DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Ks. Isakowicz-Zaleski: działania Ukrainy mają na celu stworzenie „anty-Wołynia”

Ks. Isakowicz-Zaleski: działania Ukrainy mają na celu stworzenie „anty-Wołynia”
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Od 30 lat establishment III RP wmawia nam, że ruch banderowski na Ukrainie to jedynie margines złożony z kilku oszołomów i dlatego nie mamy się czym przejmować. Uroczystości, jakie zostały zaplanowane na piątek z okazji 75. rocznicy Rzezi Wołyńskiej najdobitniej pokazują ogromny fałsz, jakim jesteśmy karmieni - mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

Duchowny podkreślił, że banderyzm na Ukrainie nie jest czymś podrzędnym czy też egzotycznym, ponieważ ta zbrodnicza ideologia i jej "dokonania"  jest w sposób jawny i bez żadnego skrępowania wspierana przez najważniejszych polityków i urzędników Ukrainy. - W piątkowych uroczystościach weźmie udział prezes IPN-u w Kijowie Wołodymyr Wjatrowycz mianowany na to stanowisko przez prezydenta Poroszenkę oraz wicepremier ukraińskiego rządu Pawło Rozenko - powiedział ks. Isakowicz-Zaleski.

 

Kapłan zwrócił uwagę na ogromną perfidię, jaką w swoich działaniach stosują przedstawiciele strony ukraińskiej, którzy ludobójstwo Polaków na Kresach i w Małopolsce Wschodniej nazywają... konfliktem polsko-ukraińskim na Wołyniu. Wzmocnieniu tego przekazu ma służyć wybór Rudki Kozińskiej na główne miejsce tegorocznych uroczystości i powtarzanie, że to teren masakry, jakiej w 1943 roku mieli dokonać Polacy na Ukraińcach.

 

Ta narracja to bezczelne kłamstwo! Wydarzenia w Rudce Kozińskiej to efekt działania policji niemieckiej, która dokonywała pacyfikacji wielu wsi zamieszkałych przez Polaków, Ukraińców, Białorusinów etc. na Kresach. Takie same działania Niemcy podejmowali w Generalnej Guberni, gdzie palono wsie i mordowano jej mieszkańców według "widzimisię" okupantów - tłumaczył ks. Isakowicz-Zaleski. - W żadnym wypadku działań niemieckich nie można traktować jako akcji Polaków! - dodał.

 

To nie była Armia Krajowa, to nie byli członkowie polskiego ruchu oporu, to nie Polacy spalili tę ukraińską wieś - podkreślił nasz rozmówca. Jedo zdaniem Polacy mogli co najwyżej przynależeć do tego typu formacji jako oddziały posiłkowe policji granatowej. Ich działalność nigdy nie została jednak poparta przez żadnego z przedstawicieli rządu londyńskiego.

 

Ks. Isakowicz-Zaleski podkreślił, że tego typu działania ukraińskiego rządu mają służyć stworzeniu „anty-Wołynia”. - To starannie przemyślana manipulacja polegająca na wmawianiu, że 75 lat temu miał miejsce jakiś konflikt między Polakami a Ukraińcami, gdzie jedni mordowali drugich. To ogromne kłamstwo, które dzisiaj jest ukraińską wykładnią, a tamtejsze władze próbują przekształcić ludobójstwo w jakieś standardowe działania wojenne. To tak, jakby próbować Holocaust próbować przedstawić jako wojnę niemiecko-żydowską, ponieważ znalazłoby się kilka przypadków, że jakiś Żyd zamordował Niemca, np. w czasie powstania w getcie warszawskim - zaznaczył.

 

ZOBACZ TEŻ: 

Ukraińska prowokacja w przededniu 75. rocznicy Rzezi Wołyńskiej: Polacy palili nasze wsie

 

Tomasz D. Kolanek

 


DATA: 2018-07-07 10:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Premier Morawiecki przesadza z tym sukcesem.Skoro taki sukces to dlaczego tyle Polek na zachodzie sprzata i myje tylki staruszkom a Polacy wykonuja najgorsze prace fizyczne.I jeszcze czesto uwazaja ze spotkal ich wielki sukces.Moze o ten sukces chodzilo premierowi.Polskie elity zachowuja sie jakby Polska to byla bogatym krajem a oni rozumieja Ukraincow ich trudna historie,czuja sie jak starszy polski brat ktory z troska czeka az mlodszy ukrainski dorosnie i zrozumie ze przeciez sa prawa czlowieka i to co stalo sie na Wolyniu to fe.Problem ze to co mysla polscy politycy nie oznacza ze inni tez tak mysla.Wprost przeciwnie inni maja ich gleboko w ... i choc nie mowia im to wprost ale po zachowaniu i czynach wyraznie to widac.A nasi przywodcy zyja swoimi zludzeniami jacy to sa szanowani i wielcy.
7 miesięcy temu / Smyk
 
PiS dobitnie pokazuje ze są patriotami za pieniądze. Morawiecki zamiast być na obchodach 75 rocznicy ludobójstwa Ukraińców dokonanych na bezbronnej ludności Polskiej wybiera imprezę z okazji zjazdu sympatyków Radia Maryja na Jasnej Górze i uprawia tam propagandę sukcesu jak to w Polsce dzięki 500+ jest wspaniałe.
ponad 1 rok temu / Inteligentny
 
Nie kolonizowaliśmy Ukrainy. Pani mija się z prawdą.
ponad 1 rok temu / @ala wilk
 
Polska nie jest bez winy bo kolonizowaliśmy Ukrainę ( i Białoruś też). Niestety.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Ukraińcy idą tą samą drogą co Niemcy i Żydzi. Im się udało? No. I jak są "polskie obozy zagłady" tak i będzie "ludobójstwo ukraińskie na Wołyniu".
ponad 1 rok temu / ma
 
Dobra. Zaryzykuję. Ruch Narodowy. Dobrze. Ale jak nie wyjdzie...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.