DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Kradzieże Najświętszego Sakramentu coraz częstsze w USA

Kradzieże Najświętszego Sakramentu coraz częstsze w USA
Fot. Pixabay

Nieznani bluźniercy skradli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem z kościoła pod wezwaniem świętej Elżbiety w Boone, w amerykańskim stanie Karolina Północna. Zdruzgotani tą wiadomością parafianie boją się, że konsekrowana Hostia mogła zostać zabrana w celu przeprowadzenia satanistycznych rytuałów.

 

 

Kościelny kantor z parafii Matthew Mallon zwrócił uwagę, że złodziej lub złodzieje nie zabrali ze sobą kilku innych o wiele lżejszych, wartościowych pod względem materialnym przedmiotów, w tym klejnotów monstrancji.

Parafianie modlą się o bezpieczny powrót Najświętszego Sakramentu i zachęcają do ofiarowania zadośćuczynienia za profanację kościoła i kradzież Jezusa Eucharystycznego. Zainicjowali też nowennę z odmawianiem siedmiu psalmów pokutnych.

Kradzieże Najświętszego Sakramentu stają się coraz częstszym zjawiskiem. W maju 2019 roku portal Life Site News donosił o dziewięciu konsekrowanych Hostiach wystawionych na sprzedaż na jednej ze stron internetowych. Sprzedawca wyjaśniał, że Hostia ma posłużyć do rytuałów czarnej magii.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-06-24 14:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ale sejfu z plebani nie ukradli, bo dobrze zabezpieczony, a Najświętszy Sakrament; cóż odmówi się kilka psalmów!
9 dni temu / antyH
 
Grażyna - czy Chrystus jest Panem Bogiem? Ilu mamy Bogów? Czy przybili Go jednak realnie do krzyża? Zaczynasz rozumieć obrzydliwość czynu teraz? Tak - zmartwychwstał ale cierpiał wcześniej. Co myślisz o konsekrowanej hostii? Taki tam opłatek? Niema się czym w ogóle przejmować powiadasz?
10 dni temu / Jot
 
Szatan działa tam od dawna. Być może to efekt protestantyzmu i tego dzielenia na sekty. W dodatku protestantyzm to główny nurt w całym kosciele. Amerykanie teraz też do nas przyjeżdżają. Chyba oczywiste że nie powinno być ich zbyt dużo. Większość których spotkałem to dla mnie minus. Wypisz wymaluj,,agenci demokratow''. Jakby od ciotki Zorzety. Biden nawet jest na Ukrainie bo oni są wszędzie.
10 dni temu / A
 
Panu Bogu nic nie zrobią.
10 dni temu / Grażyna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.