DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Korporacjom wojna kulturowa nie jest obojętna. Stają jednak po złej stronie

Korporacjom wojna kulturowa nie jest obojętna. Stają jednak po złej stronie
źródło: pixabay.com

Dochód czołowych globalnych korporacji przekracza niekiedy zarobki państw. Podobnie z ich
wpływami. Coraz częściej bowiem największe firmy angażują się w tak zwaną wojnę kulturową. Ich wpływ może w znaczący sposób wpłynąć na to, kto odniesie w niej sukces. Niestety wiele z nich opowiada się za aborcją, homozwiązkami i innymi rewolucyjnymi wynalazkami.

 

O zaangażowaniu niektórych największych korporacji w przemiany kulturowe wielu usłyszało w marcu 2013 roku. Wtedy właśnie przedstawiciele ponad 200 przedsiębiorstw ze Stanów Zjednoczonych podpisali petycję wsparcia dla legalizacji małżeństw jednopłciowych skierowaną do Sądu Najwyższego USA. Wśród sygnatariuszy znalazły się czołowe firmy z branży IT: Microsoft Corp, Google Inc, Apple, Facebook, Intel, a także giganci świata finansowego np. Citigroup Inc., Morgan Stanley czy Goldman Sachs Group. Poparcia dla związków sprzecznych z naturą wyraziły także: Starbucks Corp., Pfizer Inc., Amazon.com, Levi Strauss, Panasonic, Xerox, Office Depot, Oracle, Cisco, a także Thompson Reuters Corp.

 

Firmy te wezwały do zniesienia w prawie federalnym przepisów definiujących małżeństwo jako związek między mężczyzną a kobietą. Ich zdaniem bowiem brak legalizacji homo-małżeństw utrudniał równe traktowanie pracowników – choćby w kwestii świadczeń zdrowotnych i emerytalnych.

 

Obecnie firmą wywołującą szczególne kontrowersje jest Google. Nic w tym dziwnego. Wszak niepodzielnie króluje on na rynku wyszukiwarek, gdzie zajmuje 92,74 procent (w Polsce aż 98,41proc., a w USA 86,74 proc.). Wraz z tym pojawia się możliwość wywierania ogromnego wpływu na politykę. Przecież to właśnie w Google wyborcy szukają odpowiedzi na nurtujące ich kwestie polityczne. Oznacza to, że właśnie od podsuniętych przez wyszukiwarkę wyników odpowiedzi na zapytania zależy w znacznym stopniu to, czego wyborca dowie się o danej sprawie czy danym polityku. Następnie zaś – na kogo zagłosuje.

 

Lewicowe sympatie zwolenników Google ukazała także analiza przeprowadzona przez Gov Predict. Okazało się, że ponad 90 procent przekazanych w ramach darowizn na cele polityczne przez pracowników firmy Alphabet (do której należy Google i You Tube) trafiła do lewicowej Partii Demokratycznej lub związanych z nią organizacji). Ich pieniądze, ich sprawa mógłby ktoś powiedzieć. Czy jednak ich poglądy pozostają bez wpływu na politykę firmy?

 

Kontrowersje wywołała też polityka Google w kwestii referendum aborcyjnego w Irlandii w maju 2018 roku. Toczyła się wówczas debata między zwolennikami i przeciwnikami zniesienia chroniącej życie 8 poprawki do Konstytucji tego kraju zakazującej aborcji. W mediach głównego nurtu królowała propaganda zwolenników aborcji. Obrońcom życia pozostał Internet – na portalach czy też w serwisie You Tube umieszczali swe reklamy. Jednak zarząd Google ukrócił te praktyki – w wyszukiwarce i YouTube.

 

Podobnie postąpił Facebook, zabraniając publikacji treści nawołujących do pozostawienia 8 poprawki – o ile pochodziły one spoza Irlandii. Komentatorzy uznali, że działania te szkodzą przede wszystkim obrońcom życia. Niewykluczone, że decyzje wielkich firm przyczyniły się do odrzucenia zakazu aborcji.

 

Nie tylko Google i Facebook

Czołowych firm oskarżanych o lewicowe sympatie jest zresztą więcej. W czerwcu 2018 roku media ujawniły, że Facebook, Twitter, Amazon i Google współpracują z lewacką organizacją Southern Poverty Law Center (SPLC). Grupa ta zajmuje się monitorowaniem grup szerzących nienawiść i innych ekstremistów. W praktyce na cenzurowanym znajdują się nie tylko rasiści, lecz również grupy chrześcijańskie czy obrońcy życia i rodziny.

 

Na czym dokładnie polega ta współpraca? Otóż Facebook korzysta(ł) z danych SPLC do ustalania polityki dotyczącej „mowy nienawiści” (choć firma Marka Zuckerberga zapewnia, że opiera się również na informacjach pochodzących od innych organizacji). Natomiast Twitter używał informacji pochodzących od SPLC do walki z treściami uznawanymi za szerzące nienawiść. Szczegóły współpracy nie są jednak znane. Z kolei należący firmy Alfabet (właściciela Google) serwis YouTube posuwa(ł) się do wprowadzania danych uzyskanych od lewicowych aktywistów do algorytmów kontrolujących treść pojawiającą się w serwisie. Automatycznym programom cenzorskim wgrywa się więc poniekąd lewicowe poglądy.

 

Z kolei firmę Amazon oskarżono o wykluczanie organizacji znajdujące się na czarnej liście SPLC z możliwości uczestnictwa w programie charytatywnym Amazon Smile (pozwalającego klientom przeznaczać część pieniędzy z zakupów na Amazonie na rzecz organizacji społecznych). W maju Amazon Smile uniemożliwił dokonywanie wpłat na rzecz broniącego wolności sumienia Alliance Defending Freedom (ADF). Wykluczenia te stosowane są jednak wybiórczo. Wszak jak podaje Life Site News, amerykańska korporacja umożliwia przekazywanie darowizn na dwie organizacje islamskie. Dzieje się tak, mimo że nawet SPLC uznał jedną z nich za antysemicką (Nation of Islam), a personel drugiej (Council on American-Islamic Relations) podejrzewany jest o związki z terrorystami.

 

Oprzeć gospodarkę na etyce

Jeden z ulubionych autorów Ronalda Reagana, George Gilder, na łamach książki „Wiedza i władza” podkreślał, że kapitalizm to system oparty na wysokiej entropii, a więc chaosie i znacznej niepewności. Dzięki temu zapewnia ogromną poprawę warunków życia. Wynalazki, przełomowe zastosowania technologii, nowatorskie produkty, oryginalne pomysły to dzieło twórczych umysłów przedsiębiorców. Gospodarka nie jest stanem statycznym, pełna jest niespodzianek. Stanowi bowiem dzieło kreatywnej inteligencji człowieka.

 

Jednak z drugiej strony, jak podkreślał George Gilder, ten kreatywny chaos zależy od istnienia uporządkowanych, przewidywalnych systemów „niskiej entropii”: stabilnego prawa, trwałego i „nudnego” systemu politycznego, a także silnej rodziny i moralności. Występując przeciw tym ostatnim, korporacje podcinają gałąź, na jakiej siedzą.

 

Kapitał na śmiałe przedsięwzięcia bierze się bowiem z oszczędności i inwestycji milionów osób. Ci zaś nawet nie dysponując geniuszem przedsiębiorczym ani wysoką skłonnością do ryzyka umożliwiają jednak – za pośrednictwem banków czy giełdy – ich finansowanie. Ów stały dopływ oszczędności bierze się z samodyscypliny, skłonności od rezygnacji z natychmiastowej konsumpcji, z dalekowzroczności. Tej ostatniej sprzyja posiadanie potomstwa. Pozwala ono bowiem na spojrzenie poza horyzont własnego życia – także w kwestiach finansowych.

 

Popierając homoseksualizm, aborcję i opowiadając się po stronie rewolucji kulturowej, przedsiębiorstwa torują drogę dla społeczeństwa krótkowzrocznych hedonistów. Tacy ludzie mogą napędzić krótkoterminową konsumpcję, jednak na dłuższą metę nie zapewnią dopływu oszczędności niezbędnego do stabilnego rozwoju gospodarki kapitalistycznej. System oparty na zadłużeniu prawdopodobnie zawali się prędzej lub później. Aby temu zapobiec, musimy ponownie oprzeć gospodarkę na zasadach etyki.

 

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2018-12-17 07:38
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dążenia do jednego rządu i jednej religi szatanizmu. Niebo dla wybranych, piekło dla pozostałych. Tu na ziemi i teraz bo potem wszyscy powinni się mieć dobrze w założeniu.
ponad 1 rok temu / Ob
 
@lolas: w zasadzie ten plan można streścić jednym słowem: depopulacja. Cele zostały jasno wyłożone w tzw. Raporcie Kissingera (NSSM-200) z 1974 roku. Ogólnie chodzi o wyczyszczenie ludzkości z "bezużytecznych zjadaczy chleba" by zostało w zależności od źródła od 500 mln do 2 mld ludzi na planecie. Nie muszę chyba mówić, po której stronie mają być Katolicy?
ponad 1 rok temu / ma
 
Słowo "lewica" należy porzucić. Jest to czysty marksizm. Czyli nie lewicowe, marksistowskie. Słowo "lewicowe" ma konotację mylącą, unormalniającą tą zbrodniczą ideologię wiodocą do katastrofy cywilizacyjnej człowieka w ogóle, a nie tylko człowieka białego. Pycha bogatych uwierzyła w możliwość uzyskania nieśmiertelności i potrzebują tylko tak zwanego złotego miliarda ludzi.
ponad 1 rok temu / Gosc
 
Te korporacje, firmy nie robią tej akcji dla zysków.Bo są już na rynku potężnymi graczami w swojej dziedzinie.To wszystko co robią w wymiarze propagowania jest celowe i zamierzone.Chodzi o stworzenie "nowego człowieka-niewolnika".W jakim celu? Planiści realizują powstanie za niedługi czas NWO.Poczytać warto dokument Alberta Pikea masona z USA który w 1871 r. zawarł w "Planach wybuchu trzech wojen światowych" dokładnie koleje wydarzeń które urzeczywistniły się.To co dziś obserwujemy w Europie ten zalew imigrantami z Afryki i krajów islamskich to etap do wszczęcia wojny religijno rasowej.To nie jest tak że politycy unijni sa szaleni, nieświadomi i nie zdają sobie sprawy z konsekwencji tej polityki.Oni wszyscy realizują plan żydomasonerii- zniszczyć Europę i białego człowieka.A do tej polityki dołączają ale w innym wymiarze właśnie te korporacje jw opisane.Straszne to wszystko jest.Wręcz trudne do zniesienia co będzie sie działo gdy ONI opanują wszystkie sfery życia.
ponad 1 rok temu / lolas
 
Świat się rozwija, ale w kierunku wytyczonym przez szatana, poprzez korporacje do globalizmu i ujednolicenia wszystkiego łącznie z religiami poprzez Ekumenizm na jedną wspólną modłę - kościoła szatana - czasu Antychrysta i jego jednego rządu. I to wszystko jest dopinane na ostatni guzik, jesteśmy w przededniu inauguracji Antychrysta. Ostatnim etapem kuszenia Pana Jezusa przez władcę tego świata było, gdy szatan rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu(...). Zrozumieliście? Wtedy szatan Go opuścił i tu polecam Psalm 91. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.