DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Kolejny kardynał przyznaje: homoseksualizm jest źródłem nadużyć w Kościele

Kolejny kardynał przyznaje: homoseksualizm jest źródłem nadużyć w Kościele
Źródło: youtube.com/Patrick Rover

Po tym, jak w sprawie plagi homoseksualizmu wśród księży wypowiedzieli się kardynałowie Burke i Brandmüller, opublikowano oświadczenie kolejnego dostojnika Kościelnego w tej sprawie.

 

Na odważne wygłoszenie prawdy zdecydował się kardynał Jorge Urosa Savino, metropolita wenezuelskiego Caracas. Chociaż jego oświadczenie datowane jest na 13 lutego, opublikowano je dopiero na dwa dni przed rozpoczęciem watykańskiego szczytu ds. walki z molestowaniem seksualnym w Kościele.

 

Wenezuelski hierarcha chwalił papieża Franciszka, który postanowił zwołać nadzwyczajne spotkanie episkopatu, aby zająć się tym problemem i poszukać rozwiązań. Kardynał Savino zwrócił jednak uwagę, że cztery dni oczywiście nie wystarczą do rozwiązania tego poważnego problemu.  

 

Kardynał Savino uznał, że klerykalizm – rozumiany jako nadużywanie władzy przez duchownych i zakonników – jest jednym z przyczyn wielkiego kryzysu. Nie można jednak sprowadzać sprawy wyłącznie do tego problemu: „istotne jest także zajęcie się problemem samego niegodziwego traktowania w celach seksualnych, które jest grzesznym przekroczeniem prawa Bożego oraz nieprzestrzeganiem i nieprzestrzeganiem cnoty czystości poświęconej naszemu Panu, złamanej przez niemoralną i przestępczą działalność seksualną” – napisał hierarcha w swym oświadczeniu.

 

Dostojnik przyznał, że istną plagą wśród księży którzy mieli dopuścić się niemoralnych czynów, jest homoseksualizm: „Konieczne jest także zmierzenie się z problemem homoseksualizmu u niektórych duchownych i zakonników, gdyż wiele badań pokazuje, że około 80 proc. nadużyć dotyczy nieletnich mężczyzn. Duża liczba oskarżeń o niegodziwe traktowanie w celach seksualnych wskazuje również na zanik niezbędnych wysokich standardów życia moralnego u tych osób, zarówno w duchownych, jak i w życiu konsekrowanym”.

 

Kardynał Savino wezwał przy tym wszystkich biskupów by „właściwie nauczali o chrześcijańskiej seksualności, pięknie celibatu i doskonałej czystości i jej motywacji”. Zachęcał ich także „do wierności naszemu Panu, roztropności i mądrości, aby uniknąć i pokonać pokusy”. 

 

Wcześniej o przerwanie zmowy milczenia w sprawie homoseksualnego lobby w Kościele apelowali kardynałowie Raymond Burke i Walter Brandmüller, którzy wraz z nieżyjącymi już hierarchami: Joachimem Meisnerem i Carlo Caffarrą opublikowali w 2016 roku słynne Dubia w obronie nienaruszalności Dekalogu i sakramentów świętych.

 

kra

 


DATA: 2019-02-22 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Natychmiast wznowić lustracje duchowieństwa i lustracje pod kątem lawendowej mafii.
9 miesięcy temu / kapłan katolic
 
To nie homoseksualizm jest źródłem problemu, tylko jego logiczną konsekwencją. Skąd się wziął niby ten ten homoseksualizm w instytucjach kościelnych? A może stąd, że po prostu tacy ludzie ładnie przytakiwali na wszystkie "reformy" ,zmiany , nowe idee i otwarcia, "ekumenizmy", antropocentryzmy, zmiany w nauczaniu i nowe filozofie. Im to było wszystko jedno bo mieli inne cele, więc przyklaskiwali, popierali, byli "na czasie" w przeciwieństwie do "dinozaurów", a w zamian byli awansowani na kolejne stanowiska. I tak dziesiątki lat. Nie dajmy się też nabrać, że powrót konserwatystów wiele zmieni. Potępi się homoseksualizm i ugrzeczni się kilka sprawmoże nadużycia w NOM itp , ale cała reszta zostanie. Bo przecież nie pozwolą skreślić "dorobku" ostatnich 60 lat. Nie mówię tego w odniesieniu do Kardynała z tego artykułu, bo nie mam żadnej wiedzy na Jego temat, tylko w odniesieniu do tego co można zaobserwować na bliższym podwórku.
9 miesięcy temu / jgw
 
Chwała odważnym kapłanom, których niestety jest tak mało, że ich głos nie ma siły przebicia bo zaraz są uciszani, suspendowani albo uważani za atakujących Kościół. Módlmy się w intencji prześladowanych kapłanów i ich prześladowców.
9 miesięcy temu / Daro
 
Kolejny poprawny kardynał. Homoseksualne nadużycia w kościele, a te w cywilu, czyli w szkołach przedszkolach, na ulicach, w polityce np Warszawa trzaskowskiego to już nie nadużycia. Jak oni chcą bronić wiary?? Jak. Gdy skończą z przyznawaniem się i biciem w piersi z powodu homoseksualizmu w kościele zaczną z powodu dyskryminacji i rasizmu. Rzucą się hieny na nich za dyskryminację homoseksualistów. Z nękanie ich, wyrzucanie. Tak trudno zrozumieć że to co robią to robią dla zwycięstwa lgbt?? ten miecz obusieczny jest w rękach lewaków i masonerii. Czy nie lepiej oberwać obuchem i mieć szansę na walkę niż dać się ściąć obojętnie którą stroną lewackiego miecza??
9 miesięcy temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.