowa, które dziś przez cały dzień były we mnie.
9 miesięcy temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.