DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Koalicja Obywatelska nie poprze konstytucyjnego zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Koalicja Obywatelska nie poprze konstytucyjnego zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne
Sławomir Neumann i Rafał Trzaskowski. FOT.:Jerzy Dudek/FORUM

Z ludźmi, którzy Konstytucję łamią, nie będziemy podnosić żadnych zmian konstytucyjnych. Żadnych! Po prostu – powiedział w środę na antenie RMF FM poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann pytany czy jego ugrupowanie poprze inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy o wpisaniu do ustawy zasadniczej RP zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

 

Neumann kilkukrotnie podkreślał, że wyraża swoją opinię, i że sprawa ta nie była omawiana przez jego klub. Stwierdził jednak, że trzeba być konsekwentnym i dlatego nie można popierać żadnego wniosku złożonego przez prezydenta Dudę bądź przez Prawo i Sprawiedliwość. – Dopóki jest ekipa, która notorycznie łamie Konstytucję, zdania nie zmienimy – stwierdził.

 

Na uwagę prowadzącego rozmowę Roberta Mazurka, że jest to przestroga przed głosowaniem na Rafała Trzaskowskiego, polityk PO stwierdził, że taka decyzja to „kwestia wartości i priorytetów”.  – Konstytucja jest wartością. Ona była łamana przez Andrzeja Dudę i PiS. Dopóki nie zostaną naprawione szkody w łamaniu Konstytucji nie będziemy rozmawiać o jakichkolwiek zmianach – stwierdził Neumann.

 

 

Źródło: RMF FM

TK

 

 


DATA: 2020-07-09 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS i KO są jak dwaj bokserzy. Jeden mistrz co nokautuje wszystkich do tej pory a drugi też mistrz tylko przed tym pierwszym. Lata świetności poza sobą,niemilosiernie obijany, rzuca jeszcze wszystkie siły do boju i mistrz się chwieje.
30 dni temu / w
 
udzie przestańcie w kółko wypisywać te bzdurne hasła, że PIS - PO to jedno zło. To tak jakby mówić, że człowiek, który ukradł bułkę w sklepie i bandzior, który zabił kilka osób to jedno zło. W jednym i drugim przypadku osoby dopuściły się zła, ale skala tego zła jest diametralnie różna. Więc gdybym miał dać kredyt zaufania komuś to na pewno na 1 miejscu osobie, która ukradła bułkę. Analogiczna jest sytuacja z PIS i PO. Trzeba po prostu wybrać tego, komu możemy dać kredyt zaufania, bo się w jakimś stopniu sprawdził, a takim człowiekiem choć nie idealnym jest Andrzej Duda na obecny moment, biorąc pod uwagę obu kandydatów.
30 dni temu / Leon
 
Komuchy i sodomici w JEDNEJ ekipie nic dziwnego , że nie chcą zmian w Konstytucji komunisty Kwaśniewskiego. Lenin wiecznie żywy.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Nie ma wyboru. Albo Duda albo gaśnie światło.
1 miesiąc temu / Grzegorz
 
Od kilkunastu lat zwalczam politycznie PiS i Kaczyńskiego. W najczarniejszych snach nie przewidziałbym, że będe zmuszony głosować na kandydata z tego obozu.
1 miesiąc temu / PrPr
 
Myślę, że najlepiej będzie jak każdy weźmie różaniec do ręki i się pomodli o światło Ducha Świętego i pokój w sercu. Na dzień dzisiejszy nie mamy innej alternatywy tylko Andrzej Duda
1 miesiąc temu / Zatroskany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.