DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Krakowianie protestowali przeciwko drastycznej redukcji liczby miejsc parkingowych w centrum miasta

Krakowianie protestowali przeciwko drastycznej redukcji liczby miejsc parkingowych w centrum miasta
#KRAKÓW    #PROTEST    #PIKIETA    #DEMONSTRACJA    #MIASTO    #MIESZKAŃCY    #PARKINGI    #PARKOWANIE

Niełatwo jest skłonić mieszkańców podwawelskiego grodu do porzucenia wygodnych kanap i wyrażenia sprzeciwu bądź poparcia dla jakiejś idei. Tym razem magistrackim urzędnikom to się udało. Irytację krakowian wzbudził fakt, że wkrótce zniknąć ma z ulic miasta aż trzy tysiące miejsc parkingowych. Zmiany zapowiadane już od miesięcy mają wkrótce wejść w życie, co przyczyniło się do przeprowadzenia we wtorek spektakularnego protestu.

 

Przez godzinę około 100-150 osób  blokowało ruch na przejściu przy ulicy Krakowskiej. Uczestnicy pikiety przepuszczali pojazdy tylko co kilka minut. Był to sprzeciw przeciwko zamiarowi dostosowania przez miasto liczby miejsc parkingowych do obowiązujących przepisów. Chodzi o to, że na chodnikach musi pozostać minimum 1,5 metra przestrzeni dla pieszych.


Na konieczność ścisłego przestrzegania tej normy zwrócił uwagę wojewoda małopolski. Pierwotnie urzędnicy wyliczyli, że przyniesie to redukcję miejsc dla pojazdów w strefie płatnego postoju aż o 6 tysięcy. Społeczny sprzeciw spowodował, że liczba ta została w planach ograniczona o połowę. Zdaniem krakowian, 3 tysiące to i tak zbyt dużo a wprowadzane zmiany uderzą przede wszystkim w stałych mieszkańców.


„Turyści na was nie głosują”, „Nic o nas bez nas”, „Ratujmy Kraków”, „Urzędnicy do piwnicy” – to tylko niektóre spośród haseł prezentowanych przez protestujących. Uważają oni, że tak drastyczne ograniczenie możliwości parkowania samochodów w centrum miasta spowodują dla wielu z nich konieczność wyprowadzenia się.


Miasto deklaruje chęć utrzymania tych miejsc postojowych, które umożliwiają pozostawienie pomiędzy 1,5 a 2 metry wolnej przestrzeni dla pieszych. Zgodne jest to z postulatami uczestników wtorkowej akcji.


Oznakowanie nowych stref parkowania ma potrwać do końca października.

 


Źródło: gk.pl, rmf24.pl

RoM 

 


DATA: 2017-09-13 01:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

protest nie był aż tak spektakularny, bo policja puszczała auta innymi ulicami, więc głównie tramwaje były blokowane. I szerokość chodnika byla planowana na 2 m, co w starym mieście automatycznie likwiduje dużo miejsc parkingowych.
9 miesięcy temu / krak
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.