DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Kolejne Marsze dla Życia i Rodziny za nami. Wyjątkowe święto rodzin dostrzegły liczne media

Kolejne Marsze dla Życia i Rodziny za nami. Wyjątkowe święto rodzin dostrzegły liczne media

W niedzielę przez kolejne polskie miasta przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Inicjatywa, którą organizuje Instytut Księdza Piotra Skargi, została odnotowana przez wiele mediów. Swoją chwilę Marsz miał także w głównym wydaniu Wiadomości TVP.

 

Kraków, Częstochowa, Cieszyn – to miasta, których Marsze dla Życia i Rodziny zaistniały w szerszym przekazie medialnym. W niedzielę w obronie tradycyjnych wartości maszerowali jednakże także mieszkańcy Nowych Bylin, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Bolesławca. Inicjatywa, którą wpiera Instytut Księdza Piotra Skargi została dostrzeżona w głównym wydaniu Wiadomości TVP oraz na antenie TVP Info. O wydarzeniu napisały też Polska Agencja Prasowa i Katolicka Agencja Informacyjna.

 

- To jest piąty marsz dla życia i rodziny w Krakowie, podobne odbywają się w całej Polsce. Najstarszy jest warszawski - dwunasty, który przejdzie 11 czerwca. Łącznie w Polsce przejdzie ich około 140 – powiedział cytowany przez portal niezalezna.pl Piotr Kucharski z Instytutu Księdza Piotra Skargi, wchodzący w skład komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie.

 

„Obecni na Marszu nieśli transparenty oraz banery o treściach prorodzinnych, m.in: Rodzina Bogiem silna, oraz skandowali hasła podkreślające wartości pro-life: Wybieram rodzinę, a nie nadgodzinę, Chłopak i dziewczyna - normalna rodzina, In vitro to zło czy Stop aborcji” – napisał na swych stronach Tygodnik „Niedziela”.

 

Wydarzenie relacjonował także portal deon.pl. „Dudziarze, baloniki i Dzieci z Brodą. Marsze dla Życia i Rodziny w całej Polsce” – podała TVP Info. Szeroko relację z Marszu, wraz z fotoreportażem zamieściło również Radio Kraków. „Marsz to sposób na pokazanie społeczeństwu, iż ochrona życia to poważna sprawa, która wymaga odpowiedniego ustawodawstwa. Niestety, na razie w Polsce jej nie ma, a przecież dzieci to nasza przyszłość” – napisał zaś „Gość” w relacji z Krakowa. Wydarzenie opisała też krakowska „Gazeta Wyborcza”. Wydarzenia z Częstochowy relacjonował „Dziennik Zachodni”.

 

Marsz dla Życia i Rodziny zauważyły też takie media jak TVN24 czy wprost.pl. Redakcje te w jednej informacji zestawiły szczeciński Marsz dla Życia kontrowany przez organizację Dziewuchy Dziewuchom, która domagała się prawa do aborcji dla wszystkich kobiet oraz krakowski Marsz Dla Życia i Rodziny. Mimo tak narzuconej narracji, to krakowskiemu Marszowi poświęcono najwięcej miejsca.

 


MA


DATA: 2017-05-22 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.