DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Kogo broni Rzecznik Praw Obywatelskich? Prof. Ryba krytycznie o działalności Adama Bodnara

Kogo broni Rzecznik Praw Obywatelskich? Prof. Ryba krytycznie o działalności Adama Bodnara
Fot. Simona Supino / FORUM

Adam Bodnar jako Rzecznik Praw Obywatelskich zamiast bronić dzieci, staje po stronie uderzającej w nie ideologii – ocenia prof. Mieczysław Ryba. Jego zdaniem RPO winien nade wszystko bronić porządku natury, a wtórnie porządku konstytucyjnego i legislacyjnego.

 

Prof. Mieczysław Ryba był gościem „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. Naukowiec odniósł się m.in. do zapowiedzi Adama Bodnara dotyczącej zaskarżenia uchwał samorządowych dotyczących obrony przed ideologią LGBT.

 

Ciekawe, że Adam Bodnar nie podjął żadnej inicjatywy w stosunku do prezydenta miasta Warszawy Trzaskowskiego, który podpisał deklarację LGBT, w której m.in. podejmował kwestię tzw. strażników w szkołach, czyli promocji LGBT. Deklaracja była zupełnie poza kompetencjami miasta. W sensie programowym to ministerstwo sprawuje kuratorium i opiekę nad szkołami, a nie samorząd. Tu nie było problemu, aby pan Bodnar zgłaszał jakikolwiek sprzeciw – podkreśla prof. Ryba. Jak dodaje, uchwały samorządów są reakcją na tę decyzję prezydenta Trzaskowskiego i nie niosą za sobą konsekwencji prawnych, a są deklaracją woli.

 

Zdaniem naukowca wbrew argumentacji RPO tego rodzaju uchwały nikogo nie dyskryminują, ale „bronią przed ideologią dzieci, mieszkańców i wspólnotę, która żyje pewnymi zasadami i chce się bronić przed taką czy inną ideologią”. Prof. Ryba wskazuje, że otwarcie przestrzeni edukacyjnej różnym ideologiom przyniesie opłakane skutki, bo „pojawią się jacyś naziści, pojawią się jacyś komuniści, pojawią się jacyś inni ideologowie i powiedzą, że oni chcą być obecni w szkole i jeśli samorządy sprzeciwią się takiemu propagowaniu, to powiemy: Przecież nie wolno dyskryminować tych, którzy wyrażają taką ideologię”. Zatem uchwały samorządowe dotyczące ideologii LGBT nie dyskryminują, ale bronią, zwłaszcza młode pokolenia, przed manipulacją ideologii.

 

Zdaniem prof. Ryby swoim działaniem Adam Bodnar nie bierze w obronę dzieci, ale ideologię. – Najsmutniejsze jest to, że Adam Bodnar nie tyle nie bierze w opiekę dzieci, które są bardzo wrażliwe, jeżeli weźmiemy pod uwagę wychowanie – zwłaszcza w tak delikatnej sferze, jaką jest ludzka płciowość – tylko broni tych, którzy głoszą tę ideologię, a raczej bierze w obronę ideologię – mówi.

 

Jak dodaje, jeśli ma spełniać on rolę Rzecznika Praw Obywatelskich, to nade wszystko winien „bronić porządku natury, wtórnie porządku konstytucyjnego i legislacyjnego”. - Porządek natury jest pierwotny w stosunku do tego, co zwiemy prawem stanowionym. Jeżeli tego się nie rozumie, to trudno dyskutować na argumenty – podkreśla prof. Ryba.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-07-24 11:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pon Bodnar wie co robi. I to jest dokładnie czego od niego oczekują jego przełożeni.
6 miesięcy temu / Gość
 
Platforma ustanowiła swojego rzecznika,i on pełni swoją lewacką powinność.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.