DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Kim jest Ursula von der Leyen? Kariera i poglądy popartej przez PiS nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej

Kim jest Ursula von der Leyen? Kariera i poglądy popartej przez PiS nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej
Ursula von der Leyen. Mueller/ MSC [CC BY 3.0 de (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/de/deed.en)]

Nowa szefowa Komisji Europejskiej, która objęła urząd między innymi dzięki głosom polityków Prawa i Sprawiedliwości, uchodzi za konserwatystkę, gdyż ma siódemkę dzieci i pochodzi z rodziny o wielowiekowej tradycji. Warto jednak pamiętać, że Ursula von der Leyen jako minister promowała rozwiązania niekorzystne dla normalnych rodzin oraz w różnych formach popierała agendę LGBT.

 

Ursula von der Leyen pochodzi z północnoniemieckiej rodziny Albrecht, rodziny urzędników i przedsiębiorców o tradycjach sięgających XV stulecia. Jest córką wpływowego polityka CDU i wieloletniego premiera Dolnej Saksonii – Ernsta Albrechta. W roku 1986 wyszła za mąż za przyszłego profesora medycyny i przedsiębiorcę pochodzącego z rodziny podniesionej do stanu szlacheckiego w XVIII-wiecznych Prusach – Heiko von der Leyena.

 

Jeszcze w latach 80. XX wieku zajmowała się studiami medycznymi, które zakończyła doktoratem w 1991 roku. Sama pochodząc z wielodzietnej rodziny, urodziła siódemkę dzieci.

 

Członkiem CDU została w 1990 roku – gdy jej ojciec przestał pełnić urząd premiera Dolnej Saksonii. Wtedy też rozpoczęła się jej błyskawiczna kariera. Już w 1994 roku otrzymała wysoki rangą urząd w Dolnej Saksonii. W następnych latach pełniła różne lokalne funkcje polityczne i urzędnicze. W 2004 wybrano ją do prezydium CDU, a w kolejnym roku została ministrem rodziny w rządzie kanclerz Angeli Merkel. Pełniła tę funkcję do roku 2013, w międzyczasie zostając wiceszefową partii. W roku 2013 została z kolei ministrem obrony – tę funkcję pełniła aż do otrzymania nominacji na szefową Komisji Europejskiej.

 

Von der Leyen uchodzi za konserwatystkę, jednak jeśli nią jest, to tylko w bardzo luźnym i współczesnym rozumieniu tego terminu. Wiele z jej działań tłumaczy przynależność do protestanckiej wspólnoty religijnej. W swojej karierze von der Leyen prowadziła politykę zgodną z tak zwanym duchem czasu. Jako minister rodziny zaczęła ingerować w życie rodzinne i – poprzez system państwowych zachęt finansowych – promować zmiany w naturalnych rolach rodzinnych, skłaniając ojców do zajmowania się małymi dziećmi zamiast pracą. Wprowadzone przez nią świadczenia socjalne w ocenie konserwatystów były szkodliwe dla tradycyjnych rodzin, w tym rodzin wielodzietnych oraz promowały nowoczesne, zepsute modele życia rodzinnego. Zamiast służyć małżeństwu, von der Leyen promowała idee równouprawnienia. Pracowała też nad rozbudową sieci państwowych żłobków, mając w tym poparcie części katolickich biskupów oraz protestanckich duchownych. Za pozytywny aspekt jej działalności należy uznać walkę z dziecięcą pornografią w internecie.

 

Jako minister obrony von der Leyen nie odznaczyła się niczym szczególnym, prowadząc politykę umiarkowanego rozwoju armii, nie naprawiając wszakże wielu fundamentalnych problemów niemieckiego wojska. Jednak w ostatnich latach włączyła do swojej polityki elementy ideologii gender. Na przykład w roku 2017 organizowała dla żołnierzy warsztaty antydyskryminacyjne, podczas których promowano tezy środowisk LGBT. Von der Leyen w mocno krytykowanym przez konserwatystów przemówieniu powiedziała wówczas, że niemiecka armia rośnie w siłę dzięki różnorodności.

 

Nowa szefowa Komisji Europejskiej poparła też w Bundestagu haniebną ustawę legalizującą homoseksualne związki oraz dającą „tęczowym” prawo do adopcji dzieci. Ówczesna szefowa CDU Angela Merkel pozostawiła członkom partii swobodę głosowania – działanie von der Leyen było więc dobrowolne.

 

Poparcie dla środowisk LGBT jest w pełni zgodne z agendą większości niemieckich wspólnot protestanckich.

 

 

Pach

 

 


DATA: 2019-07-18 06:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie chcę być Kasandrą/em, ale program zadeklarowany zaraz po wyborze jest typowo niemiecki -podwyższone wskaźniki klimatyczne, odchodzenie od węgla, imigracja, praworządność-. Przeczytałem też felieton w "Do Rzeczy" i kilka wniosków: 1/ pani UvdL jest wyhodowana przez niemieckie państwo -osobiście A. Merkel- do zakończenia budowy IV Rzeszy Niemiec; 2/ wobec Polski Niemcy mają plan włączenia w swój obszar naszych "ziem odzyskanych", a drogą ku temu jest uruchomienie "demokratycznego ruchu oporu" -pisała o tym Warszawska Gazeta"-; 3/ próbkę tego mieliśmy 4 czerwca -21 tez samorządowych w Gdańsku-. +++ Masońsko-żydofilski rząd prowadzi Polskę ku przepaści, kupując sobie poparcie "świadczeniami+", zaś ŻEskimosom jest przygotowywana "własność+".
5 miesięcy temu / Jurek
 
Już ją lubię.
5 miesięcy temu / wilk
 
Cieszę się bo budzi zaufanie....
5 miesięcy temu / WAMB
 
Uważam że europosłowie głosując na von Leyen wybrali mniejsze zło Simmermans
6 miesięcy temu / Wiki
 
No zobaczymy - NAJWAŻNIEJSZE ŻE TYPOWY LEWAK Timmermans nie przeszedł
6 miesięcy temu / Edu
 
Ta pani to nic dobrego.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.