DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Konwencja stambulska pod Trybunał? Orzeczenie jej niezgodności z Konstytucją ma wiele zalet

Konwencja stambulska pod Trybunał? Orzeczenie jej niezgodności z Konstytucją ma wiele zalet
Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org

Zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności genderowej Konwencji stambulskiej z polską Konstytucją i ewentualne orzeczenie niezgodności, to sposób na wyeliminowanie groźnego dokumentu z naszego prawa. Takie rozwiązanie zabezpieczyłoby też kraj na wypadek przejęcia władzy przez lewicę i liberałów – podaje „Nasz Dziennik”.

 

Podjęcie przez TK decyzji w sprawie Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która pod pięknymi hasłami przemyca treści zgodne z ideologią gender oraz fałszywie określa rodzinę jako siedlisko przemocy, to rozwiązanie, którego nie obejdą siły lewicy w sytuacji wyborczego sukcesu. O ile bowiem wypowiedziany dokument może zostać ratyfikowany ponownie, o tyle decyzja Trybunału jest nieodwołalna, gdyż orzeczenie oznacza, że umowa międzynarodowa jest niezgodna z naszą ustawą zasadniczą.

 

Co więcej, decyzja TK powoduje, że dokument od razu przestaje obowiązywać. Wtedy też Trybunał może polecić rządowi jej wypowiedzenie.

 

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Bartłomiej Wróblewski (PiS), specjalista od prawa międzynarodowego zauważa, że nadal istnieje możliwość zbadania zgodności umowy międzynarodowej z Konstytucją – szczególnie w sytuacji nowych okoliczności dotyczących owej niezgodności.

 

„Sama konwencja nie wprowadza żadnych barier w jej wypowiedzeniu. Wystarczy ten fakt notyfikować sekretarzowi generalnemu Rady Europy i po trzech miesiącach od początku kolejnego miesiąca nie będzie ona obowiązywać. Bardziej skomplikowana jest procedura krajowa. Jest ona w zasadzie powtórzeniem kroków podejmowanych przy ratyfikacji. Zgodnie z ustawą o umowach międzynarodowych właściwy minister (w tym przypadku sprawiedliwości) za pośrednictwem MSZ składa wniosek Radzie Ministrów. Potem konieczne jest uzyskanie zgody parlamentu w postaci ustawy z całą ścieżką legislacyjną w obu izbach aż po podpis prezydenta. Dopiero na jej podstawie Rada Ministrów wnioskuje do prezydenta o wypowiedzenie umowy. Według prawników, sam parlament nie może zainicjować żadnych działań – musi to zrobić władza wykonawcza” – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Droga przez Trybunał jest o wiele łatwiejsza.

 

„Nasz Dziennik” informuje, że już w roku 2016 Ministerstwo Sprawiedliwości rozważało skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego skargi w sprawie genderowej Konwencji stambulskiej. W analizach wskazano na szereg powodów jej niekonstytucyjności.

 

Chodzi między innymi o brak wprowadzania przez Konwencję nowych przepisów chroniących kobiety i dzieci. Zamiast tego znajdują się tam zapisy prowadzące do społecznej rewolucji. Ponadto Konwencja jest w wielu miejscach niejedoznaczna, a interpretacje mogą być antychrześcijańskie – dokument wprowadza do prawa elementy gender i feminizmu. Co więcej, łączy prawa człowieka z płcią, tymczasem Konstytucja RP zakłada, że ludzie są równi w godności. W końcu – realizację konwencji mają monitorować eksperci GREVIO. Mogą oni wydawać państwom zalecenia, co pozbawia kraje – w tym wypadku Polskę – kontroli nad zobowiązaniami. Konwencja kreuje też społeczny obraz, którego nie da się pogodzić z Konstytucją (art. 18 stwierdza, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a 48 zapewnia rodzicom prawo do wychowania dzieci).

 

„W ubiegłym roku unijnej presji uległy Macedonia Północna, Islandia, Chorwacja, Grecja i Luksemburg, które ratyfikowały konwencję, teraz dołączyła do nich Irlandia. Bronią się przed ratyfikacją parlamenty Armenii, Bułgarii, Czech, Lichtensteinu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii, zaś nie podpisały jej Azerbejdżan i Rosja” – wylicza „Nasz Dziennik”.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MWł

 

 


DATA: 2019-03-21 09:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pis=looooooosers!!
4 miesiące temu / darco
 
No ciekawe czy PiS wypowie tę konwencję? A Ziobro według mnie to farbowanych lis. Robi tylko tyle aby zostać zauważonym. W tym temacie na niego bym nie liczył.
4 miesiące temu / Qwerty
 
Świetny POMYSŁ. Szkoda, że autorem nie jest Pan Ziobro. Ten kto go będzie WSPIERAĆ ZYSKA poparcie. Czekamy na stosowny WNIOSEK - SKARGĘ do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli obywatele muszą sami się bronić przed zalewem zboczeń i demoralizacją to po jakiej stronie stoi Rząd ? Pomysł z kartkami/ oświadczeniami dla szkoły potwierdza tylko, że sodomici nabyli w Polsce prawa równe z normalnymi rodzinami. Nie może być tak aby POLSKI Rząd finansował naukę ZBOCZEŃ nawet jeśli cały świat się zdemoralizował i zawiesił ROZUM. Trzeba także z UZNANIEM zauważyć i poprzeć pomysł Pana Brauna o penalizacji karaniu zachowań ekshibicjonistycznych naruszających normy moralne i prawne w przestrzeni publicznej. Wrócić do porządku OBYCZAJÓW. Kochanowski pisał , że Polacy nie gęsi a ja dodam , że NIE BARANY i strusie.
4 miesiące temu / iskierka
 
Czy ktokolwiek tu wierzy, że PO-PiS to zrobi?
4 miesiące temu / Republikanin
 
Skierowanie Konwencji stambulskiej ma wiele zalet, oczywiście z punktu widzenia partii rządzącej. Najważniejsza z nich to zdjęcie odpowiedzialności za decyzję. Na ile jest to ścieżka prosta i szybka przekonujemy się śledząc losy skierowanych do TK przepisów dopuszczających uśmiercanie nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych
4 miesiące temu / Tom
 
Gdyby udało się to przeprowadzić od razu można by usunąć takie lewackie założone przez sorosa ogniska nienawiści jak fundacja Batorego, czy walka rasizmem i mową nienawiści oraz sporo pomniejszych bezprawnie wypowiadających się np w imieniu wszystkich kobiet. Może można by w końcu walczyć z rasizmem i nienawiścią FB do treści chrześcijańsko-prawicowych udowodnić mu łamanie konstytucji i prawa.
4 miesiące temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.