DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Komunia dla proaborcyjnego Joe Bidena. Arcybiskup Wilton Gregory nie widzi przeszkód

Komunia dla proaborcyjnego Joe Bidena. Arcybiskup Wilton Gregory nie widzi przeszkód
STF / FORUM

Arcybiskup Wilton Gregory, jeszcze zanim otrzymał kapelusz kardynalski, w rozmowie z mediami zapowiedział, że na terenie jego archidiecezji Joe Biden będzie mógł przystępować do Komunii Świętej. Z politykiem popierającym aborcję i „małżeństwa” osób tej samej płci hierarcha chce prowadzić „dialog” i odkrywać obszary, na których możliwa jest współpraca.

 

- Mam nadzieję, że będziemy mieć relację w której możemy odkryć obszary współpracy odzwierciedlającej naukę społeczną Kościoła, wiedząc przy tym doskonale, że istnieją takie obszary, co do których się nie zgadzamy – stwierdził kardynał-nominat Wilton Gregory. Jak dodał, odnośnie tego, co łączy i tego, co dzieli, nie zamierza przedkładać jednego nad drugie. – Mam nadzieję na prawdziwy dialog, myślę bowiem, że taka jest mantra papieża Franciszka: że powinniśmy być Kościołem w dialogu, także z tymi, z którymi się poważnie nie zgadzamy – podkreślił hierarcha. Gregory odniósł się także do tego, że nie wszyscy zaakceptują prezentowane przez niego stanowisko. – Konflikt wewnątrz Kościoła nie jest nową rzeczywistością, sięga aż do czasów apostolskich – stwierdził. Kardynał-nominat Gregory podkreślił, że prowadzenie „dialogu” postrzega jako swój obowiązek.

 

Catholic News Agency zauważa, że te uwagi kłócą się z działaniami podejmowanymi przez amerykańską Konferencje Episkopatu, która ustanowiła specjalną komisję do spraw relacji z administracją Bidena. Oficjalnie potwierdził to przewodniczący konferencji, arcybiskup Jose Gomez. Wypowiedź Gregory’ego prowokuje jednak ważne pytanie: kto tak naprawdę będzie reprezentował Kościół w relacjach z prezydentem? I z kim Biden będzie skłonny prowadzić taki „dialog”? Jako metropolita Waszyngtonu Gregory może mieć o wiele więcej możliwości, a także lepszy dostęp do prezydenta i wyższych przedstawicieli jego administracji.

 

Dzięki watykańskiemu raportowi na temat McCarricka wiemy, że w 2004 roku do amerykańskich biskupów trafił list nadesłany przez ówczesnego prefekta Kongregacji Doktryny Wiary, kard. Josepha Ratzingera. List ten, dotyczący palącej kwestii nieudzielania Komunii świętej proaborcyjnym politykom, został jednak zmarginalizowany – w znacznym stopniu dzięki zabiegom samego McCarricka. Wiemy także, że McCarrick tłumaczył nałożone na niego ograniczenia „zemstą Ratzingera”. List Ratzingera do amerykańskich biskupów został jednak w ostatnim czasie ujawniony i jego przesłanie jest jasne: biskupi powinni podejmować konkretne działania wobec katolickich polityków popierających aborcję czy eutanazję, a w przypadku, w którym tłumaczenia i napomnienia nie przynoszą skutku, odmawiać udzielania im Komunii Świętej. Gregory, podobnie jak i wcześniej McCarrick, prezentuje zupełnie inną postawę…

 

Źródło: Catholic News Agency, lifesitenews.com

mat

 

Czytaj także:
DATA: 2020-12-03 13:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

'"upominać " ale nie odbierać wolnej woli
1 miesiąc temu / do abc
 
Patrzcie na swoje poczynania!!! CENZORZY !!!
1 miesiąc temu / Maly polityk
 
Twoimi słowami potwierdzasz, że nie znasz ani Pisma Świętego ani Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zupełnie nie znasz. Przykład zachęty do walki? Proszę, np. Ef 6,10n. Trzeba też patrzeć na to, co mówił i robił Pan Jezus, w jak bardzo ostrych i stanowczych słowach zwracał się do faryzeuszy i uczonych w Piśmie, nazywając ich np. "grobami pobielanymi". Albo wywracając stoły przekupniów na terenie świątyni jerozolimskiej.Jakiś bp tak dziś robi? Poza tym - każdy chrześcijanin ma OBOWIĄZEK upominać grzeszących, aby nie zaciągnąć winy z ich powodu! Pismo Święte jest JEDNOZNACZNE: "Jeśli do występnego powiem: "Występny musi umrzeć" - a ty nic nie mówisz, by występnego sprowadzić z jego drogi - to on umrze z powodu swej przewiny, ale odpowiedzialnością za jego śmierć obarczę ciebie. Jeśli jednak ostrzegłeś występnego, by odstąpił od swojej drogi i zawrócił, on jednak nie odstępuje od swojej drogi, to on umrze z własnej winy, ty zaś ocaliłeś swoją duszę" Ez 33,8-9
1 miesiąc temu / abc do ale
 
Tak samo jest w Polsce. Wychodza ze mszy i ida glosowac na PO i Lewicę.
1 miesiąc temu / retro
 
Biden z pewnością popiera "rozdział Kościoła od państwa, katolika od obywatela", a jest to jedna ze składowych modernizmu, jak podaje św. Pius X w "Pascendi Dominici Gregis". Przez to odrzuca wszelkie zobowiązania nałożone na katolickich polityków, które były jasno formułowane nawet za Jana Pawła II i Benedykta XVI.
1 miesiąc temu / M.
 
Ameryka idzie na zatracenie.
1 miesiąc temu / Kk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.