DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Ks. Guy Pages pozwany do sądu za przypominanie nauki Kościoła o homoseksualizmie

Ks. Guy Pages pozwany do sądu za przypominanie nauki Kościoła o homoseksualizmie
Ks. Guy Pages

Francuski duchowny ks. Guy Pages został pozwany do sądu za przypomnienie nauki Kościoła na temat praktyk homoseksualnych. Aktywiści LGBT oskarżyli go o „zniewagę i podżeganie do nienawiści ze względu na orientację seksualną”.

 

We Francji toczy się debata wokół problemu przyznawania parom homoseksualnym „prawa do posiadania dzieci”. Parlament przegłosował nawet pierwsze elementy ustawy o dopuszczalności metody in vitro dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych. W tej sprawie toczy się nadal ostra dyskusja w mediach społecznościowych. Wziął w niej udział znawca problematyki islamu, katolicki duchowny o. Guy Pages, który za ostrzeżenia przed zgubnymi skutkami takich praktyk dla dzieci i za przypomnienie, że sodomia jest grzechem, został pozwany przez lobby LGTB do sądu.

 

61-letni kapłan, autor kilku prac o islamie, korzysta często z mediów społecznościowych. Na podstawie kilku wpisów w internecie, adwokaci wynajęci przez francuskie stowarzyszenia Mousse i Stop Homofobii postanowili oskarżyć go o „zniewagę i podżeganie do nienawiści ze względu na orientację seksualną”.   

 

W pozwie czytamy, że na początku czerwca bieżącego roku „zakonnik zamieścił cztery homofobiczne komentarze, opisując działania osób LGBTQ jako przestępcze, szczególnie groźne dla dzieci i żyjące w grzechu homoseksualizmu. Te uwagi w sposób oczywisty przekraczają granice wolności wypowiedzi” – czytamy w treści pozwu.

 

Do dokumentu dołączono również screeny wpisów ks. Guy Pagesa, w których można przeczytać, że „katolicy nie powinni wspierać i uczestniczyć w miesiącu dumy (gejowskiej) LGTB, bo jest to promocja kultury przeciwnej wierze i moralności”. Ks. Pages pisał również o tym, że to zjawisko jest „niebezpieczne dla dzieci” i przypominał, że jest to grzech.

 

Najwyraźniej jednak LGTB jest już na etapie, nie tylko „tolerancji”, ale narzucania wręcz afirmacji swoich działań. Kapłan staje się ofiarą nowej religii praw człowieka, w imię której jednak można dyskryminować jej przeciwników.

 

Stowarzyszenie Mousse powstało w 2000 roku i jest to „prawnicze” ramię aktywistów LGTB, specjalizujące się w pozywaniu do sądów krytyków tęczowej ideologii. Zajmuje się „walką z dyskryminacją ze względu na płeć i orientację seksualną”. Mousse wspólnie z organizacją Stop Homofobii złożyły donos na ks. Guy Pagesa 25 września 2019 r.

 

Adwokat tęczowych organizacji Etienne Deshoulières dość bezczelnie twierdzi, że „stowarzyszenia LGBT, które reprezentuje, nie walczą z religią, ale wręcz przeciwnie - starają się, aby dziś, we Francji, można być jednocześnie homoseksualistą i katolikiem”. Wygląda na to, że przez republikańskie sądy chcą zmieniać treści Pisma Świętego.

 

Potwierdza to stanowisko Mousse i Stop Homofobii, które uważają, że „bezwzględnie konieczne jest, aby każdy obywatel, bez względu na wiek, niepełnosprawność, rasę, opinię polityczną lub orientację seksualną, czuł się włączony i uznany przez dowolną religię, w tym przez religię katolicką”. Pomieszanie z poplątaniem, które ma włączyć homoseksualistów i przedstawicieli różnych innych wynaturzeń seksualnych do grupy „biednych”, razem z niepełnosprawnymi, seniorami, czy prześladowanymi politycznie. Sprytny zabieg, którego konsekwencjami ma być m.in. zapewne np. zmiana definicji grzechów, a być może i ocenzurowanie Słowa Bożego.   

 

Nie po raz pierwszy okazuje się, że działania lobby LGBT mają charakter totalitarny, sprzeczny z bronioną przez nich tolerancją, a przede wszystkim z wolnością słowa. Sam ks. Guy Pages w internetowej dyskusji i odpowiedzi na jeden z ataków na swoje katolickie poglądy, odpowiedział: „naprawdę musisz mieć problem ze swoją tożsamością, jeśli nie możesz znieść krytyki”.

 

 

Bogdan Dobosz

WMa


DATA: 2019-09-28 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

esto...dla Ciebie jest nadzieja- oaza wolności, szczęścia , bogobojnosci i praworzadnosci- Rosja putinowska
11 miesięcy temu / Życzliwy
 
Ci łobuzy dążą do totalitaryzmu komunoanarchistycznego
11 miesięcy temu / PLOMIEN
 
Gdzie jest petycja????
11 miesięcy temu / Artur
 
we Francji katolikami są tylko szarzy ludzie. Biskupi milczą.
11 miesięcy temu / alex
 
@JK w Polsce jest Ordo Iuris. Nie wiem, co się dzieje we Francji..
11 miesięcy temu / Brad
 
W USA tak samo traktuje się zwykłych ludzi. Za określenie "oni są inni" czekają was represje. Po co nam ruch bezwizowy? Niech się tęczowy Trump udławi.
11 miesięcy temu / esto
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.