DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Ks. Kancelarczyk o porzucaniu kapłaństwa: takie coś nazywa się zdradą

Ks. Kancelarczyk o porzucaniu kapłaństwa: takie coś nazywa się zdradą
Źródło: youtube.com / Zdrapka Wielkopostna

Ks. Tomasz Kancelarczyk w zdecydowanych słowach skomentował decyzję ks. Michała Macherzyńskiego, który postanowił porzucić stan kapłański. Postępowanie takie nazwał „zdradą” i zasugerował, że za podobną postawę u swoich parafian zasłużyłby nie tylko na ostrą reprymendę, ale i na „łomot”.

 

W swoim wpisie na Facebooku ks. Kancelarczyk przyznał, że informacja o tym, że nieznany mu śląski kapłan, ksiądz Michał Macherzyński na zakończenie procesji Bożego Ciała powiedział: ,,Dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę świętą. Pożegnałem się z kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny”, była szokująca. Podobnie jak relacja mówiąca o tym, że kapłan otrzymał od wiernych brawa.


„Myślę, że ksiądz Michał Macherzyński oszukuje siebie i innych. 30 lat temu leżąc krzyżem w prezbiterium katedry swojej diecezji, nie finalizował umowy o pracę na czas określony z Kościołem jako pracodawcą, ale przyrzekał służbę Jezusowi Chrystusowi w modlitwie, posłuszeństwie i bezżenności do końca swoich dni. Ten ksiądz nie zakończył jakiegoś etapu swojego życia, ale sprzeniewierzył się przyrzeczeniu, które złożył Panu Bogu i wiernym Kościoła” – napisał ks. Kacelarczyk.

 

Jak dodał, „takie coś nazywa się zdradą i, o zgrozo, tu ta zdrada jest ubierana w szaty uczciwości… bo ksiądz nie będzie prowadził podwójnego życia. Otóż będzie prowadził podwójne życie, bo zawsze ze święceniami kapłańskimi w tle. Ksiądz Michał ze swojego odejścia z kapłaństwa zrobił oczyszczające go szoł, ale ani on, ani media pokazujące go w pozytywnym świetle nie mówią tego, że grzech pozostanie grzechem i jako taki domaga się zgoła innej reakcji”.

 

Ks. Kancelarczyk przypomniał tu postawę św. Piotra, który mimo zapewnień o swojej wierności wyparł się Jezusa, ale nie usprawiedliwiał swego czynu i nie mówił, że „kończy pewien chrystusowy etap swojego życia, ale płacze, skrywając twarz w swoich rękach”.  „Zwracam się bezpośrednio do bohatera tego wydarzenia – księże Michale, taka powinna być Twoja reakcja na Twój grzech, na romans z kobietą, nawet jeżeli skutkowałby pozostawieniem służby kapłańskiej”.

 

„Ksiądz po 30 latach od święceń nie wie, gdzie grzech, a gdzie cnota? Rozumiem, że w naszym życiu księżowskim, ale i każdego innego człowieka różne rzeczy mogą się wydarzyć, bo z jednej gliny jesteśmy ulepieni i te same emocje i namiętności nami targają, ale grzech to jest grzech i nie zmieni tego żadne medialne przedstawienie. A co do reakcji wiernych na słowa tego księdza, to jakoś nie chce mi się wierzyć w te oklaski, chyba że skrzywione sumienie proboszcza przez lata duszpasterstwa ukształtowało skrzywione sumienie wiernych” – dodał.


Kapłan przyznał, że zrobił eksperyment i rozpoczął kazanie w ostatnią niedzielę słowami księdza Michała Macherzyńskiego o porzuceniu kapłaństwa i dalszej drodze z Justyną. „Zrobiłem to nie tłumacząc, że to nie są moje słowa. I co? Nie było oklasków, ale smutek i przerażenie, a gdy wyjaśniłem, że to nie o mnie chodzi, wyraziłem nadzieję, że gdybym to ja na serio powiedział te słowa, to oni po Mszy sprawiliby mi niezły łomot, uruchamiając swoje parasolki, torebki czy też laski. A mogą na to sobie pozwolić, gdyż we wspólnocie parafialnej jesteśmy w wyjątkowej relacji, oni mnie utrzymują i za mnie się modlą, ja też się za nich modlę i od moich słów często zależą ich życiowe wybory. To jest więź rodzinna. Rodzicom i rodzeństwu wolno skarcić nawet i ostro swojego syna czy brata, aby odwrócił się od zła. Nie tylko wraziłem taką nadzieję otrzymania od nich ostrej reprymendy, ale i sam im to zasugerowałem, co zostało przez nich zaaprobowanie kiwnięciem głowy z wielkim uśmiechem. Mało mnie obchodzi co na to powie rzecznik praw obywatelskich, ale taką reakcję polecam w innych parafiach, gdzie księża tracą rozum. Odpowiedź powinna być jedna… łomot” – napisał ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

 

 

Źródło: Facebook

MA


DATA: 2019-06-25 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze zrobił, uczciwie i w zgodzie ze swoim sumieniem
1 miesiąc temu / Xxxx
 
A jak ksiądz jest pedofilem i nie zrzuca sutanny to jest zdrajcą czy bohaterem???
1 miesiąc temu / Eryk
 
Szkoda ze owy ksiadz nie ogłosił iż ślub bierze 23 sierpnia, 2 miesiące po tym jak ogłosił swój związek z Justyną. Czyli spać z nią musiał przynajmniej rok i parafian przez ten czas, wyspowiadal, dawał kazania... Szok
4 miesiące temu / Regi
 
Byłem w tym kościele kiedy na koniec uroczystości Bożego Ciała były już proboszcz zawsze celebryta obwieścił parafii swoją fatalną decyzję. Faktycznie grupka przygotowanych na tą informację osób zaczęła bić brawa i niektórzy młodzi się dołączyli. Ale w kościele było bardzo mało osób bo większość po procesji została na zewnątrz i tylko nieliczni weszli do środka - weszli z pewnością ci klakierzy którzy mieli wejść. Ja sam zszokowany widziałem wielu ludzi w konsternacji, zdruzgotanych, ze łzami w oczach. Wybór momentu i formy obwieszczenia przez byłego proboszcza swoich zamiarów uważam za sprofanowanie święta Bożego Ciała. A już jego deklarację że będzie mieszkał w naszym sąsiedztwie w dzielnicy za dalsze sianie zgorszenia i skandal obyczajowy. Wyobraźcie sobie że ten były ksiądz w następną niedzielę ze swoją Justyną siedział w ławce przed ołtarzem na mszy, a później próbował się z wszystkimi witać i rozmawiać ... I jak my się teraz mamy zachowywać ... ?
4 miesiące temu / parafianin
 
To zdziczenie "katolików" w kościele. Klaskali przytakując wielkiemu grzechowi i zdrajcy Judaszowi? Ludzie, dokąd wy idziecie? wyrażając aplauz zdradzie kapłana stajecie się także grzesznikami, bo uczestniczycie przez to w grzechu cudzym!
5 miesięcy temu / Maryna
 
Kobiety, które wiążecie się z księżmi, czy wy w ogóle wiecie jaki to ciężki grzech uwieść księdza? Zapewne nie wiecie, że stałyście się narzędziem w ręku szatana. Za ten grzech czeka was piekło ogniste.
5 miesięcy temu / marco
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.