DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Klęska demograficzna w Hiszpanii. W roku 2019 urodziło się najmniej dzieci od ponad 75 lat

Klęska demograficzna w Hiszpanii. W roku 2019 urodziło się najmniej dzieci od ponad 75 lat
fot.Ayla87 /sxc.hu

„W 2019 roku w Hiszpanii przyszło na świat 359 770 dzieci – najmniej od 1941 roku, kiedy rozpoczęto oficjalnie liczyć urodzenia”, alarmuje Krajowy Urząd Statystyczny w Madrycie.

 

Według urzędników spadek liczby urodzeń w Hiszpanii nasilił się po 2009 r. Od tego czasu liczba urodzeń spadła w tym kraju o 27,3 proc. Eksperci zauważyli też, że w ostatnich dekadach miał miejsce znaczący spadek liczby dzieci przypadających na jedną mieszkankę Hiszpanii w wieku płodnym. O ile w 1964 roku było to średnio troje dzieci na kobietę, to w 2019 roku wskaźnik ten spadł do nienotowanego wcześniej poziomu 1,23.

 

Komentujący te dane dziennik „El Mundo” ocenia, że wraz z nasileniem kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa dla hiszpańskiej demografii nadchodzą trudne lata, które będą „naznaczone dalszym spadkiem liczby urodzeń”.

 

„Te statystyki są niepokojące”, podkreśla dziennik. „Jeśli bowiem w okresie naznaczonym największą pomyślnością gospodarczą nie zanotowano znaczących wzrostów narodzin dzieci, to trudno spodziewać się, by przyszłość, przynajmniej ta najbliższa, była optymistyczna, wraz ze spodziewanym wzrostem bezrobocia i mniejszą liczbą napływających imigrantów”, czytamy w  „El Mundo”.

 

Źródło: rmf24.pl, „El Mundo”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-06-04 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Izydor, a takie osoby jak ty miałyby mieć zakaz czy wolną rękę?
25 dni temu / Pronatalistyczn
 
Jestem za wpisaniem do konstytucji RP obowiązku rodzicielskiego. Każdy Polak, zdrów na ciele i umyśle powinien mieć obowiązek założenia rodziny i posiadania potomstwa.
26 dni temu / Izydor Oracz
 
Setki tysiecy polskich dzieci rodzi się w polskich rodzinach na emigracji. Skala jest duża w porównaniu z urodzeniami na terenie Polski.
26 dni temu / Matka logika
 
Świat nie jest dla ludzi
27 dni temu / Grażyna
 
Ryś ma rację! A w tym roku może być jeszcze gorzej, w samym tylko marcu było w Polsce o 10 tysięcy więcej zgonów niż urodzeń i to wcale nie z powodu wirusa, tylko z braku dzieci biuletyn GUS. No ale nie może być lepiej jeżeli główny cel małżeństwa - PROCREATIO, jest kompletnie zapomniany i zamilczany, nawet przez portal pch24.
27 dni temu / Ywinel
 
hm ludzkość nie kupiła pomysłu aborcji ,ani eutanazji na taka skale jak liczyli władcy świata ,teraz jest wirus ,niby atakuje tylko starszych ale chodzą słuchy że ma inne skutki ,jak w książce "Ludzkie dzieci"
27 dni temu / hmm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.