DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Ks. prof. Dariusz Kowalczyk: prawdę zastąpiły idee, za którymi stoją ludzie pokroju Sorosa

Ks. prof. Dariusz Kowalczyk: prawdę zastąpiły idee, za którymi stoją ludzie pokroju Sorosa
Fot. Dawid Tatarkiewicz / FORUM

„W marksizmie prawdą było to, co służyło na danym etapie rewolucji komunistycznej. A kto wiedział, co służy rewolucji? Oczywiście partia, na czele ze swoim wodzem, pierwszym sekretarzem. Współczesne modne ideologie głoszą mniej więcej to samo”, pisze na łamach tygodnika „Idziemy” ks. prof. Dariusz Kowalczyk.

 

Kapłan zwraca uwagę, że jedyna różnica między marksistami a neo-marksistami polega na tym, że ci pierwsi walczyli w imię jednej, czerwonej rewolucji. Ci drudzy chcą przeprowadzić kilka rewolucji na raz: kulturową, ekologiczną, płciową etc. Obie zaś głoszą, że ich ostatecznym celem jest zbudowanie nowego wspaniałego świata.

 

„A co służy budowaniu takiego świata na danym etapie, to wiedzą głównie lewicowo-liberalne ośrodki, na czele z panami typu George Soros”, podkreśla duchowny dodając, że dla neo-marksistów coś takiego jak prawda nie istnieje. Dla nich bowiem liczą się tylko idee, które za wszelką cenę chcą wdrażać.

 

W ocenie Księdza profesora po tym jak rewolucjoniści zmienili definicję prawdy przyszedł czas na kolejne, jakże ważne dla ludzkości pojęcia. Najdobitniejszym przykładem jest tutaj TOLERANCJA. „Dla normalnego człowieka tolerancja oznacza sytuację, w której nie zgadza się z jakimiś poglądami czy też postawami, ale przyznaje im prawo do istnienia w przestrzeni prywatnej, rodzinnej lub publicznej”, przypomina.

 

Czym jest zaś tolerancja dla neo-marksisty? Czymś, co należy podzielić na tolerancję tradycyjną i wyzwalającą. „Ta pierwsza jest tolerancją niewłaściwą, bo blokuje postęp rewolucji. Ta druga jest tolerancją rewolucyjną i postępową, zatem właściwą”, podkreśla ks. Kowalczyk.

 

Podobnie jest z pojęciami dialogu i konsensusu. „Konsensus i dialog w lewicowo-liberalnych miękkich dyktaturach to siła przekonywania, czyli tyleż cierpliwe, co podstępne rugowanie z przestrzeni publicznej poglądów niewłaściwych, by dojść do jednego, jedynie słusznego zestawu poglądów”, podsumowuje kapłan.

 

Źródło: tygodnik „Idziemy”

TK


DATA: 2020-02-08 16:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Myślę, że problem jest dużo głębszy. Wielu tego nie rozumie obracając się w tradycyjnym rozumieniu idei. Tu nie chodzi o lepszy świat w wydaniu Sorosa, to tylko zasłona dymna. Głównym celem jest dehumanizacja człowieka przez wprowadzenie sztucznej inteligencji i innych rozwiazan, zdegradowanie człowieka jako pana świata z nadania Boga. Świat smartfonow, komputerów, kart płatniczych to początek przekształcenia człowieka w powolne zaczipowane narzędzie ukrytych elit. To co widzimy na zewnątrz e w świecie polityki i idei to pewien świat iluzji, gdzie nie ma prawdy. Jest to raczej rodzaj symptomów, które w rzeczywistości nie są chorobą, lecz jej jedynie przejawem.
14 dni temu / Krakusik
 
Ci bardzo wyzwoleni i nietykalni mogą być bardzo przekonani do swoich racji. Gotowi popełniać seppuku gdy nie uratuja jakiegoś zwierzęcia bo to będzie niepowetowana strata. Dokładnie odwrotnie w przypadku ludzi.
15 dni temu / rz
 
@t - zgadzam się w 100 % .
15 dni temu / odszkodowania
 
Zakon jezuitów dla dobra Kościoła i Polski musi zostać ostatecznie skasowany. Im szybciej tym lepiej!
15 dni temu / @wrong turn
 
I dlatego musimy byc tak milosierni, by ich czasem nie urazic! Grzech bylby smiertelny! Milosc na pierwszym miejscu i przez wszystkie przypadki. Czyz nie to slyszymy od lat z Kosciola katolickiego?!
15 dni temu / Slawomir Roch
 
Prywatne poglądy księdza Kowalczyka niezależnie od tego czy są prawdziwe czy pozorowane nie zmieniają faktu ogólnego skrętu w lewo polskich jezuitów, rzekomo jednych z najbardziej konserwatywnych w Europie. Duży w tym skręcie udział ma były już na szczęście następca księdza Kowalczyka na stanowisku prowincjała wielkopolsko-mazowieckiego, x. Tomasz Kot.
15 dni temu / wrong turn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.