DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Konwencja stambulska. Wszystko, co musisz wiedzieć o genderowym dokumencie ideologicznym! Raport PCh24

Konwencja stambulska. Wszystko, co musisz wiedzieć o genderowym dokumencie ideologicznym! Raport PCh24
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Jiroe+Jonathan Borba+Marc-Olivier Jodoin)

Polska opinia publiczna zwróciła ostatnio swoją uwagę na temat genderowej Konwencji stambulskiej. Wobec tego przypominamy wybrane materiały portalu PCh24 dotyczące zagadnienia.

 

Aby przeczytać któryś z poniższych tekstów należy kliknąć w tytuł.

 

Mec. Kwaśniewski: zgodnie z Konwencją stambulską dzieci mają być „agentami zmian”

Mimo szumnych zapowiedzi polityków PiS sprzed wyborów parlamentarnych, Polska wciąż jest sygnatariuszem tzw. konwencji stambulskiej. Tymczasem, jak zauważył mec. Jerzy Kwaśniewski, dokument ten jest instrumentem inżynierii społecznej.

 

Ekspert Ordo Iuris: genderowa Konwencja stambulska jest niezgodna z polską Konstytucją!

Posługując się pretekstem rozwiązywania problemu przemocy w społeczeństwie Konwencja antyprzemocowa wprowadza zupełnie nowe definicje dotyczące np. płci społeczno-kulturowej, stanowiąc tym samym przestrzeń prawną dla ideologii gender, której propagowanie może wręcz tę skalę przemocy w społeczeństwie diametralnie zwiększyć – mówi w rozmowie z PCh24.pl Karina Bosak, ekspert Instytutu Ordo Iuris.

 

Marek Jurek: Konwencja stambulska może stać się podstawą do walki z Kościołem

Jeżeli chcemy pozostać krajem o kulturze chrześcijańskiej – a dzięki tej kulturze obroniliśmy naszą wolność przez chociażby półwiecze komunizmu – to musimy wypowiedzieć Konwencję Stambulską – powiedział na antenie TV Trwam europoseł Marek Jurek

 

Jan Pospieszalski o wypowiedzeniu Konwencji stambulskiej: wystarczy tylko chcieć

„Jeżeli obecna władza dostrzega teraz zagrożenia, jakie niesie z sobą model edukacja seksualnej promowanej przez WHO, tym bardziej powinna zdecydowanie zareagować wobec zapisów konwencji stambulskiej”, pisze na łamach tygodnika „SIECI” Jan Pospieszalski.

 

Marek Jurek na UPJPII w Krakowie: stanowcze „nie” dla genderowej Konwencji stambulskiej!

Konwencja Stambulska zawiera postulaty ideologii gender, wywraca porządek społeczny, dlatego należy się jej przeciwstawić na poziomie międzynarodowym – mówił poseł Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej w trakcie konferencji „Ideologiczna Konwencja Stambulska a Konwencja Praw Rodziny”.

 

Prof. Zoll: Konwencja antyprzemocowa? To wykorzeni tradycję

Rodzi się podejrzenie, że jest to zamach na naszą cywilizację – powiedział prawnik prof. Andrzej Zoll w rozmowie z KAI pytany o Konwencję przeciw przemocy i przemocy domowej.

 

Konwencja stambulska niegroźna? Raport Ordo Iuris o systemowym wprowadzaniu ideologii gender

Trwa proces wdrażania Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Kolejne państwa europejskie wprowadzają do swoich porządków prawnych kontrowersyjne rozwiązania, które służą promocji ideologii gender. Instytut Ordo Iuris przeanalizował pierwsze sprawozdania państw składane działającemu przy Radzie Europy Komitetowi GREVIO oraz zalecenia Komitetu, które zostały wydane dotychczas względem ośmiu państw.

 

„Nie” dla gender! Poradnik praktyczny

Co mają ze sobą wspólnego gender mainstreaming i seksualizacja najmłodszych? Co my, rodzice możemy zrobić z problemem urzędowego, programowego demoralizowania naszych dzieci?

 

Konwencja przemocowa jak Państwo Islamskie

Konwencja o zapobieganiu przemocy w swoim dążeniu do walki z wszystkimi śladami przeszłości jest bliska nie ideałom wolności, ale… Państwa Islamskiego, niszczącego dziedzictwo historii.

 

Genderowa Konwencja stambulska – najwyższy czas na jej wypowiedzenie!

Konwencja Stambulska, zwana dla niepoznaki „antyprzemocową”, pod płaszczykiem obrony kobiet przemyca ideologię gender. Nic dziwnego, że w Bułgarii uznano ją za sprzeczną z konstytucją, a w Chorwacji wywołała ona masowe protesty. Tymczasem większość polskich mediów, organizacji społecznych i polityków wciąż chowa głowę w piasek. Dotyczy to również partii rządzącej.

 

Grzech zaniechania. PiS bagatelizuje genderową Konwencję

Politycy PiS raz po raz dają nam do zrozumienia, że nie zamierzają zrobić ani kroku, by wypowiedzieć genderową „konwencję antyprzemocową”. Przyjęty przez Polskę dokument jest wprawdzie negatywnie oceniany przez polityków partii rządzącej, ale… pozostanie przez Polskę uznawany. Powód? Niechęć do wszczynania kolejnej wojenki na forum unijnym. Choć akurat o to warto się z eurokratami bić.

 

Genderowy szantaż Kaczyńskiego

Dopóki rządzi PiS, dopóty w Polsce nie będzie homoseksualnych „małżeństw” oraz politycznie poprawnej cenzury – wynika ze słów Jarosława Kaczyńskiego, który w kwietniu roku 2018 podczas spotkania z wyborcami w Trzciance odpowiadał na pytanie o wypowiedzenie genderowej konwencji stambulskiej. Wycofanie się z ratyfikacji dokumentu nie wchodzi jednak w grę, gdyż – zdaniem prezesa PiS – naraziłoby to nasz kraj (a ściślej: rząd) na kolejne ataki ze strony struktur międzynarodowych.

 

Genderowa Konwencja już dobra? Zaskakujące stanowisko rządu

Wyłączenia, czyli swego rodzaju „gwarancje” towarzyszące ratyfikacji Konwencji Stambulskiej przez ekipę PO-PSL – wówczas niesatysfakcjonujące polityków PiS – dziś stały się dla rządu Zjednoczonej Prawicy podporami wykorzystywanymi do obrony tego dokumentu. Znamy odpowiedź rządu na apel obywateli o wypowiedzenie genderowej konwencji. Stanowisko mocno zaskakuje!

 

Kurator pod ostrzałem, a genderowa Konwencja ciągle obowiązuje!

Lewicowo-liberalne media atakują małopolską kurator oświaty, gdyż skrytykowała niektóre założenia wprowadzonej przez prezydenta Warszawy „Karty LGBT+”. W obronie Barbary Nowak stają między innymi media „dobrej zmiany”. I bardzo dobrze! Niestety zapominają o jednym: rząd Prawa i Sprawiedliwości – mimo obietnic – nie wypowiedział groźnej Konwencji stambulskiej, dając w ten sposób „tęczowym” pole do popisu.

 

Rząd powinien wypowiedzieć genderową Konwencję! Czy PiS odpowie na apel Marka Jurka?

Ta konwencja jest uzasadnieniem do całkowitej przebudowy edukacji szkolnej. Rząd powinien jak najszybciej wypowiedzieć konwencję genderową! – powiedział w rozmowie z Janem Wróblem na antenie radia Tok FM eurodeputowany Marek Jurek.

 

Konwencja stambulska pod Trybunał? Orzeczenie jej niezgodności z Konstytucją ma wiele zalet

Zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności genderowej Konwencji stambulskiej z polską Konstytucją i ewentualne orzeczenie niezgodności, to sposób na wyeliminowanie groźnego dokumentu z naszego prawa. Takie rozwiązanie zabezpieczyłoby też kraj na wypadek przejęcia władzy przez lewicę i liberałów – podaje „Nasz Dziennik”.

 

Karolina Pawłowska: Konwencja stambulska pomija prawdziwe przyczyny przemocy

Budując swoją retorykę na ideologicznej walce płci, Konwencja całkowicie pomija realne przyczyny przemocy, które wynikają w rzeczywistości z patologii życia społecznego. W Konwencji nie znajdziemy przepisów dotyczących np. zwalczania zjawiska alkoholizmu, narkomanii czy innych uzależnień (np. od pornografii), seksualizacji wizerunku kobiety czy postulatów wzmacniania więzi rodzinnych – ocenia Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego instytutu Ordo Iuris polski raport z wykonywania Konwencji Stambulskiej. Opinię publikujemy w całości.

 

„Tak dla rodziny, nie dla gender”. Rusza inicjatywa obywatelska przeciw Konwencji stambulskiej

Przed pałacem prezydenckim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inicjatywy obywatelskiej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej zwolennicy domagają się wypowiedzenia konwencji stambulskiej jako promującej ideologię gender oraz zobowiązania rządu RP do prac nad projektem Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny i przedstawienia go na forum międzynarodowym. Inicjatywę podejmują Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Chrześcijański Kongres Społeczny z poparciem kilkudziesięciu innych organizacji.

 

Autorzy inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender” prostują lewicowe kłamstwa

Niektóre media, w tym „Gazeta Wyborcza", podały nieprawdziwe informacje na temat treści obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej celem jest wypowiedzenie przez Polskę ideologicznej Konwencji stambulskiej. Organizacje zrzeszone w Komitecie Inicjatywy Ustawodawczej wydały stanowisko na ten temat.

 

Jan Pospieszalski: zatrzymajmy Konwencję stambulską

Piekło aborcji, zgubne skutki seksualizacji… o tym w konwencji stabulskiej nie przeczytamy. „Jest natomiast przemożna chęć realizacji inżynierii społecznej widoczna choćby w nakazie kierowania się ideologią gender na wszystkich szczeblach edukacji” – zauważył Jan Pospieszalski na łamach „Sieci”, zachęcając do wsparcia petycji w sprawie zatrzymania konwencji na stopgenderconvention.org.

 

Ks. Bortkiewicz, Kucharczyk, Górny. Zobacz, kto podpisał apel przeciwko Konwencji stambulskiej

Ratyfikowana przez Polskę konwencja stambulska ingeruje w porządek prawny państw, które ją przyjęły i wprowadza postulaty oparte na ideologii gender. Kwestionuje m.in. tożsamość rodziny i  podważa prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Chrześcijański Kongres Społeczny, we współpracy z innymi organizacjami prorodzinnymi, w tym z Instytutem Ordo Iuris, przygotował apel do rządu i prezydenta o podjęcie działań mających na celu wypowiedzenie konwencji. Inicjatywę poparło 51 osób ze świata nauki, polityki i mediów, m.in. prawnicy, lekarze, historycy, filozofowie, duchowni czy dziennikarze.

 

Węgry przeciwko Konwencji stambulskiej. „Nie ma zgody na popieranie ideologii gender”

Węgierscy parlamentarzyści w zdecydowanej większości opowiedzieli się za deklaracją polityczną, w której odrzucono wprowadzenie w kraju konwencji stambulskiej.

 

Bułgaria: genderowa Konwencja – niekonstytucyjna. Kiedy wypowie ją Polska?

Genderowa Konwencja Stambulska Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwanej Konwencją Stambulską, jest sprzeczna z Konstytucją Republiki Bułgarii – orzekł Sąd Konstytucyjny w Sofii. Decyzja został podjęta ośmioma głosami przy czterech sprzeciwiających się. Tym samym zakończył się kilkumiesięczny okres dyskusji, protestów i sprzeciwu, który doprowadził do skierowania dokumentu do Sądu Konstytucyjnego w celu orzeczenia, czy jest zgodny z ustawą zasadniczą.

 

Brawo! Słowacy ponownie odrzucili Konwencję stambulską. To jednak nie koniec walki

Słowacki parlament w czwartek po raz drugi odrzucił Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, potocznie określaną mianem konwencji stambulskiej. Jednocześnie posłowie wezwali rząd do zablokowania jej przyjęcia przez Unię Europejską. W tym samym czasie europosłowie przyjęli rezolucję, potępiającą Słowację i sześć innych państw przeciwnych genderowej regulacji.

 

Prezydent Słowacji dotrzymała słowa. Rada Europy zawiadomiona o odrzuceniu Konwencji stambulskiej

Prezydent Słowacji Zuzana Caputova poinformowała przedstawicieli Rady Europy, że Bratysława nie ratyfikuje tzw. Konwencji Stambulskiej. Decyzja ta jest następstwem głosowania w słowackim parlamencie, w którym zdecydowano o odrzuceniu dokumentu.

 

Barbara Nowak o Konwencji stambulskiej: powinniśmy pójść w ślady Słowacji

W ocenie Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, Konwencja Stambulska jest zagrożeniem i powinna być wycofana jak najszybciej z obiegu publicznego w Polsce. - To, co zrobiła Słowacja jest czymś, co powinniśmy naśladować – powiedziała w rozmowie z Radiem Maryja.

 

Bułgaria, Chorwacja, Słowacja, Węgry. Czas na polski ruch w sprawie genderowej Konwencji

Bułgarski Trybunał Konstytucyjny już dawno odrzucił Konwencję Stambulską. Kiedy Warszawa będzie jak Sofia?

 

Kompromitacja „dobrej zmiany”. Słowacja przeciw genderowej Konwencji, a Polska bierna

Parlament Słowacji wezwał rząd w Bratysławie do wstrzymania ratyfikacji genderowej Konwencji stambulskiej. W ten sposób politycy z niewielkiego państwa pokazali swoim sąsiadom z północy jak to się robi. Niestety PiS wciąż pozostaje bierny, a ideologiczny dokument Rady Europy nadal nad Wisłą obowiązuje.

 

Genderowa Konwencja niezagrożona? Ministerstwo rodziny zabiera głos

Nie toczą się żadne prace nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej – zapewniała przedstawicieli lewicowo-liberalnej opozycji wiceminister rodziny Iwona Michałek.

 

„Koń trojański” dla pokrzywdzonych. Wiceminister krytycznie o konwencji stambulskiej

Dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości krytycznie ocenił tzw. konwencję antyprzemocową. Jego zdaniem jest to „koń trojański”, gdyż pod pozorami walki z przemocą „wprowadza się do naszego systemu prawnego rozwiązania, ideologie, które są sprzeczne z naszą tradycją i przede wszystkim z naszym porządkiem konstytucyjnym”.

 

Minister Maląg: rząd PiS wypowie Konwencję stambulską

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zadeklarowała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje się do wypowiedzenia genderowej Konwencji Stambulskiej. To dokument, który rzutem na taśmę przyjęła Platforma Obywatelska w roku 2015, na co zgodził się prezydent Bronisław Komorowski. Konwencja pod pretekstem walki z przemocą wprowadza do krajowego prawodawstwa elementy ideologii LGBT i niechęci wobec wiary oraz rodziny.

 

Wicepremier Emilewicz przeciwko Konwencji stambulskiej: popieram jej wypowiedzenie

Konwencja stambulska budzi ogromne kontrowersje. Dyskutowaliśmy o tym w Porozumieniu. Popieram wypowiedzenie tej konwencji – powiedziała w Polsat News wicepremier Jadwiga Emilewicz.

 

Minister Ziobro zapowiada działania w sprawie wypowiedzenia Konwencji stambulskiej

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział konkretne działania mające na celu doprowadzenie do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Polityk zadeklarował złożenie oficjalnego wniosku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-03 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kłamstwa i półprawdy. Tak jak np powoływanie się na prof. Zolla który twierdzi aktualnie że mylił się co do opinii o konwencji. Powtórzę jeszcze raz, całe obawy środowisk katolickich co do konwencji wynikają z beznadziejnego tłumaczenia za które ktoś powinien stracić prace.
14 dni temu / Axel
 
Jestem za wypowiedzeniem konwencji stanbulskiej
14 dni temu / Małgorzata
 
Brak konsekwencji. Gdy Prezydent proponuje wprowadzenie do Konstytucji przepisu mówiącego o pozostawaniu we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci, to mówi się trafnie, że to nie instytucjonalizacja związków jednopłciowych, tylko technicznoprawne odniesienie do sytuacji faktycznej. A teraz te same osoby mówią, że jak Konwencja używa pojęcia płci społeczno-kulturowej, to wprowadza tę instytucję do naszego prawa. Tymczasem przeczytałem Konwencję i to jest analogiczne technicznoprawne odniesienie do sytuacji faktycznej. Służy ono temu, żeby objąć ochroną przed przemocą jak największą liczbę przypadków. A to wszak niekontrowersyjne, przemoc jest zła i w tych przypadkach. Poza tymi kilkoma miejscami Konwencja posługuje się tradycyjnym, biologicznym rozumieniem płci, proszę sprawdzić. Polecam wyważony komentarz prof. Królikowskiego, ganionego kiedyś przez Wyborczą za katolicyzm i konserwatyzm: wiez.com
15 dni temu / Zatroskany kato
 
@uniwersal - istotowo gender to zwyczajny relatywizm ontyczny, który jak najbardziej neguje różnice między kobietami i mężczyznami - vide Butler czy Irigaray. Obie przecież uciekają np. przed sensowną odpowiedzią na pytanie - a co w przypadku leczenia dedykowanego dla konkretnej płci? W sferze 'praktycznej', gender sprowadza się do 'kulturowego konstruktu' jeśli chodzi o płcie, co właśnie przekłada się na rzekome odczucie niesprawiedliwości będące efektem 'maskulinistycznego' sposobu rozumienia rzeczywistości. A ogólnie to jest zwyczajne odwracanie kota ogonem i kolejna próba budowania 'nowego, wspaniałego świata' przez 'naukowców' tak, jak miało to miejsce w oświeceniu. Efekty takiej inżynierii znamy, ale do lewicy nie dotrze, że rzeczywistości nie układa się przy biurku, tylko bada i wyciąga z niej wnioski rozumiejąc, że badający jest omylny.
15 dni temu / Akwin
 
Pojęcie gender odnosi się głównie do równości płci, nie negując jednak różnic między kobietami i mężczyznami ani samego znaczenia płci biologicznej. Ideologie gender Jednym z obszarów badawczych jest wpływ ideologii gender na różne elementy życia społecznego. Autorzy badań wyróżniając ideologie gender: tradycyjną, przejściową i egalitarną, wykazują że poczucie uczciwości i jakości małżeństwa zależy od wyznawanej przez małżonków ideologii. Od przyjmowanej ideologii gender zależy także podział obowiązków domowych i związane z nim odczucie niesprawiedliwości. Odczuwanie niesprawiedliwości jest powiązane z egalitarną ideologią gender żon. Tradycyjna ideologia gender wiąże się z wykonywaniem bezpłatnych prac domowych przez kobiety i pracy zarobkowej poza domem przez mężczyzn. Odejście od tego modelu jest powiązane ze zwiększoną częstością rozpadu małżeństw. Badane są także zmiany ideologii gender w czasie, a także ich zróżnicowanie geograficzne.
16 dni temu / uniwersal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.