DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Kim jesteś, katoliku otwarty? Zobacz nowy numer magazynu Polonia Christiana

Kim jesteś, katoliku otwarty? Zobacz nowy numer magazynu Polonia Christiana

Kim jesteś, katoliku otwarty? – odpowiedzi na to pytanie udziela najnowsze wydanie magazynu „Polonia Christiana”. Co znaczy „Kościół otwarty”? I czy istnieje jakiś Kościół zamknięty? Jakiego Kościoła pragną ludzie postulujący jego „otwieranie”? I na co właściwie chcą Kościół otworzyć? Środowiska szumnie nazywające się „otwartymi” błądzą – na czym polega ich błąd?

 

Tym oto zagadnieniom poświęcono temat numeru najświeższego wydania magazynu „Polonia Christiana”. Ponadto w numerze jak zwykle wiele ciekawych treści, o które trudno w innych mediach. Krystian Kratiuk komentuje posynodalną adhortację apostolską, w której papież Franciszek dzieli się swym amazońskim snem. Paweł Chmielewski odsłania cel niemieckiej Drogi Synodalnej, którym ma być w ostateczności protestantyzacja katolicyzmu, a Roman Motoła przybliża reakcję na te poczynania ze strony wiernych odwiecznemu Magisterium polskich hierarchów z Ukrainy.

 

A w Polsce? Żadnych marzeń! – kwituje smutno Andrzej Pilipiuk. Wciąż żyjemy na kredyt; wciąż nasza ziemia – jak to śpiewał poeta – rodzi dla obcego złota; wciąż niesie nas rzeka wydarzeń, a na horyzoncie wcale nie widać bezpiecznej przystani. Za to władza „dobrej zmiany” funduje nam tandetne igrzyska – co celnie punktuje w swoim tekście Łukasz Karpiel. A my z radością dajemy się na nowo niewolić, ochoczo zaplątując się w cyfrową sieć kontroli i inwigilacji, nęceni pozorną wygodą i leczącą nasze zaściankowe kompleksy nowoczesnością – przed czym ostrzegają Jakub Majewski i Tomasz Cukiernik. A dzieci – przestrzega Kinga Wenklar – beztrosko oddajemy w łapy szarlatanów.

 

Uciekamy w historię, ale czy – co nam powinien uzmysłowić artykuł Andrzeja Solaka – wyciągamy z niej wnioski, czy raczej wznosimy bałwochwalcze ołtarze? Trudno uciekać w sztukę, bo dziś – zdaniem znającego materię Tomasza A. Żaka – pole to zarasta trującym chwastem. Może zatem do wyimaginowanej (acz nie do końca) Katedry Wszystkich Świętych, dokąd zaprasza nas Paweł Milcarek? Albo do realnie istniejącej (choć nieco nadpalonej) Notre Dame de Paris, której krzywiznę bada Jacek Kowalski? A jeszcze lepiej zaszyć się w gąszczu kolumn otaczających klasztorne wirydarze, po których ze znawstwem oprowadza Jan Gać. No, chyba że z Jerzym Wolakiem do kina…

 

„Polonia Christiana” – to się czyta!

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana. Magazyn „Polonia Christiana” jest dostępny w Empiku i Salonach Prasowych.

 

Magazyn można zakupić także w formie e-booka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

 

Co jeszcze w nowym numerze magazynu Polonia Christiana? Zobacz Przegląd Prasy:


DATA: 2020-03-11 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odpowiedzi na to pytanie zawarte w nagłówku, może udzielić świetny artykuł Ks. Karola Stehlina FSSPX, gdzi episze on o współcznesnej modzie bycia "dobrym człowiekiem". Zacytuję tu jego fragment: piusx.org.pl/zawszewierni/artykul/431 cyt."... W taki sposób promuje się ?ideał? człowieka XXI wieku: miłego, uprzejmego, uśmiechniętego, tolerancyjnego, życzliwego dla tych wszystkich, którzy mają równie postępowe poglądy. Człowiek ten nie traktuje poważnie ani małżeństwa, ani religii: niechętnie słucha o swych obowiązkach. Korzysta z uciech życia, podążając za tym, co wszechobecna reklama przedstawia mu jako szczęście: za pornografią, prostytucją, a coraz częściej także za homoseksualizmem. Nie ma przekonań, lecz tylko opinie, ?nic nie wie, ale ze wszystkim jest na bieżąco?. A ponieważ chce zakosztować jak najwięcej rozkoszy, korzysta ze swej ?wolności? do granic możliwości. W dziedzinie religijnej człowiek taki pochwala ekumenizm we wszelkich jego przejawach. ..."
3 miesiące temu / posoborowieTrwa
 
twoje teksty obrazują twoje obsesje
3 miesiące temu / @AndrzejBR
 
Otwartość, ta ''naturalna'' i bezgraniczna, jest do znalezienia tylko w... jednym miejscu, w domu publicznym, bo to jego cała istota!
4 miesiące temu / AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.