DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: Próbuje się wepchnąć ludzkość w szpony szatana

Ks. prof. Tadeusz Guz: Próbuje się wepchnąć ludzkość w szpony szatana

Reformacja twierdziła, jakoby to błąd Boga by racją krzyża Jezusa Chrystusa. Później niemiecki idealizm systemowo przekazał negację prawdy o Męce i Krzyżu Chrystusa całej ludzkości. Konsekwencje tego bezbożnictwa obserwujemy także dzisiaj, w obliczu Covid-19 - mówił w Gietrzwałdzie ks. prof. Tadeusz Guz.

 

1 lipca w Gietrzwałdzie ma miejsce spotkanie modlitewne Pokuta 2033 w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu, dzieciom i rodzinie. Rzecz została zorganizowana przez Wspólnotę Rodzin „Domus Mariae” archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Mszy świętej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, a kazanie wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz.

 

Na początku Mszy świętej abp Andrzej Dzięga podkreślił, że w Dniu Pokutnym chcemy nauczyć się na nowo rozpoznawać grzech i za grzech żałować. Musimy pokutować zarówno za grzechy osobiste i rodzinne, jak i za grzechy całej Polski. Hierarcha wyznał, że myśli czasem, iż nasza Ojczyzna korzysta wciąż z błogosławieństwa za zasługi, cnoty i heroizm Prymasa Tysiąclecia, św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i innych świadków tamtego czasu; trzeba jednak zapytać się, czy my sami jesteśmy wierni tej drodze i czy nie jest przypadkiem tak, że nasze grzechy sprowadzają już na kraj czarne chmury.

 

Ks. prof. Tadeusz Guz w wygłoszonej homilii podkreślił z kolei, że centralną częścią naszych dziejów jest sprawa zbawienia. Winniśmy pytać jak powrócić nie tylko do rajskiej doskonałości bytu, ale co więcej - jak stać się godnym niebiańskiej wieczności. Kapłan zwrócił uwagę na konieczność troski o właściwe rozumienie Pana Boga. Kościół, powiedział, uczy nas, że Bóg nie popełnił żadnego błędu; nie stworzył niedoskonałego świata. Nie stworzył takiego bytu, który byłby skazany na upadek. Stworzył aniołów, ludzi, zwierzęta i wszechświat w postaci rajskiej, to znaczy: doskonałej. Przyczyn upadku możemy szukać tylko po stronie stworzenia, nigdy po stronie Boga.

 

Najbrutalniejszym atakiem na tę prawdę była reformacja, wskazał ks. profesor. Jak wyjaśnił, w reformacji najbardziej systemowy fałsz to twierdzenie o błędzie Boga, o Jego niedoskonałości, o tym, jakoby to grzech samego Boga był racją krzyża Jezusa Chrystusa. Kapłan powiedział, że niemiecki idealizm systemowo przekazał tę negację męki i krzyża Pańskiego za nasze zbawienie całej kulturze szeroko pojętej ludzkości. To jest sedno dramatu, który nas dotyka. Największym wymiarem krzyża chrystusowego jest bezbożnictwo posunięte aż do próby bogobójstwa, zabicia Boga.

 

To jest też sedno obecnego zamachu na ludzkość, bo, podkreślił, pod kryptonimem Covid-19 chodzi o ponowną próbę zabicia Boga. Kapłan odwołał się w tym kontekście do myśli Prymasa Tysiąclecia, który pisał swego czasu o odbieraniu Kościołowi w Polsce elementarnych praw i wyjątkowo dlań ciężkich czasach. Kardynał Wyszyński, powiedział ks. Guz, zwracał uwagę na konieczność odpuszczenia winowajcom, ale z drugiej na to, że nie można milczeć. Prymas ubolewał, że właśnie w polskim narodzie, przecież katolickim, próbuje się odebrać Kościołowi możliwość wypełniania jego misji.

 

Ks. profesor stwierdził, że w ostatnich tygodniach, czasach Covid-19, idzie o to, by naród polski i narody świata przestały być nosicielami Trójcy Świętej; chce się wepchnąć świat w zbrodnicze szpony anioła ciemności, Lucyfera, poświęcając świat całej ludzkości szatanowi. Ks. Guz zaznaczył przy tym, że nie możemy się lękać; Bogu przecież na imię Emmanuel, a to znaczy: Bóg z nami. A jeżeli Bóg z nami – powiedział – to któż jest w mocy pokonać katolicki naród?

 

Pach

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-01 16:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety to wszystko prawda , ale Pan Bóg zwycięży. Nie upadajmy !
1 miesiąc temu / Na skrzydłach
 
Bądź Wola Twoja, czyż nie tak się codziennie modlimy! - Bóg Wszechmogący w Trójcy Jedyny dopuszczając czas tzw. zarazy COVID-19, wylał na Nas nieskończone łaski potrzebne do nawrócenia się ku Niemu! Dziękujmy mu zatem, że dzięki tej tzw. "pandemii" nie doszło spotkania w Rzymie Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, nie doszło do fałszywego spotkania ekumenicznego w Asyżu, doszło do spowolnienia prac niemieckiej drogi synodalnej, doszło do ukazania się wielu fałszywych pasterzy posłusznych ciemności ukrytej pod pozorem fałszywego posłuszeństwa a odrzucających jedyne Słowo Boże które nakazuje Dzień ŚWIĘTY ŚWIĘCIĆ, że spadła liczba aborcji w tym okresie, nie było marszy sodomickich - Nie lękajmy się, może są to ostatnie kupony które Bóg nam powoli wszystkim odcina - ratunek jest w Słowie Bożym którego uczymy się poprzez Niepokalane Serca Naszej Matki i Zbawiciela - nawracajmy się i Módlmy się gorącoza tych którzy Ciebie Boże nie uwielbiają,Tobie nie ufają..
1 miesiąc temu / Panibieda
 
Pod kryptonimem covid wyrzucili ludzi z kościołów, czyli wepchnęli w szpony szatana.
1 miesiąc temu / ola
 
Co do "pandemii", szokującego zamknięcia kościołów i odcięcia wiernych od Sakramentów to niestety nie widzę żadnej refleksji w Kościele na ten temat. Rozumiem, że za pierwszym razem sytuacja mogła wszystkich zaskoczyć, ale za chwilę pewnie zorganizują powtórkę tej hucpy, a my jak nie byliśmy przygotowani tak dalej nie jesteśmy.
1 miesiąc temu / abc
 
Podporzadkowanie sie Kosciola,zaleceniom rzadowym skutkowalo wylaniem swieconej wody "pod kwiatki". Dekret KEP nakaz osuszenia stalych kropielnic dostepnych przez wiernych maczajacych reke w wodzie swieconej nie odroznil od kropielnic przenosnych do ktorych wierni nie maja dostepu.Niemoznosc skorzystania z wody swieconej reglamentowanej piatce za pomoca kropidla,szczegolnie odbila sie na duszach czysccowych ktore uzyskawszy laske przybycia w poblize stalych osuszonych kropielnic, nie mogly uzyskac odpustu z powodu niejasnosci Dekretu.Utrzymywanie wewnetrznego nadgorliwego wykonania rzadowego rozporzadzenia jest nieodpowiedzialne wobec żywych i dusz czyśćcowych.
1 miesiąc temu / stan
 
Ludzie Wy tak na serio? Covid jest narzędziem szatana?
1 miesiąc temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.