DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Kolejna profanacja wizerunku Matki Bożej. Partia Razem drwi z katolików

Kolejna profanacja wizerunku Matki Bożej. Partia Razem drwi z katolików

Lewicowe środowiska po raz kolejny dopuściły się profanacji wizerunku Matki Bożej. Krakowski oddział Partii Razem opublikował „życzenia” dla katolików z okazji Wniebowzięcia, opatrzone obrazem Matki Bożej z Guadelupe, otoczonej liśćmi marihuany.

 

Prowokacja i profanacja, to główne metody stosowane w ostatnim czasie przez antykatolickie i lewicowe środowiska, które mają na celu obrazę Kościoła i katolików. Po serii publikacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą na głowie, czas przyszedł na kolejną profanację. Tym razem krakowski oddział Partii Razem zdecydował się zakpić z katolików składając „życzenia” wyznawcom Chrystusa z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Życzenia zostały opatrzone wizerunkiem Matki Bożej z Guadelupe, otoczonej liśćmi marihuany.

 

„Wszystkim naszym siostrom i braciom, którzy świętują dziś Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - w Polsce znane jako święto Matki Boskiej Zielnej - przekazujemy serdeczne pozdrowienie: błogosławiony owoc!” – czytamy na Twitterze Razem Kraków.

 

Skandaliczne zachowanie lewicowych aktywistów wywołało oburzenie wśród internautów. Interesująco wygląda wymiana zdań pomiędzy jednym z nich, a osobą zarządzającą profilem partii Razem. „Serio musice robić to tak?” – pyta Kuba Jagowski, oburzony na ten sposób wyrażania poglądów. „Okej, zatem: nie, nie musimy. Chcemy” – brzmi szczera odpowiedź przedstawiciela Partii Razem.

 

„Jak widać nie bez powodu Razem kojarzone jest z komunistycznym marginesem” – pisze inny użytkownik, nie zgadzający się na profanowanie wizerunku Matki Bożej. Z kolei Daniel Liszkiewicz zwraca uwagę na to, że to stały model działania lewicowych organizacji. „Prowokacja, Reakcja, Syndrom ofiary, Histeria” – wylicza poszczególne poziomy działalności antykościelnych formacji. „No tak, wydrwić co dla Polaków najcenniejsze to od zawsze priorytet lewicy. Żenująca banda” – dodaje inny z internautów.

 

 

Źródło: Twitter

WMa

 

 


DATA: 2019-08-16 20:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A paragrafu na to nie ma? Gdzie jest władza?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Niemądrzy nieszczęśnicy nie wiedzą na kogo podnoszą rękę.
ponad 1 rok temu / nn
 
Proszę to wszystko skrzętnie dokumentować i potem - tak jak proponował Gość - nakręcić dokument pokazujący skalę bluźnierstw i profanacji w Polsce czynionych przez określone środowiska. Proszę też wyciągnąć konsekwencje prawne. Kto wie, a milczy - ten popiera!!! Maryjo, Matko Najpiękniejsza, nie pozwolimy się z ciebie natrząsać i Tobie urągać. Tobie cześć i chwała na wieki! Amen.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Czas nieubłaganie biegnie ku wieczności, również dla krakowskiego oddziału ugrupowania Razem, a stare przysłowie powinno być dla tych dziwnych ludzi przestrogą; Nieznasz dnia ani godziny...
ponad 1 rok temu / Krskusik
 
Antykultura. Życzymy braciom i siostrom co ewidentnie zboczyli z właściwej drogi. Nie idźcie tą drogą. Życzy się komuś albo dobrze albo wogole. Czy można głosować potem na takich?.
ponad 1 rok temu / Ch
 
Jeżeli aktywiści partii "razem" chcą pójść do Nieba to także powinni iść za Maryją i Jezusem.
ponad 1 rok temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.