DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Ks. prof. Dariusz Oko: broniąc abp. Jędraszewskiego bronimy Prawdy

Ks. prof. Dariusz Oko: broniąc abp. Jędraszewskiego bronimy Prawdy
źródło: Krystian Maj/FORUM oraz diecezja.pl

Aby zrozumieć atak na abp. Jędraszewskiego trzeba zrozumieć, czym jest ideologia gender. Jest to współczesna mutacja komunizmu, co można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Ci sami ludzie, te same środowiska, czyli przede wszystkim ateistyczna lewica tak jak kiedyś popierały komunizm tak teraz popierają genderyzm - mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl ks. prof. Dariusz Oko.

 

Są to ludzie, którzy nie uznają Boga i są opętani przez bożka seksu opierającym się w dodatku na prymitywnym freudyzmie i na przekonaniu, że człowiekiem kierują głównie pożądania i libido. U ateistów nie ma miejsca na Sacrum, co ostatecznie musi doprowadzić do katastrofalnych skutków.

 

Trzeba zrozumieć, że tak komuniści jak i genderyści widzą w człowieku tylko co najwyżej bardziej inteligentne zwierzę. Ci ludzie negują relacje człowieka z Bogiem i przez to głoszą szczególnie prymitywną w dziejach ludzkości koncepcję człowieka.

 

Komuniści starali się rozpętać walkę klas i ogólnoświatową rewolucję. To samo robią genderyści, tylko że w ich przypadku walkę klas zastąpiła walka płci. Sam mechanizm jest ten sam: obrażanie, ubliżanie, profanowanie, bluźnierstwa, wywoływanie zamieszek, co najlepiej widać w ostatnich miesiącach w Polsce. W ten sposób chcą oni dojść do pełnej, absolutnej władzy.

 

Istotna różnica polega na tym, że komuniści zabijali fizycznie, a genderyści na razie próbują zabijać tylko w sferze publicznej starając się napiętnować, obrazić, wytknąć palcem ludzi, których uważają za groźnych jak to jest w wypadku abp. Marka Jędraszewskiego.

 

Trzeba również mieć na uwadze, że atak na metropolitę krakowskiego to nic innego jak kolejna odsłona nienawiści genderystów do Kościoła Katolickiego. Pomyje, jakie zostały wylane na abp. Jędraszewskiego dowodzą, że ci ludzie są po prostu przesiąknięci nienawiścią i że to właśnie nienawiść i pogarda ich napędzają. Oni po prostu nie rozumieją, że abp. Jędraszewski - profesor filozofii, znakomity naukowiec - jako pasterz chce im pomóc i dlatego czasem używa mocnych słów, ale robi to z miłością i szacunkiem, ponieważ chce uratować ich dusze przed trucizną genderyzmu. Oni jednak na wyciągniętą pomocną dłoń reagują agresją, ponieważ nie są w stanie krytycznie popatrzeć na podstawy swojego światopoglądu i dlatego starają się zaszkodzić wszystkim, którzy idą im na ratunek.

 

Genderystów nic nie boli tak bardzo jak prawda, zwłaszcza wygłoszona przez tak zacnego duszpasterza jak abp. Jędraszewski. Dlatego też próbują oni go zastraszyć, skompromitować i zniszczyć. Chcą dać w ten sposób przykład światu, że genderyzmu krytykować nie wolno, a genderystom nie wolno się sprzeciwiać, ponieważ mają absolutną władzę i absolutny monopol na wszystko z tą władzą związane.

 

Atak na abp. Jędraszewskiego tak naprawdę pokazuje całą obrzydliwą twarz tej ideologii - twarz nienawiści, zakłamania, obłudy, hipokryzji. Ci którzy tak szafują sloganami o tolerancji jednocześnie nie są za grosz tolerancyjni wobec ludzi myślących inaczej niż oni bądź sprzeciwiających się głoszonej przez nich ideologii. Moim zdaniem cała ta sytuacja może być dla Polski błogosławieństwem, ponieważ coraz więcej naszych rodaków otwiera oczy i widzi z kim ma do czynienia. Widząc prawdziwe oblicze genderyzmu możemy się zmobilizować i zacząć bronić.

 

Właśnie przed tym w homilii wygłoszonej 1 sierpnia przestrzegał nas abp Marek Jędraszewski. Musimy stanąć w jego obronie, ponieważ to co genderyści robią w stosunku do metropolity krakowskiego niedługo mogą zrobić z każdym z nas, jeśli się im nie przeciwstawimy. Musimy się przed nimi bronić, musimy bronić prawdy. Nie możemy pozwolić na to, żeby ich plan - zniszczenia Kościoła i człowieczeństwa się ziścił. Jeśli nadal będziemy czekać i udawać, że nic się nie dzieje - przegramy.

 

 

Notował TK.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Gadowski, Lisicki, ks. Bortkiewicz, Kornat: MUREM ZA ARCYBISKUPEM!

Dlaczego arcybiskup ma rację porównując „tęczową zarazę” do marksizmu?

Abp Jędraszewski: czerwona zaraza już nie chodzi po Polsce, ale pojawiła się nowa – tęczowa


DATA: 2019-08-04 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
37
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy bronic Kosciola katolickiegp,jego odwaznych kaplanow jak Ks.Arcybiskup Marek Jedraszewski,przeciwstawiac sie warjactwu genderizma ,ktory chce porzrac caly swiat.
3 miesiące temu / Irena Bogdan
 
Doskonały wywiad z arc.Jędraszewskim, m.in. na temat genderyzmu w ostatnim numerze "Arcanów"
3 miesiące temu / MarkD
 
Sumienia i Dusze Wiernych kościoła katolickiego od wieków są formowane i pielęgnowane przez Duchowieństwo. To należy do najważniejszych misji Kościoła katolickiego. Na naszych oczach pojawiła się ideologia zmierzająca do zniszczenia tych sumień i wartości. I ta ideologia wypłynęła na ulice jak zaraza by ogarnąć wiernych kościoła zgorszeniem, nawołując do grzechu. Ta zaraza to śmiertelne zagrożenia dla dusz wiernych. I należy wreszcie zwalczać ją w sposób zdecydowany jak wszelką zarazę!! Trudno o bardziej adekwatne określenie - po prostu ZARAZA!
3 miesiące temu / obserwator77
 
Dziękuję Panu Bogu za portal PCH24.pl Wierzę,że w naszej ojczyźnie jako ostatnim bastionie Europy broniacym wiary, rodziny i kościoła nie dojdzie do złamania naszych sumień i uległości wobec ewidentnych ataków demonów. Któż jak Bóg! !
3 miesiące temu / Nela
 
@ sisi. Czy według terminiologii prof Chodakiewicza , taki nieroduktywny heteroseksualista też może być nazwany gejem? To "wesołek", który z seksu czyni wyłącznie źródło cielesnej rozkoszy, nie zważając na obowiązki względem Boga i Ojczyzny?
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Jeden ze znamienitszych polskich dominikanów o.J.M.Bocheński filozof - logik, prof. Uniwersytetu we Fryburgu Szwajcarskim w czasie swojej wizyty w Polsce po 1989 roku udzielił wywiadu, gdzie między innymi powiedział, że intelektualistów dzieli na 4 klasy : alfa, beta, gamma i delta. Klasę alfa przydzielił Bogu, beta i gamma ludziom rozgarniętym, delta też ludziom, lecz takim z którymi nie warto na dyskusję tracić czasu. Powiedział także,że Dominikanie to z łacińskiego : Domini Canes = Psy Pańskie - wierne słowu Bożemu i prawdzie Bożej. Jaka stąd konkluzja : może o.P. Gużyński zaraził się wścieklizną, a może też stał się przez pychę człowiekiem "delta", któremu nie warto poświęcać czasu. Czasami głucha cisza w mediach jest dla celebryty zabójcza , bo celebrytą stał się o.P. Gużyński, co zamiast czerwonych portek i żółtej koszuli nosi biały mnisi habit. Powinien mieć też mocny skórzany pas i drewniany różaniec - ale nie wiem czy robi z nich użytek ?
3 miesiące temu / Jakob Sprenger
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.