DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Ks. Kowalczyk SJ o homoseksualnej herezji. Ta ideologia zmienia myślenie i porządek prawny

Ks. Kowalczyk SJ o homoseksualnej herezji. Ta ideologia zmienia myślenie i porządek prawny
Fot. Dawid Tatarkiewicz / FORUM

Choć polityczna poprawność nakazywałaby wstrzemięźliwość, milczeć nie można. Kościołowi bowiem zagrażają herezje. Wśród nich - co zauważa ks. Dariusz Kowalczyk - najgroźniejsza wydaje się ideologia promująca homoseksualizm. Bo zmienia ona nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny.

 

Jak zauważył ks. Dariusz Kowalczyk SJ na gosc.pl, Kościół od początku swego istnienia musiał mierzyć się z różnymi herezjami (m.im. neopelagianizmu i neognostycyzmu). I choć dziś unika się terminu „herezja”, to trzeba przyznać, że „dużo bardziej realna i niebezpieczna jest herezja homoseksualna”.

 

Publicysta zauważył, że zarówno Stary, jak i Nowy Testament jasno wskazują, że „akty homoseksualne to zboczenie i grzech”. Jednak w ostatnich latach coś zaczęło się zmieniać.

 

„Ideologia homoseksualna skutecznie zmienia nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny. W konsekwencji zmienia się znaczenie tak podstawowych słów jak: małżeństwo, rodzina, płeć. Homoseksualny punkt widzenia ujawnia się coraz bardziej wewnątrz Kościoła” – napisał ks. Kowalczyk. I jak dodał,  „w wielu środowiskach kościelnych istnieją rzeczywiste lobby homoseksualne, które – jak się wydaje – cierpliwie i systematycznie pracują nad radykalną zmianą nauczania nt. tej kwestii”.

 

Autor odwołał się też do słów ks. Andrzeja Kobylińskiego, który wskazywał na podział w Kościele co do oceny tej ideologii. Chodzi o moralną ocenę aktów homoseksualnych, stosunek do tzw. „małżeństw homoseksualnych” i adopcji przez nie dzieci oraz dopuszczanie osób homoseksualnych do święceń kapłańskich i biskupich.

 

„Z kapłaństwem są ściśle związane inne sakramenty. Stąd ideologia homoseksualna w Kościele zmierza do zmiany logiki sakramentalnej” – czytamy. „Herezja homoseksualna sięga głęboko. Pytanie, jak ją skutecznie zwalczać” – kończy ks. Dariusz Kowalczyk.

 

Źródło: gość.pl

MA

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych.

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-08-17 12:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak przy okazji, dlaczego w logo "Gościa" są ryby Yinyang (płyną na przeciwko), a nie ryby chrześcijańskie, co płyną zgodnie w jedną stronę.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Bolesne i tragiczne jest TO, że myślenie wienrnych należących do Kościoła Katolickiego ZMIENIAJĄ sami Biskupi na czele z papieżem przyjmując rozumowanie świata a nie Mądrość Bożą. Jeśli w debatach modernistycznych za argument podaje się EWOLUCJĘ , to należy domniemywać że autorzy zmian rzeczywiście pochodzą jak to uparcie dowodzą światu od >małpy< , która jako niesforne zwierzę potrafi jedynie siać zamieszanie i nieudolnie NAŚLADOWAĆ. Od Kapłanów należy oczekiwać GŁOSZENIA niezmiennej NAUKI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO i MODLITWY a nie debatowania i komentowania na znak USPRAWIEDLIWIENIA.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jezuici zawsze grają na dwa fronty. Jedni będą relatywizować i mącić problem inni przyjmować postawę krytyczną z pozycji udawanego konserwatyzmu, dostosowując się do klimatu środowisk do których się zwracają. Taka przewrotność przynosiła zawsze opłakane skutki dla chrześcijaństwa. A moderacja blokuje krytykę wobec SJ.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Lubię czytać ks. Kowalczyka..
ponad 1 rok temu / hr Henryk
 
Dobrze prawi! Problem z tym, że we współczesnym Kościele homoherezja ma wysoko postawionych protektorów z "lawendowej mafii"!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ks. Kowalczyk SJ z wyprzedzeniem informuje o nadchodzącym >tsunamiwalczyć< ale >mierzyćHOMOSEKSUALNY PUNKT WIDZENIA i >środowska homoseksualnenowe zjawisko religijneStąd ideologia homoseksualna w Kościele zmierza do zmiany logiki sakramentalnej?. Warto dopytać Księdza Jezuitę jak to możliwe aby w Kościele Katolickim rządziły LOGIKI a nie papież ? i skąd określenie >logika< w odniesieniu do Sakramentów ? Przecież Jezuici są najlepiej poinformowani. A może trzeba zadzwonić do Watykanu po odpowiedź ???
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.