DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Koszmar w końcu się skończył! Asia Bibi wraz z mężem dotarli do Kanady

Koszmar w końcu się skończył! Asia Bibi wraz z mężem dotarli do Kanady

Pakistańska katoliczka Asia Bibi, która spędziła osiem lat w celi śmierci, przyleciała do Kanady, aby dołączyć do swoich córek – poinformował brytyjski portal „Daily Mail”. Informację podała również na swoim koncie twitterowym była zastępca rzecznika Watykanu, Paloma García Ovejero. Asia Bibi została skazana w 2010 r. na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo wobec islamu i uwolniona od tego zarzutu.

 

Od października zeszłego roku, kiedy zapadł uniewinniający wyrok w kilkuletniej sądowej batalii, 53-letnia kobieta nie mogła wychodzić miejsca, w którym była ukrywana pod strażą, ze względu na wściekłe protesty islamistów, domagających się zabicia kobiety. Powodem było rzekome bluźnierstwo, którego dopuściła się Bibi w rozmowie z islamskimi kobietami.

 

W ostatnich miesiącach kobieta cierpiała na problemy zdrowotne, czasem odmawiano jej dostępu do opieki medycznej. Według informacji redakcji „Daily Mail”, w końcu władze zezwoliły by opuściła swoje tajne miejsce pobytu i wyjechała za granicę.

 

Asia Bibi została skazana w 2010 roku za obrazę Mahometa gdyż w rozmowie z islamskimi kobietami miała wspomnieć ofiarę życia złożoną przez Pana Jezusa za grzeszników i spytać, co podobnego zrobił dla ludzi muzułmański „prorok”.

 

Po wieloletnim procesie, wyroku zabicia przez powieszenie, wielu apelacjach i ośmioletniej gehennie w celi śmierci katoliczka została uniewinniona. Miała szybko opuścić wrogi chrześcijanom kraj i udać się do którego z państw zachodnich. W pewnym momencie media podawały już nawet informację, że Asia Bibi wyjechała z Pakistanu, jednak okazało się to nieprawdą. Kobieta musiała przebywać jeszcze niemal przez osiem miesięcy pod strażą żołnierzy sił specjalnych po odkryciu, że ścigają ja ekstremiści. Ewakuacja była wielokrotnie opóźniana, gdyż groźby powodowały narastający niepokój wśród rodziny i przyjaciół.

 

„W zeszłym miesiącu trzech sędziów podtrzymało jej uniewinnienie, usuwając ostateczną przeszkodę w ucieczce z kraju – to odważna decyzja, biorąc pod uwagę, że były już wcześniej przypadki zamordowania urzędników za wspieranie jej” – napisał brytyjski portal. – Asia czekała na tę chwilę od wielu miesięcy. W końcu jest wolna. Nie chce niczego więcej, jak tylko dołączyć do córek – powiedział jego informator.

 

„Daily Mail” pisze, że ewakuacja została zorganizowana przez Kanadę i Stany Zjednoczone a jej moment wybrany ze względu na rozpoczynający się miesiąc ramadan, w którym powinny ucichnąć gwałtowne protesty przeciwko uwolnieniu Bibi, prowokowane przez radykalnych muzułmanów.

 

Źródło: dailymail.com

RoM

 

 

 


DATA: 2019-05-08 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po co ujawnili w jakim jest kraju?Przeciez islamisci sa wszedzie! Chyba specjalnie to zrobili i czekają na jej śmierć jak juz jest na wolnosci skoro w wiezieniu nie mogli tego zrobic!
ponad 1 rok temu / dmdmd
 
Masz całkowitą rację. I dlatego jestem prywatnie przekonany że pani Bibi z mężem opuścili Pakistan jeszcze w zeszłym roku i docelowo wyjechali do innego kraju niż Kanada, gdzie nie pojawili się być może przejazdem,żeby uwiarygodnić legendę. Również pokazywane w mediach zięcia były robione ćwierć wieku temu. Jakby nie było koszmar pakistański definitywnie się zakończył i chwała Bogu za to. Módlmy się żeby pani Asia była bezpieczna.
ponad 1 rok temu / @ m
 
"A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego" 1 Tm 5,8. Co zrobił Franciszek w sprawie Asi ?
ponad 1 rok temu / Pentody
 
Bogu niech będą dzięki. Tam to są katolicy. Życie nieustannie nadstawiają a wiary wyprzeć się nie chcą. U nas niektórzy niestety robią to dobrowolnie. Jak ja swego czasu. Alem się nawrocił i mam cichą nadzieję, że gdyby spadło to na mnie, życie oddam a się nie zaprę. Ale nawet św Piotr o tym zapewniał a jednak się zaparł. Nadzieja więc w Bogu. Po zesłaniu Ducha Świętego już mieli moc i gdy to znów na niego przyszło, nie zaparł się już ale życie za Jezusa oddał.
ponad 1 rok temu / Czloax
 
W Kanadzie niestety ten potrafią prześladować za poglądy chrześcijańskie.
ponad 1 rok temu / abc
 
Nie powinno sie w takim przypadku podawac nawet kraju przebywania. Powinni tez zmienic nazwisko i wizaz
ponad 1 rok temu / m
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.