DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Korpus graniczny czy armia europejska? Bruksela zrealizuje niemiecki pomysł

Korpus graniczny czy armia europejska? Bruksela zrealizuje niemiecki pomysł
By isafmedia (Flickr: 110724-N-LU859-381) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0) or Public domain], via Wikimedia Commons

„Do 2020 roku ma powstać europejski korpus graniczny złożony z 10 tysięcy funkcjonariuszy wysyłanych w razie potrzeby do dowolnego kraju na granice zewnętrzne UE”, informuje piątkowa „Rzeczpospolita”.

 

Najnowszy pomysł eurokratów został przedstawiony podczas orędzia wygłoszonego przez Jeana-Claude’a Junckera, przewodniczącego Komisji Europejskiej.

 

Wstępne plany zakładają werbowanie do nowej, europejskiej służby jedynie osób oddelegowanych przez państwa członkowskie. Dalsza „ewolucja” korpusu wiązać się będzie z jego usamodzielnianiem oraz odpowiednim rozbudowaniem, tzn. dołączeniem do jego szeregów osób spoza UE czy też zakupem statków, łodzi i samolotów.

 

Zadaniem korpusu ma być wsparcie krajów leżących na zewnętrznej granicy UE, jeśli ten poprosi o pomoc, bądź… jeśli tak zdecyduje Komisja Europejska. „Propozycja KE zawiera punkt mówiący o sytuacji, gdy państwo nie chce poprosić o wsparcie, i to mimo kryzysowej sytuacji. Wtedy Komisja sama może podjąć taką decyzję, w imię ochrony bezpieczeństwa strefy Schengen”.

 

Funkcjonariusze nowej, europejskiej służby oprócz ochrony granic UE będą mieli za zadanie również udzielanie wsparcia w tzw. polityce powrotów, czyli odsyłaniu imigrantów do ich kraju pochodzenia. Ma się to dziać w kilka godzin po odrzuceniu wniosku azylowego na granicy. Obowiązkiem korpusu będzie także zatrzymanie na trzy miesiące osób, które „stwarzają zagrożenie dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa narodowego”.

 

Nowy pomysł eurokratów można by uznać za sensowny, gdyby nie zawarte w nim kontrowersyjne zapisy. Nie wiadomo bowiem, kto może zostać uznany przez jego przedstawicieli za „osobę stwarzającą zagrożenie” czy też w jakiej sytuacji KE zdecyduje się wysłać jego funkcjonariuszy do obrony granic. Wątpliwości budzą również informacje o sprzęcie, jaki ma być w posiadaniu korpusu a także sposób rekrutacji funkcjonariuszy po „usamodzielnieniu” służby.

 

Być może więc nie jesteśmy świadkami powołania żadnego korpusu granicznego, tylko armii europejskiej, o co tak bardzo zabiega od lat Berlin i co tak ochoczo popiera prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2018-09-14 09:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Unia od lat pluje na Polskę i Węgry w sprawie islamizacji i multi-kulti. Węgrom chce wprowadzić sankcje i wdraża art.7 za obronę przed najazdem islamskim. Pamiętamy co wyprawiali w sprawie Polski. Nagle Unia chce bronić granic? Unia chce ich wszystkich wpuścić bez żadnych ograniczeń przejmując nadzór nad wszystkimi strażami granicznymi. Chyba musimy wyjść na ulice. Uważam że Morawiecki po kryjomu zgodzi się na wszystko co rozkażą Niemcy i neoconi z USA. Będzie jak z porozumieniem w Marrakeszu. Ani Kaczyńskiemu, ani nikomu we władzach nie wolno już wierzyć. Wiecie o olbrzymim dofinansowaniu mieszkań dla migrantów zarobkowych z budżetu czyli z podatków Polaków? Polacy płacą za zadawanie im śmierci przez PiS.
10 miesięcy temu / bea
 
Najpierw wpuszczają wszystkich jak leci, potem będą "chronić" i odsyłać. Juncker znowu jest nawalony jak cała KE. A może jest tak, że Ludmiła Kozłowska omawiała z Niemcami projekt masowego przemieszczenia muzułmanów i bojców UON -UPA na wschodnią granicę Polski aby doprowadzić do "sytuacji, gdy państwo nie chce poprosić o wsparcie, i to mimo kryzysowej sytuacji. Wtedy Komisja sama może podjąć taką decyzję, w imię ochrony bezpieczeństwa strefy Schengen?? To jest bardzo kompatybilne z całą polityką rządu POPiS i satelitów obu teatralnie wrogich partii.
10 miesięcy temu / to pewne
 
Nareszcie. Jedna silna europejska armia nie będzie miała sobie równych na świecie. Dlatego prawica chce mieć w Europie 10 skłóconych armijek jak w 1939.
10 miesięcy temu / ala wilk
 
Możliwy jest inny scenariusz. Umowa o "bratniej pomocy" dalej obowiązuje. Mamy 3 mln ukraińców i duży przemyt broni z Ukrainy do Polski, nawet swego czasu wpadły w Dorohusku dwie ukrainki z armatą 30 mm. Twierdziły że nie wiedzą co to jest:) BND urządza małą prowokację banderowską, a następnie oddziały unijne przybywają nam na pomoc ( no przecież zgonie z umową i to nie będą przecież niemcy), dostajemy zarząd komisaryczny. Nierealne?
10 miesięcy temu / PM
 
Czyli powstaje armia klonów do ochrony masońskiej republiki. Tylko przed czym będą bronić unię? Przed nami abyśmy się przypadkiem nie chcieli wyrwać z masońskiej dyktatury.
10 miesięcy temu / Tradi
 
TO DOKTRYNA BREZNIEWA I TAK ZALATWIONO WIOSNE PRASKA I NAJECHANO CZECHOSLOWACJE JESLI KACZYNSKI TO POPIERA TO JEST W BLEDZIE GRANICZACYM ZE ZDRADA
10 miesięcy temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.