DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Korporacyjna cenzura? Apple News blokuje czołowy portal pro-life

Korporacyjna cenzura? Apple News blokuje czołowy portal pro-life
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Apple News po ponad tygodniu zablokował czołowemu portalowi pro-life dostęp do swej platformy umożliwiającej publikowanie tekstów. Oficjalnym powodem jest rzekoma nietolerancja. Life Site News nie składa jednak broni. Portal zorganizował petycję o zmianę decyzji technologicznego giganta.

 

Apple News w drugiej połowie lipca zaaprobowało wniosek tworzonego przez konserwatywnych katolików portalu Life Site News o publikowanie na ich platformie. Jednak po upływie ponad tygodnia, 31 lipca, portal zablokował stronie dostęp i usunął wszystkie dotychczasowe treści. Oficjalny powód to niedostosowanie się do wytycznych firmy i nietolerancja wobec konkretnej grupy.

Jak jednak zauważa portal LifeSiteNews, w mejlu od Apple nie zawarto dokładnych informacji, co konkretnie świadczy o dyskryminacji specyficznych grup.

 

LifeSiteNews zorganizowało petycję poparcia dla przywrócenia dostępu do strony. Autorzy podkreślają, że Apple nie podało szczegółów uzasadniających zarzuty. Tymczasem jak zauważa John-Henry Westen, redaktor naczelny portalu, współcześnie nawet umiarkowane opinie jawią się jako przejaw nienawiści i nietolerancji. „Niestety w naszym pełnym podziałów klimacie politycznym, nawet łagodne przejawy chrześcijańskiego i konserwatywnego światopoglądu są często usuwane jako de facto nienawiść i nietolerancja. Z pewnością żywimy nadzieję, że nie dotyczy to Apple. Jednak w czasach, gdy istnieją coraz silniejsze dowody na lewicową cenzurę technologicznych gigantów, jego decyzja jest przerażająca” – czytamy na lifepetitions.com.

 

Apple to jedna z największych firm świata. 2 sierpnia 2018 jej wartość przekroczyła miliard dolarów – co było pierwszym takim przypadkiem w skali globu. Według stanu na 8 lipca, Apple jest drugą firmą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej (po firmie Microsoft). Kolejne miejsca zajmują Amazon, Alphabet (właściciel Google), fundusz inwestycyjny Berkshite Hathaway i Faceboook. Wśród 10 największych firm świata aż 6 to korporacje technologiczne, bogatsze niż niejedno państwo. Do tego dochodzi ogromna liczba użytkowników. Ich wpływ – także na kształtowanie światopoglądu – jest ogromny.

 

Źródła: lifesitenews.com / lifepetitions.com / investopedia.com / worldatlas.com / pch24.pl

mjend  

 

Podpisz petycję w obronie Life Site News 

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

Korporacjom wojna kulturowa nie jest obojętna 

 

 


DATA: 2019-08-01 14:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"jej wartość przekroczyła miliard dolarów" Czy aby na pewno miliard?
4 miesiące temu / licz
 
po zakazie aborcji w stanie Georgia, Tim Kuk odpowiedział na apel tego dziada z netflixa i podarował chyba 10m dolców na kampanie prawną aby zablokować prawo stanowe zakazujące aborcji w Georgia. TAkże dofinansował The Southern Poverty Law Center i The Anti-Defamation League, które nazywają organizacje Pro Life hejterami.
4 miesiące temu / dsa
 
najlepiej z aborcja walczą ci których się boimy,nie pchają się do technologii ,nie protestują na forach -rozmnażają się
4 miesiące temu / chichot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.