DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Kilka minut po wyroku TK feministki zaczęły wzywać do łamania prawa i budowy „aborcyjnego podziemia”

Kilka minut po wyroku TK feministki zaczęły wzywać do łamania prawa i budowy „aborcyjnego podziemia”
Fot. M. Włodarczyk / Forum

„Zwycięstwo katolickich fundamentalistów nad kobietami jak zwycięstwo faszysty nad maseczką!”, pisze na łamach serwisu wyborcza.pl niejaka Marta Lempart – jedna z głównych przedstawicielek feminizmu i postulator totalnej aborcji.

 

Nieważne, że wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą tzw. przesłanki eugenicznej czekał na rozpatrzenie trzy lata. Nieważne, że w uzasadnieniu wyroku TK sędzia sprawozdawca podał wiele przykładów niezgodności z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej. Nieważne, że dotychczasowe prawo zezwalało na zabijanie  każdego dziecka poczętego podejrzanego o chorobę. To wszystko jest nieważne.

 

Według Lempart 22 października 2020 roku „pani mgr Julia Przyłębska, udająca prezeskę Trybunału Konstytucyjnego oświadczyła, że zdaniem posła Kaczyńskiego nie powinno być w Polsce aborcji z przyczyn embriopatologicznych”.

 

Feministka stwierdziła następnie, że „w tłumaczeniu z prawicowego na nasze (lewackie? mordercze? – red.)”, że wyrok ten oznacza, iż „część aborcji obecnie legalnych powinna się odbywać w podziemiu lub zagranicą, żeby nie kalać oczu porządnych pisowskich katolików po średnio 3 rozwodach”.

 

Lempart twierdzi, że tak właśnie będzie, bo „aborcje były, są i będą”, a zakaz aborcji „nie oznacza tego, że nie ma aborcji”.

 

„Zakaz aborcji oznacza tylko, że łatwiej stać na nią córki i siostry złodziei z PiS i partnerki księży i innych bogatych, kłamliwych bogobojów, a mniej - całą, normalną resztę” - twierdzi Lempart.

 

Następnie feministka wezwała „odważnych lekarzy i odważne lekarki” do „stosowania obowiązującego prawa”, a nie „oświadczenia mgr Przyłębskiej”. Jej zdaniem będzie to „test na przyzwoitość”.

 

Na koniec Lempart stwierdziła „wspierajmy się w aborcjach - korzystajcie z inicjatywy Aborcji Bez Granic!”. 

 

Komentarz PCh24:

 

Te słowa oznaczają, że na czwartkowym wyroku TK nie może skończyć się walka o obronę życia. Nie można uznać, że osiągnęliśmy sukces i sprawa jest załatwiona. NIE! Trzeba podejmować kolejne kroki broniące ludzkie życie i zwalczające patologie lansowane przez feministki spod czarnego parasola Lempart.

 

Ponadto zauważmy, że to oburzające wezwanie do łamania przepisów prawa ujawnia hipokryzję środowiska „Gazety Wyborczej”. Przez lata postulowało ono obronę państwa prawa. Gdy jednak prawo to zaczyna sprzeciwiać się ich poglądom, wzywają do jego łamania. Tym samym popadają jednak w anarchizm.

 

Warto dodać, że już w orzeczeniu z 28 maja 1997 r. Trybunał przypomniał, że w demokratycznym państwie prawnym „zakaz naruszania życia ludzkiego, w tym życia dziecka poczętego wynika z norm o charakterze konstytucyjnym. W takiej sytuacji ustawodawca zwykły nie może więc być uprawniony do decydowania o warunkach obowiązywania takiego zakazu, czyniąc tym samym normy konstytucyjne normami o charakterze warunkowym”.  

 

Ponadto Trybunał Konstytucyjny przypomniał w wyroku z 30 września 2008 r. że „nie ma wątpliwości, że życie człowieka nie podlega wartościowaniu ze względu na jego wiek, stan zdrowia, przewidywany czas jego trwania, ani ze względu na jakiekolwiek inne kryteria”. 

 

Obecny wyrok nie stanowi zatem wymysłu jakiegoś „pisowskiego” Trybunału, jak zapewne starać się będą wmówić feministki.

 

Źródło: wyborcza.pl / ordoiuris.pl / komentarz pch24.pl

 

TK / mjend


DATA: 2020-10-22 16:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Udowodniłaś, że jesteś w stanie powtórzyć kilka słów, ale mieszasz innym w głowach i wyolbrzymiasz, Przede wszystkim zaś NIE ZANASZ USTAW I MASZ PROBLEMY Z CZYTANIEM ZE ZROZUMIENIEM. Katolików traktujesz jako wrogów, dlatego siejesz lewacką propagandę.
1 miesiąc temu / Kontr - @Iwona
 
A mi tych Pan z czarnymi parasolami tez szkoda. Czlowiek szczesliwy chyba jest pozytywnie nastawiony do zycia, tez nowego zycia.
1 miesiąc temu / Ona
 
A czemu lewaki teraz nie krzyczą konstytucja? Obłuda, zakłamanie. Hańba na posłów PiS, że tak długo trzeba było ma to czekać.
1 miesiąc temu / Piotr
 
Wiary w was nie ma panie feministki i letni w wierze katolicy siodmych bolesci.jakie macie prawo do zabijania.zycie daje i odbiera Ten ktory jest Stworca wszystkich i ciebie tez p.feministko.smutnie patrzy Pan gdyz nigdy nie dane ci bylo poznac Go osobiscie.dal ci Pan wolny wybor i nadal czeka na was ciagle nieszczesliwe pelne buntu i zalu kobiety.ci ktorzy Pana poznali szlachetni w walce o zycie dzis swietuja.wielkie podziekowania za ich wieloletnia prace i walke.swietuje razem z nimi.choc przyznam ze musimy miec oczy otwarte szerzej niz dotychczas.jak to sie mowi zlo nie spi.Chwala Panu na wysokosciach.Alleluja.
1 miesiąc temu / Wioletta
 
Do: ks. Bogdan. Proszę Księdza o ile to nie jest pseudonim te osoby popierające aborcję są dziećmi Bożymi tak jak Ksiądz,jak ja, jak każdy człowiek. Uważam, że to bardzo źle, że okazuje Ksiądz tyle pogardy tym wpisem, bardzo to przykre. Jestem oczywiście całkowicie przeciwna aborcji, ale też jestem przeciwna traktowaniu drugiego człowieka w tak poniżający sposób.
1 miesiąc temu / Mz
 
@Anonimm Medycyna XXI wieku daje ogromne możliwości. Dziecko w fazie prenatalnej można leczyć, operować. Można z powodzeniem prowadzić ciąże nawet u kobiet z chorobami np. nowotworowymi. No, ale po co ma się medycyna rozwijać? Po co korzystać z tego, co może zaoferować? Niech będzie jedno lekarstwo na wszystkie choroby fizyczne i psychiczne: zabić chorego! PS To, że ktoś jest chory i nawet zdeformowany, nie oznacza, że nie jest CZŁOWIEKIEM. Od tego nie zależy niczyje człowieczeństwo. A KAŻDY człowiek ma przecież prawo do życia!!!
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.