DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Ks. Henryk Zieliński: wrogowie Kościoła chcą, żeby Kościół nigdy nie uwolnił się od homolobby

Ks. Henryk Zieliński: wrogowie Kościoła chcą, żeby Kościół nigdy nie uwolnił się od homolobby
Ks. Henryk Zieliński. FOT.Polskie Radio/YouTube

„Wrogom Kościoła o to przecież chodzi, żebyśmy w imię otwartości i miłosierdzia nigdy nie uwolnili się od homoseksualnego lobby, a przez to sami dawali powody do ciągłych ataków na Kościół za pedofilię. Tak szach i mat” – pisze redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński zwracając uwagę na ścisły związek wykorzystywania seksualnego i homoseksualizmu.


W swoim tekście ksiądz Zieliński zauważa, że „szansa na przesilenie chyba się właśnie pojawia. Osiągnięcie stanu krytycznego w wielu krajach sprawia, że coraz więcej duchownych i świeckich ma odwagę nazwać rzeczy po imieniu. Wcześniej było takich niewielu. W Polsce dosłownie kilku, którzy wbrew politycznej poprawności, odważali się wskazywać na związki miedzy tym, co powszechnie nazywane bywa pedofilią, a działalnością homoseksualnego lobby w Kościele”.


Redaktor naczelny „Idziemy” opisuje swoje własne doświadczenie z wiosny tego roku. Na oficjalnym spotkaniu zwrócił uwagę na powiązania homoseksualizmu i pedofilii, za co został zaatakowany przez – jak sam pisze – opcję tzw. „Kościoła otwartego”. Został przy tym oskarżony nie tylko o „homofobię” (słowo rodem z propagandy aktywistów LGBT), ale i... rasizm.


„Za co? Bo zwróciłem uwagę, że Kościół nie poradzi sobie z aferami seksualnymi, jeśli wbrew instrukcji Stolicy Apostolskiej z roku 2006, nadal przyjmowani do seminariów i dopuszczani do święceń będą ludzie o utrwalonych skłonnościach homoseksualnych lub związani z tzw. kulturą gejowską. A tak dzieje się do dzisiaj w wielu diecezjach – także w Polsce” – pisze ks. Henryk Zieliński przypominając, że 29 lipca 2013 roku papież Franciszek porównał niebezpieczeństwo wynikające z wpływów homoseksualnego lobby do masonerii i mafii.


Duchowny ma świadomość, że przepraszanie kolejnych papieży za afery i skandale nie ukróci procederu. Potrzeba złamania struktur umożliwiających i ułatwiających nadużycia, a więc właśnie homoseksualnego lobby w Kościele określanego niekiedy mianem lawendowej mafii [POLECAMY RÓWNIEŻ: Ks. Oko o „lawendowej mafii”: homoseksualizm to rak atakujący Kościół].


Ks. Zieliński przypomina również słowa bp Elegantiego, który zwrócił uwagę na statystyczny wymiar problemu, co dobitnie potwierdza współzależność homoseksualizmu, pedofilii i innych przypadków nadużyć seksualnych [WIĘCEJ: Biskup odpowiada na skandaliczne słowa ks. Martina. „Homoseksualizm niszczy Kościół!”].


Podobne wnioski wysnuł bp Robert Morlino, który – jak pisze redaktor naczelny „Idziemy” – dostrzegł pułapkę zastawioną na Kościół. Polega ona na oddzieleniu w opinii publicznej homoseksualizmu (prezentowanego jako coś „akceptowalnego”) od pedofilii i mówieniu wyłącznie o problemie pedofilii [WIĘCEJ: Biskup Morlino: Musimy zaprzestać akceptacji homoseksualnych ekscesów].


Dostrzeżenie pułapki „to wyjątkowo trafna diagnoza. Szczególnie teraz. Wrogom Kościoła o to przecież chodzi, żebyśmy w imię otwartości i miłosierdzia nigdy nie uwolnili się od homoseksualnego lobby, a przez to sami dawali powody do ciągłych ataków na Kościół za pedofilię. Tak szach i mat” – kończy swój tekst ks. Henryk Zieliński, który chciałby, aby poruszanie takich zagadnień nie było nigdy więcej koniecznością.

 


Źródło: idziemy.pl
MWł

 

 


DATA: 2018-08-29 20:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uwazam ze kazdy z ksiezy -nie wazne czy biskup czy tzw. zwykly - w przypadku udowodnienia sklonnosci homoseksualnej powinien byc natychmiast usuwany ze stanu duchownego. W kazdej diecezji powinna byc komisja. Ale w Polsce tego nie zrobia bo nawet lustacji agentow SB nie chcieli biskupi. Umoczeni za i tyle.
ponad 1 rok temu / Erjot
 
Koniecznie trzeba w polskim Kościele dokonać lustracji i dehomolobbyzacji
ponad 1 rok temu / ks. emeryt
 
Jakie to >POPRAWNE < mówienie >wrogowie kościoła ATAKUJĄ. To znaczy KTO JEST WROGIEM ???? Jak informuje 30.08.2018 SJ Jacek Siepsiak / deon / mamy do czynienia z Akcją Vigano i KLERYKALNYM ATAKIEM NA PAPIEŻA [?]. List [Świadectwo] jest klerykalną INTRYGĄ. Mocno uformowany KLERYKALNIE Bp Vigano dał się wciągnąć > w coś< ? Należy domniemywać , że w NOWĄ REWOLUCJĘ przywracającą STARY PORZĄDEK i NORMALNOŚĆ. I BARDZO DOBRZE. Cieszmy się. Uwaga. Prawda Atakuje Jezuitów.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Żeby zło mogło spokojnie się szerzyć wystarczy żeby dobrzy ludzie nic nie robili. MĄDRE SŁOWA!
ponad 1 rok temu / Do Jazzz
 
Pamiętamy jak B.Komorowski objechał księdza za piękne patriotyczne kazanie?
ponad 1 rok temu / WiG
 
Ks. Zielinski przytacza papieza Franciszka, ktory ?29 lipca 2013 roku ? porównał niebezpieczeństwo wynikające z wpływów homoseksualnego lobby do masonerii i mafii.? To dlaczego papiez obstawia sie ludzmi popierajacymi homoseksualizm i dopuszcza ich do glosu w waznych wydarzeniach koscielnych. Moze warto byloby przytoczyc list abpa Vigano i analize Micheala Voris, ktorego PCh24 goscila niedawno. Tak wyglada, ze papiez co innego mowi a co innego robi. Mam nadzieje, ze PCh24 nie zastosuje cenzury na ten tekst.
ponad 1 rok temu / MP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.