DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Ks. Isakowicz-Zaleski: prace komisji ds. pedofilii może storpedować „koalicja ponad podziałami”

Ks. Isakowicz-Zaleski: prace komisji ds. pedofilii może storpedować „koalicja ponad podziałami”
fot. Adam Chelstowski / Forum

Moim zdaniem powstanie „koalicja strachu”, czyli koalicja, która będzie starała się za wszelką cenę sprowadzić tą komisję do roli papierkowej, malowanej, która będzie się może raz na rok wypowiadała po jakiejś ogólnej linii – ocenia przyszłość państwowej komisji ds. pedofilii ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

- Spodziewam się – bo już wiem o tym – że będzie fala takich spraw, więc niezależnie jaki będzie skład komisji, będzie ona musiała być apolityczna, niepowiązana z żadnymi układami i na tyle niezależna, żaby telefon wieczorem z tej czy innej instytucji nie wpłynął na jej prace (…) są tak silne powiązania z różnymi środowiskami, że nagle powstanie moim zdaniem „koalicja strachu”, czyli koalicja, która będzie starała się za wszelką cenę sprowadzić tę komisję do roli papierkowej, malowanej, która będzie się może raz na rok wypowiadała po jakiejś ogólnej linii – oceniał gość porannej rozmowy Roberta Mazurka w RMF FM.

 

 - Czternaście lat temu to przeżywałem w sprawie lustracji, gdzie różne środowiska sprzeczne ideowo ze sobą były przeciwko tej lustracji, mówiły jednym głosem – przypomniał ks. Isakowicz-Zaleski, działający na rzecz przeprowadzenia lustracji w polskim Kościele.

 

- Episkopat polski w tej sprawie [pedofilii – red.] jest wyraźnie skłócony (…) moim zdaniem bez interwencji Watykanu nie da się tej sprawy uregulować. Zwracam się z pytaniem, gdzie w tej sprawie jest nuncjusz papieski? Czemu on milczy? Czemu przyjął postawę osoby, która powinna być uchem i okiem papieża w danym kraju, a nie reaguje na te sprawy (…) spodziewam się, że po liście bp. Janiaka będziemy świadkami kolejnych rozłamów i to jest bardzo źle, bo rzeczywiście w polskim Kościele jest bardzo dużo zacnych kapłanów, biskupów, ludzi świeckich, którzy chcą oczyszczenia, bo ukrywanie uderza w uczciwych duchownych i to trzeba jasno powiedzieć– podkreślał.

 

- W Kościele, ze względu na swoją specyfikę polegającą na zrzeszaniu nieżonatych mężczyzn jest – jak mówi Tomasz Terlikowski – nadreprezentacja osób ze skłonnościami homoseksualnymi. Problem polega na tym, że ci ludzie tworzą pewną korporację wewnątrz, państwo w państwie. To było ogromnie widać w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdecydowana większość molestowań pedofilskich dokonywana przez księży wobec chłopców i młodych mężczyzn, przypadek kardynała McCarricka jest tutaj bardzo wymowny ­– wyjaśnił.

 

Gość Roberta Mazurka przytoczył w tym kontekście termin lawendowa mafia. - To określenie przyniesione ze Stanów Zjednoczonych i określające nieformalne związki między duchownymi i innymi mężczyznami, którzy wzajemnie się kryją. I te środowiska są zainteresowane właśnie tym, żeby pewne sprawy tuszować – mówił.

 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odniósł się także do zamieszania związanego z wypowiedzią Andrzeja Dudy porównującego ideologię LGBT do bolszewizmu. - Myślę, że w kampanii wyborczej to temat zastępczy. Przecież nie będzie tego prezydent rozwiązywał. To są sprawy, które trzeba uregulować w oparciu o konstytucję, a ona mówi jasno co to jest małżeństwo, co to jest rodzina (…) tak się ten temat LGBT w kampanii wyborczej rozpowszechnił, że już wiele innych ważniejszych moim zdaniem tematów zostało wyrzuconych. Myślę, że tu politycy świadomie okładają się - przepraszam za określenie – cepami, nie chcąc powiedzieć społeczeństwu o innych ważnych problemach – ocenił.

 

W tym kontekście przedstawił jak – w jego opinii – powinien odnieść się do tych zagadnień Kościół w Polsce - Tu jest jeszcze duże pole do popisu, ale nie na to żeby się dał wmotać w kampanię wyborczą, bo niestety tylko na tym straci – podkreślił.

 

Źródło: rmf24.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-18 11:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksiadz Isakowicz w wywiadzie dla WP zapytany czy Sekielscy są wrogami kościoła odparł //W żadnym wypadku. Oni robią te filmy dla oczyszczenia Kościoła. Biskup Janiak nie może ich oskarżać.// No, jeżeli Sekielscy są dobrymi katolikami, a pani Titaniec ze słynnej fundacji oczyszczającej KK z pedofilii jest zatroskaną o kościół kobietą? To ksiądz Isakowicz powinien już zamilknąć i przemyśleć swoje słowa. Przecież to idzie o oskubanie KK w Polsce, a nie Jego oczyszczenie. Nawet kancelarie prawne włączone w ten proceder przywieźli z USA. Po tym jak oskubały KK w tym kraju. CV pani Titaniec aż nadto wymowne // członkini Prezydium Zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej Od 2000 r. sekretarz generalna Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, W latach 2010-2018 była kierowniczką działu projektów zagranicznych w Caritas Polska// dajcie sobie spokój z warszawskim KIK. Dyrektor Muzeum Auschwitz, Cywiński też od nich. Wystarczy. Tam gdzie pachnie forsą, tam zaraz....
1 miesiąc temu / AnnaG
 
Polecam wszystkim przeczytać "TW 1025 "Filozof". Pamiętnik Antyapostoła" - Marie Carre. Mozna wierzyć w to, co tam napisane jest lub nie, ale coś zawsze "rozjaśni" patrząc na to, co dziś dzieje się w KK.
1 miesiąc temu / logout
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.