DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Ks. prof. Dariusz Oko: Genderystów i marksistów szanować, ale błędy - zwalczać

Ks. prof. Dariusz Oko: Genderystów i marksistów szanować, ale błędy - zwalczać

- Trzeba szanować wszystkich ludzi, także ideologów, ale trzeba jasno sprzeciwiać się kłamliwości, błędności ideologii. Trzeba szanować zarówno marksistów jak i genderystów jako ludzi, ale stanowczo sprzeciwiać się marksizmowi i genderyzmowi. Należy obalać fałsz, błąd i zakłamanie - mówi ks. prof. Dariusz Oko. Tymi słowy skomentował najnowszy dokument Konferencji Episkopatu Polski poruszający tematykę ideologii gender i ruchów LGBT.

 

W piątek 28 sierpnia Konferencja Episkopatu Polski opublikowała stanowisko w sprawie ideologii gender i ruchów LGBT. Dokument jest pod wieloma względami ciekawy, ale nie jest wolny od poważnych zaniedbań, zwłaszcza semantycznych (CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ).

 

Publikacja jest szeroko komentowana w polskich mediach, zarówno tych katolickich jak i lewicowych. O dokumencie wypowiedział się również jeden z najwybitniejszych polskich ekspertów w dziedzinie ideologii gender, ks. prof. Dariusz Oko. W rozmowie z „Radiem Maryja” podkreślił, że katolicy winni szanować wszystkie osoby, także genderystów i marksistów, ale stanowczo potępiać ich błędy. Do tego także zachęca najnowszy dokument Episkopatu.

 

- Z jednej strony, dokument bardzo mocno podkreśla konieczność szacunku dla osób dotkniętych problemami tożsamości płci, ale z drugiej strony, stanowczo sprzeciwia się ideologii gender, która – podobnie jak marksizm wcześniej – służy osiągnięciu władzy przy wykorzystywaniu mniejszości ludzi, którzy mają pewne kłopoty w określeniu swojej tożsamości płciowej - powiedział ks. prof. Oko.

 

- Ma szacunek do takich osób, ale odróżnia ideologię, która jest stworzona ich kosztem. Można powiedzieć, że to jest podobne jak Kościół zachował się wobec marksizmu - dodał.

 

- Kościół szanuje każdego człowieka, także takiego, który ma przeróżne problemy ze swoją tożsamością, ale odrzuca wszelkie ideologie, które bazują nie na prawdzie o człowieku, ale na interesach pewnych grup. Podobnie jak było wcześniej z marksizmem. Marksiści mówili, że chcą stworzyć raj na ziemi przede wszystkim wyzwalając biednych chłopów i robotników, a tymczasem okazało się, że stworzyli dla tych grup piekło na ziemi - wskazał uczony kapłan.

 

W jego ocenie genderyzm jest w istocie mutacją marksizmu, jego współczesną wersją. Próbuje wykorzystać osoby o nienormalnych skłonnościach seksualnych jako grupę rewolucyjną, która pozwoli ideologom przejąć władzę totalitarną.

 

Źródła: radiomaryja.pl, PCh24.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-08-28 22:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"katolicy winni szanować wszystkie osoby, także genderystów i marksistów"; hitlerowców też.
1 miesiąc temu / Ryś
 
@ewenement @Margeritta Żaden człowiek nie począł się z własnej woli, oprócz Jezusa Chrystusa. Państwo także nie, ani ja. Lecz czy nie mają Państwo obowiązku zachowania życia? Podobnie z ważnego chrztu zawsze wynika obowiązek. Najwyżej ktoś może być obowiązku nieświadomy, np. dziecko, inny może odrzucać obowiązek lub zaniedbać np. rodzice wobec dziecka, itd. Ważny chrzest zobowiązuje, niezależnie od uczestnictwa woli. Chrzest jest łaską, darem od Boga, nie wolno odrzucić chrztu z żadnego powodu, również dlatego, że w dniu chrztu było się dzieckiem. Nikt lub prawie nikt nie odrzuca swego imienia, jednak nadano mu je w dzieciństwie. Chrzest jest ważniejszy od imienia.
1 miesiąc temu / Murem
 
Czy można by się więcej dowiedzieć, w jaki sposób szanować np. takiego osobnika jak np. Margot, oddzielając go od ideologii? Czy ten nasz szacunek powstrzymuje go w jakikolwiek sposób? A może po prostu ze względu na szacunek do jego człowieczeństwa powinno się go zamknąć zgodnie z kodeksem karnym...? Głoszenie takich komunałów - "szanujemy osoby, potępiamy ideologię" - niestety nie wyjaśnia jak to ma w praktyce wyglądać. To takie zgrabne powiedzenie, ale gdzie jest sprawiedliwość, gdzie obrona wiary? Co dzisiaj znaczy - bronić wiary? Nie mówię nawet o krucjatach, ale jakieś działanie należy przecież podjąć! A nie tylko gadać o szacunku dla kryminalistów i dewiantów. A może szacunek im się po prostu nie należy? Może na szacunek powinni sobie jednak trochę zasłużyć...? W jaki sposób niby mamy powstrzymać takie osoby przed obrażaniem naszego "Boga, naszej wiary i nas? Czy nam również należy się szacunek? A co jeśli tacy aktywiści dewiacji go depczą?
2 miesiące temu / [email protected]
 
@ Margeritta, oczywiście, zgadzam się z Tobą. Dotyczy praktykujących katolików czyli pobożnych.
2 miesiące temu / ewenement
 
@ewenement: Chrzest przyjęty nie z własnej woli do niczego nie zobowiązuje. Polska nie jest państwem wyznaniowym.
2 miesiące temu / Margeritta
 
Do ena. Podając Popiełuszkę i Papieża za przykład, miałam na myśli, że byli to ludzie którzy żyli w okrutnych czasach. Potrafili mówić prawdę nie patrząc na niebezpieczeństwo. I nigdy nie nakłaniali do nienawiści!!! Walczyć nie oznacza nienawidzić i nie szanować. Walczyć oznacz żyć w prawdzie, choćby jej ceną było życie!!
2 miesiące temu / Kasia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.