DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Kryzys demograficzny we Włoszech. Wskaźnik liczby urodzeń spada do najniższego w historii

Kryzys demograficzny we Włoszech. Wskaźnik liczby urodzeń spada do najniższego w historii
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

We Włoszech trwa potężny kryzys demograficzny. Wskaźnik liczby urodzeń wkrótce osiągnie najniższy poziom w historii. Na sytuację reaguje prezydent Sergio Mattarella, który stwierdził, że to „problem dotyczący samego istnienia kraju”. Jego zdaniem obecna sytuacja może prowadzić do zguby.

 

„Tkanka naszego kraju słabnie i należy zrobić wszystko, aby przeciwdziałać temu zjawisku” – powiedział prezydent Sergio Mattarella. Statystyki wskazują, że problem dzietności we Włoszech stale się pogłębia, co wkrótce może poważnie zagrozić państwu. Pojawiają się opinie, że Włochy „po prostu wymierają” i trudno znaleźć receptę pozwalającą odwrócić ten trend, ponieważ Włosi zwyczajnie nie chcą mieć dzieci.

 

Według włoskiej krajowej agencji statystycznej ISTAT w ubiegłym roku we Włoszech odnotowano jedynie 435 000 urodzeń. Co więcej, w analogicznym czasie w kraju zmarło około 647 000 osób. Warto dodać, że liczba urodzeń spadła aż o 5 000, natomiast liczba zgonów w porównaniu z 2018 rokiem, wzrosła o 14 000.

 

Reuters podaje, że całkowita populacja Włoch spadła w ostatnim czasie o 116 000 i obecnie stanowi około 60 milionów. Wszystko to dzieje się w okolicznościach napływu imigrantów, a tajże znaczącego wzrostu liczby urodzeń wśród osób przyjezdnych z krajów Bliskiego Wschodu czy Afryki. Bez ujęcia w statystykach liczby urodzin wśród imigrantów, wyniki byłyby jeszcze gorsze.

 

Agencja informacyjna Reuters zauważyła również, że „liczba ludności Włoch rosła praktycznie każdego roku od I wojny światowej, osiągając szczyt w 2015 r. Wówczas liczba mieszkańców Włoch wynosiła około 60,8 miliona, ale od tego czasu notuje się poważny regres w tym obszarze.

 

Oczekiwana długość życia co prawda wzrosła do 85,3 lat dla włoskich kobiet i 81 lat dla włoskich mężczyzn. Natomiast zmniejszenie liczby urodzeń i zwiększenie średniej długości życia spowodowało, że średni wiek mieszkańca Włoch to 45,7 lat.

 

Kiedy poinformowano o bardzo małej liczbie urodzeń we Włoszech w 2018 r., minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini powiedział: „Jesteśmy w strasznym stanie”. „To jest prawdziwy kryzys (we Włoszech), a nie spready rentowności obligacji czy kryzys gospodarczy. – podkreślił.

 

Beverly Stevens, redaktor magazynu „Regina” nie ma złudzeń, że to rewolucja seksualna odpowiada za kryzys dzietności w Europie i na całym świecie. „To burza, skierowana prosto w serce rodziny” – napisała w mediach społecznościowych. Stevens podkreśla, że destabilizacja pokolenia, które wychowało się w latach, gdy wybuchła rewolucja seksualna, wpłynęło na przyszłe pokolenia. „Młodzi chłopcy i nastolatkowie zostali pozbawieni wzorców do naśladowania, zatwardzając serca dziewcząt” – stwierdza Stevens.

 

Publicystka dodaje, że Włoszki wierzą dziś w feminizm i jego zasady, co powoduje kryzysy i brak stabilności w małżeństwach lub samotne życie. „To samobójstwo na poziomie kulturowym” – podsumowuje.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2020-02-22 10:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie chodzi o przeszkodę, po prostu nie każda kobieta chce mieć dzieci, nie każda też chce mieć 3 dzieci, niektórym wystarczy jedno
5 miesięcy temu / @Rafał
 
Co to za zlot feministek w komentarzach?? Drogie panie, nikt na was nie wymusza posiadania kilku dzieci, to tylko przytoczenie faktu wymierania Europy i starzenia się państw. To fakt, że jest to problem dla przyszłości istnienia europy, nie musicie się z tym zgadzać. Może powinnyście zrezygnować ze śledzenia katolickich portali, najlepiej przejdźcie na wyborczą, Onet, dziewuchy dziewuchom czy inne wysokie obcasy. Swoją drogą prawdziwe feministki to kobiety, dla których dzieci nie są przeszkodą w pracy i potrafią pogodzić te dwie sprawy.
5 miesięcy temu / Rafał
 
Nikogo na siłę nie możesz nawracać ja nie mam zamiaru tego robić i dzieci nie zamierzam mieć
5 miesięcy temu / @krisbac
 
Ja podzielam opinie że przyczyną złego jest rewolucja seksualna. To zawsze była przyczyna upadku.
5 miesięcy temu / pn
 
@@krisbac- Nawróć się i wierz w Eewangelię!
5 miesięcy temu / krisbac
 
Tak, w Polsce są obszary rolne leżące odłogiem, ale są obszary na Świecie gdzie ludność przymiera głodem.
5 miesięcy temu / nn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.