DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Ks. Waldemar Chrostowski: letni chrześcijanie kompromitują wiarę w Jezusa Chrystusa

Ks. Waldemar Chrostowski: letni chrześcijanie kompromitują wiarę w Jezusa Chrystusa
fot. Agencja FORUM

Ateizm coraz wyraźniej pokazuje swoje prawdziwą twarz, a mianowicie chce być „misyjny”. Z tego względu jest zaborczy, nie znosi wierzących, którzy żyją obok, i chce ich odwieść od wiary – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Gazeta Polska” ks. prof. Waldemar Chrostowski.

 

Ks. Chrostowski podkreśla, że współczesny ateizm jest zjawiskiem „zorganizowanym i zideologizowanym”, które na masową skalę pojawiło się w XX wieku. – Od pierwszych dekad ubiegłego stulecia ateizm stał się wyzwaniem, z którym Kościół zaczął się mierzyć za pomocą różnych metod – zauważa. Dodaje, że „przez 2000 lat Kościół wypracował metody, środki i argumenty, które okazały się skuteczne w konfrontacji z rozmaitymi wierzeniami pogańskimi”. Niestety, w jego ocenie, okazały się one nieskuteczne „w konfrontacji z ateizmem, czyli niewiarą”.

 

Jako przykład metody walki z ateizmem ks. Chrostowski przywołuje „dialog”. Przypomina jednak, że okazał się on nieskuteczny, co pokazuje okres PRL, kiedy zdecydowana większość podejmowanych przez Kościół prób walki z ateizmem „zakończyła się całkowitym fiaskiem”. – Czy polityka zbliżenia do ateistów się sprawdzi? Moim zdaniem, jest i będzie zawodna, bo ateizm coraz wyraźniej pokazuje swoją prawdziwą twarz, a mianowicie chce być „misyjny”. Z tego względu jest zaborczy, nie znosi wierzących, którzy są obok, i chce ich odwieść od wiary – zaznacza.

 

Tymczasem chrześcijaństwo, niestety, traci swój misyjny dynamizm i stosuje metody, które nie działają przy nachalnym ateizmie. Daje o sobie znać naiwne przekonanie, że wszyscy, z którymi wchodzimy w dialog, chcą dobrze, a my powinniśmy to uznać i się do nich upodobnić – tłumaczy ks. Chrostowski.

 

Zapytany, jakie w związku z tym działania powinien podjąć Kościół w starciu ze wzbierającą falą ateizmu duchowny powołuje się na naukę Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI. – Konieczne jest wiarygodne świadectwo o Bogu dawane przez chrześcijan. Tylko ono może zainteresować chrześcijaństwem i do chrześcijaństwa przyciągnąć. Nikomu nie są potrzebni letni, czyli obojętni chrześcijanie, bo w gruncie rzeczy kompromitują wiarę w Jezusa Chrystusa – podkreśla.

 

W liście do Kościoła w Laodycei zamieszczonym w Apokalipsie św. Jana czytamy: „Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust”. Sądzę, że te słowa trzeba chrześcijanom przypominać dzisiaj mocniej niż kiedykolwiek dotąd – puentuje ks. Chrostowski.

 

Źródło: „Gazeta Polska”

TK


DATA: 2019-01-23 16:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikomu nie są potrzebni pyszni czyli pozbawieni pokory kapłani, bo w gruncie rzeczy kompromitują wiarę w Jezusa Chrystusa
11 miesięcy temu / nox
 
To jest prawdziwa prawda że my katolicy nie szanujemy Bożych przekazań i tylko chodzimy do kościoła dla innych niż dla Boga
11 miesięcy temu / [email protected]
 
Dobrze tylko trzeba powiedziec do konca, co znaczy, byc goracym chrystusowcem.
ponad 1 rok temu / Nick
 
"Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich." Ap 3:15-16 NP
ponad 1 rok temu / NazgulFZG72
 
Czy Ksiądz Prof. Chrostowski nie wie, że na początku całe Stworzenie - WSZYSCY LUDZIE byli Ciałem Chrystusa? i tak jest dziś, nawet jeśli się to różnej maści odszczepieńcom nie podoba. Prawda Chrystusowa została wszystkim objawiona, nie mamy jako ludzkość "wyjścia", ale dzięki niej mamy obiecane wejście do niebieskich pokojów. Dlatego "letniością" brzydzi się nasz Pan, bo ona niezależnie, czy u pasterzy czy owiec prowadzi, a nawet już jest odłączeniem od Boga Stwórcy. Księże Profesorze, otrzymał Ksiądz Dar mądrości w Duchu Świętym - odwagi w porzucenia trucizny posoborowia - i szybko radzę przejść na stronę odważnych pasterzy strzegących owiec przed wilkami.
ponad 1 rok temu / gość
 
Letniość chrześcijan kompromituje wiarę?! Wiarę kompromituje posoborowa schizofrecznosc chrześcijaństwa. Jeden mówi, że na ołtarzu pod postacią chleba jest sam Bóg, drugi, że to nie Bóg a zwykły wafelek. Kiedyś tego drugiego nazwano by heretykiem i wypędzono z Kościoła, dziś uznajemy w nim brata chrześcijanina. Nie letniość lecz chore intelektualne wygibasy posoborowych teologów odpychała ateistów od Kościoła
ponad 1 rok temu / Exstudent
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.