DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Zło pochodzi od mafii lawendowej

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Zło pochodzi od mafii lawendowej
Fot. Filip Błażejowski / Forum

Zło pochodzi od tzw. mafii lawendowej, czyli księży, coraz liczniejszej grupy, homoseksualistów, powiązanych ze sobą w wielu sprawach, będących czasem dla siebie wzajemnymi partnerami - mówił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela”. Co ciekawe po kilkunastu godzinach wywiad... został usunięty ze strony.

 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi „Niedziela”. Mówił o problemie nadużyć seksualnych popełnianych przez niektórych duchownych. Kapłan zwrócił uwagę między innymi na wątek lobby homoseksualnego.

 

- Zło pochodzi od tzw. mafii lawendowej, czyli księży, coraz liczniejszej grupy, homoseksualistów, powiązanych ze sobą w wielu sprawach, będących czasem dla siebie wzajemnymi partnerami - powiedział.

 

Wskazał, że ogromnym problemem w Kościele jest też kwestia lustracji. - O lustracji i o problemach z homoseksualistami wiedzieli wszyscy po kolei dostojnicy kościelni, z którymi rozmawiałem – zaznaczył.

 

Kapłan bronił też św. Jana Pawła II, podkreślając, że papież Wojtyła nie ponosi żadnej odpowiedzialności za problem nadużyć.

 

- Papież był krystaliczny, nikt i nic nie jest w stanie zakwestionować jego świętości. Jednak wielu księży w Watykanie to są homoseksualiści, którzy się wspierają, awansują i dość często w wypaczony sposób postrzegają rzeczywistość - stwierdził.

 

Kapłan sprzeciwił się też tezie, według której Kościołowi szkodzą przede wszystkim ludzie bez powołania zwerbowani przez służby. Uznał to za mit.

 

- W książce „Księża wobec bezpieki” dość dokładnie to badam i opisuję – wrzucanych, na siłę, agentów, była garstka. To nie byli ludzie, którzy zrobili choćby karierę, bo nie wytrzymali i odeszli – to jest np. przypadek jezuity Turowskiego, który był oficerem SB, wstąpił do zakonu jezuitów i wytrzymał tam 10 lat. To, że problemy Kościoła są spowodowane sabotażem i inwigilacją to są mity, nie fakty – powiedział ksiądz.

 

Wywiad został po kilkinastu godzinach od publikacji usuniety ze strony tygodnika „Niedziela”. Całość rozmowy jest jednak dostępna na prywatnej stronie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego (TUTAJ).

 

Źródło: niedziela.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-05-30 23:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościół jako wspólnota wiernych zamienił się w kościół materialny,zepsuł się od środka i tylko nieliczni kapłani mają odwagę to mówić a od tego trzeba zacząć naprawę -od siebie
1 miesiąc temu / lil
 
Stary ryt nie był magicznym lekarstwem, ale jednak chronił przed zmianami, zauważ, że wówczas nie było możliwości by pojawili się świeccy szafarze Komunii świętej, komunia na rękę, czy traktowanie Mszy jak uczty; czyli to wszystko co dzisiaj dzieje się podczas Mszy św i upodobnia ją do protestanckich nabożeństw. Podobnie dawny kodeks prawa kanonicznego przewidywał ostrzejsze kary dla homoseksualnych duchownych, nie dopuszczał na przykład do wspólnych modlitw z wyznawcami innych religii, itp, a zatem przedsoborowe magisterium stanowiło skuteczniejszą barierę ochronną dla zachowania katolickiej nauki. Oczywiście, że początek zmian nie zaistniał dopiero na SVII, bo one tliły się już dużo wcześniej, lecz były dość skutecznie torpedowane przez ówczesnych papieży. Zaś podczas soboru wszystkie wcześniejsze mury obronne zostały rozebrane rękami ojców soborowych i zmiany wlały się szerokim strumieniem do całego Kościoła.
1 miesiąc temu / Gość
 
Gość - tylko zwróc uwagęże stary ryt nie zabezpieczył przed zmianą na nowy. Czyli i tak wszystko zależy od intencji ludzi i ich stosunku do wyznawanych wartości. Jak widzisz gnidy uczestniczace w starym rycie nie zostały uswięcone z automatu. I tak prawie wszystko od ludzi zależy bo Stwórca szanuje wolną wolę jak widzisz. Wiec nie eleminuje lawendowych zboczenców tylko nam to zostawia. A my nie siegamy po kamień młyński więc "niepodobna aby nie przyszły zgorszenia". No i przychodzą bo nie reagujemy adekwatnie.
1 miesiąc temu / Jot
 
@Gość Nic nie mieszam, a różne złe zjawiska w KK nie zapoczątkował SWII, tylko miały miejsce już na długo przed Soborem, a po SWII tylko nabrały tempa. Wiele się mówi o modernizmie w Kosciele i o duchownych modernistach a przecież już w 1910r Piusa X wydał "Przysięgę  antymodernistyczną", aby zapobiec rozprzestrzenianiu się modernistycznych tendencji w Kościele Katolickim, wiec jak widzisz trucizna zaczęła się rozlewać na długo przed Soborem. Szczęść Boże.
1 miesiąc temu / Paulus
 
@Paulus - mieszasz to, co działo się w historii świata z tym co działo się w Kościele Katolickim. Fakt, że miały miejsce w różnych krajach rewolucje, wojny, ludobójstwa, Luter, powstanie masonerii nie wynikało z inspiracji Kościoła , ani nie wpływało na naukę, którą głosił. Zasadnicza zmiana nastąpiła dopiero w czasie soboru watykańskiego II, bo wtedy sam Kościół zmienił swoje nauczanie nie pod wpływem sił z zewnątrz, lecz niestety zmiany zostały wprowadzone rękami ludzi będących wewnątrz Kościoła, najwyższymi jego hierarchami.
1 miesiąc temu / Gość
 
To, że całe Piekło przypuściło OSTATECZNY szturm na Kościół Chrystusowy - widać gołym okiem, bo nawet owcze skóry z pysków co poniektórych wilków opadły. I dobrze. Mamy początek czasów ostatecznych. Ja jestem spokojna. Ufam słowom Chrystusa, że bramy piekielne Kościoła nie przemogą.
1 miesiąc temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.