DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Ks. Alfred Wierzbicki broni aktywisty LGBT Michała Sz.: ma wielki potencjał intelektualny

Ks. Alfred Wierzbicki broni aktywisty LGBT Michała Sz.: ma wielki potencjał intelektualny
Ksiądz Alfred Wierzbicki, teolog i etyk z Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego / Źródło: TVN24

Ks. Alfred Wierzbicki, który poręczył za aktywistę LGBT Michała Sz., zapewnił we wtorek na antenie TVN24, że nie żałuje swojej decyzji. Tłumaczył, iż chciał w ten sposób dać wyraz swojego sprzeciwu wobec „eskalacji nienawiści” wobec tzw. osób LGBT i „narastającej w Polsce homofobii”.

 

Duchowny został zapytany przez Monikę Olejnik o inicjatywę przedstawicieli Fundacji Życie i Rodzina, którzy domagają się usunięcia go ze struktur Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie jest zatrudniony. – Nie wiem, czy wiele osób domaga się mojego wyrzucenia z KUL-u. Mam wrażenie, że to jest jednak jakaś hałaśliwa garstka – stwierdził. Ks. Wierzbicki podkreślił, że nie żałuje swojej decyzji o wsparciu Michała Sz. oskarżonego o atak na działacza pro-life, grożenie mu nożem i zniszczenie mienia. Warto również pamiętać, że aktywista LGBT brał udział w profanacji figury Chrystusa dźwigającego Krzyż na Krakowskim Przedmieściu.

 

Nie żałuję udzielenia poręczenia, dlatego że doszedłem do takiego rozeznania, że w stosunku do Margot (tak nazywa siebie Michał Sz., który przedstawia się jako niebinarna kobieta – red.) zastosowano nieproporcjonalnie środki – chyba nie ma potrzeby wyjaśniania, rozwijania tego – i że jest to represja – mówił pracownik KUL, po czym zasugerował, że działania podjęte przez organa państwa w stosunku do Michała Sz. przypominają działania komunistycznych służb, które „represjonowały ludzi”.

 

Co ciekawe duchowny stwierdził, że był zdziwiony wulgarnym i agresywnym zachowaniem Michała Sz. po jego wyjściu z więzienia. – To nie jest właściwy język. To moim zdaniem język, który szkodzi sprawie LGBT, temu środowisku naprawdę bardzo dzisiaj napiętnowanemu – tłumaczył. Dodał, że rozumie, dlaczego aktywista LGBT tak postąpił – przez wściekłość, którą Michał Sz. ma przeżywać. Na koniec ks. Wierzbicki mówił o Michale Sz. jak o kobiecie i go komplementował. – Ja nie znam jej, nigdy jej nie spotkałem, ale słyszałem, że ma wielki potencjał intelektualny i to też jest w jakimś kontraście – zakończył.

 

Źródło: TVN24, DoRzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-16 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten profesor nie rozróżnia dobra od zła
21 dni temu / Ksiądz
 
Gdyby żyli śp.ks prymas Wyszyński,ks.acb Tokorczuk to natychmiast by mu kazali odejść z kościoła i profanawać sutanne czy koloratkę, a teraz nie ma mu kto tego POwiedzieć
1 miesiąc temu / helena
 
Tacy księża jak on są powodem,że ludzie opuszczają Kościół Katolicki !!!
2 miesiące temu / Andrzej
 
ksiądz ze znaczkiem tvnu...i wiesz wszystko
2 miesiące temu / asd
 
Wierzbicki pokazał, że w tym co zrobił, nie ma w nim miłości do Boga bo drwi sobie z Dekalogu: z I przykazania, bo nie służy Bogu lecz szatanowi, z IV bo zmiana płci i popieranie tego jest brakiem czci dla rodziców którzy przekazali dar życia zaprogramowany przez Stwórcę, z VI bo Markot żyje w rozpuście, a Wierzbicki go popiera, z VIII bo wystawia fałszywe świadectwo wielu osobom. Tym samym nie ma miłości do bliźnich co pokazują trzy ostatnie złamane przykazania. Ale nikt z nas nie jest bez winy! Więc modlimy się za tego biednego kapłana, który jak z trampoliny na główkę wyskoczył w jezioro ognia. Na razie leci... Za niego i za jego zwolenników módlmy się: Wierzę w Boga Ojca!... I proponuję wpisać w wyszukiwarkę; Doktor Rajmund Diokers. Poznacie w kilka minut fakt historyczny z książki: "Piekło. Czy jest? Czym jest", o profesorze uniwersytetu paryskiego który został potępiony w Piekle i dla czego. Książka posiada Imprimatur. Pokój z wami! Króluj nam Chryste!
2 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Wielka szkoda, że ten ksiądz zamiast się ukorzyć i przyznać do błędu woli światowe zaszczyty i dalej idzie w zaparte. Tak to jest gdy zamiast prostą i jasną Ewangelią nabija się głowę uczonymi lewackimi teoriami - wtedy bardzo łatwo zejść na manowce, a szatan tylko na to czeka. Ciekawe kiedy np. ostatni raz sięgnął do Biblii, można odnieść wrażenie, że chyba bardzo dawno temu... Trzeba się modlić za tego księdza o łaskę nawrócenia póki nie jest za późno.
2 miesiące temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.