DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Ks. James Martin SJ krytykuje niezgodę katolików na... homoadopcję

Ks. James Martin SJ krytykuje niezgodę katolików na... homoadopcję
James Martin SJ. By Kerry Weber (photosub 2015040610018739) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons Read more: https://www.pch24.pl/o--martin-w-tygodniku-powszechnym-o-otwieraniu-kosciola-na-lgbt--z-pominiec

Ks. James Martin SJ, amerykański jezuita od lat zaangażowany na rzecz zmiany oceny Kościoła związków i relacji homoseksualnych, wypowiedział się na temat tak zwanej homoadopcji. Niezgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego poparł oddawanie dzieci pod opiekę jednopłciowych par.

 

Sąd Najwyższy USA orzekł niedawno na rzecz katolickiego ośrodka adopcyjnego, który odmawia przekazywania dzieci do adopcji parom homoseksualnym. Ks. James Martin SJ uznał, że to jest... homofobia.

 

„Wolność religijna nie powinna być używana jako pozór dla homofobii. Czy katolickie ośrodki adopcyjne będą też wykluczać pary, które są żydowskie albo protestanckie? Przecież i one nie idą za nauczaniem, w jednym z tych przypadków nie wierząc w Jezusa. Dlaczego skupiać się tylko na parach jednopłciowych?” - zapytał ks. Martin SJ.

 

 

Następnie ks. Martin stwierdził, że ośrodki adopcyjne nie powinny skupiać się na kwestii homoseksualizmu, bo także inne pary mogą na najrozmaitsze sposoby przeczyć nauczaniu katolickiemu.

 

Tymczasem nauczanie Kościoła katolickiego jednoznacznie wyklucza adopcję dzieci przez pary homoseksualne, o czym mówią liczne dokumenty Kongregacji Nauki Wiary. Nie mamy do czynienia z nauczaniem wyrażonym w jedynym tylko dokumencie, które mogłoby być traktowane jako omylne; jest to nauczanie powtarzane, a stąd w praktyce cieszące się nieomylnością.

 

Źródła: LifeSiteNews.com, Twitter

 

Pach


DATA: 2020-11-07 07:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

homoseksualistom wara od dzieci
2 miesiące temu / tosiaP
 
James Sciąg bidulo sutannę zostań rabinem albo pastorem
2 miesiące temu / Piotr
 
Za fałsozwanie nauczania kościoła i Ewangelii należy tego człowieka dyscyplinować, a kiedy to nie pomoże ekskomuikować, ale słaby papież nie jest w stanie tego zrobić.
2 miesiące temu / DNA
 
był taki dowcip... starsza kobieta pyta jezuity "czy wy jezuici zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?" a on jej na to "a któż pani takich bzdur naopowiadał?". Daleki jestem od uznawania dowcipów za reguły, ale świetne oddaje o ich sposób myślenia. Wolę być jak Uganda niż jak mężczyzna który uprawia zbliżenia seksualne z innym mieszczą lub jeszcze gorzej z dzieckiem. Jeśli jest cywilizowany kraj w Afryce to i w Europie może taki też być. Jeśli heretyk zasiadł na krześle piotrowym, to może trzeba nam czarnego jako Papieża by oczyścić Kościół. Najmniej bym martwił się krytyką kogoś kto nie jest godzien zwać się człowiekiem bo uprawia lub minimum sprzyja sodomii za którą Pan spalił dwa miasta, o wiele bardziej martwi mnie osoba nazywająca się biskupem Rzymu. To ciężki i wręcz beznadziejny przypadek i jeśli szybko się nie nawróci i/lub nie zostanie zmieniony walka o odzyskiwanie godności Kościoła Katolickiego trwać będzie długo...
2 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Stety-niestety jezuici pozostają najliczniejszym zakonem męskim w Kościele katolickim, chociaż ich liczba też się zmniejsza. Aktualne dane to chyba 16 tys. na świecie i łącznie czterystu w obu prowincjach polskich. Dane o liczebności polskich jezuitów trudno jest znaleźć. Można przypuszczać że podawane oficjalnie liczby są już nieaktualne i zawyżone.
2 miesiące temu / @ max
 
Dwóch homoseksualistów żyjących ze sobą nie powinno mieć dawanych dzieci do adopcji przez KATOLICKI ośrodek adopcyjny, gdyż osoby te prowadzą niekatolicki styl życia. Czy w takim razie KATOLICKI ośrodek adopcyjny nie powinien dawać do adopcji dzieci protestantom czy żydom, gdyż oni też prowadzą niekatolicki styl życia?
2 miesiące temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.