DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Kielecka szkoła nadal z komunistycznym patronem. Wyniki szkolnego referendum

Kielecka szkoła nadal z komunistycznym patronem. Wyniki szkolnego referendum
#KOMUNIZM    #REFERENDUM    #PATRON    #SZKOŁA    #KIELCE    #WYNIKI    #SAWICKA    #ŻEBROWSKI

Wyniki szkolnego referendum okazały się korzystne dla obecnego patrona placówki, komunistycznej działaczki Hanki Sawickie. Zmian w kieleckim ogólniaku domagała się młodzież.

 

Celem zorganizowanego w kieleckim LO im. Hanki Sawickiej referendum było poznanie opinii społeczności szkolnej na temat zmiany patrona. Głosowało 1110 osób. Przeciwko pozostawieniu – 624, czyli 56,22 proc., za zmianą - 482, czyli 43,42 proc.

 

W referendum mogła wziąć udział szeroko pojęta społeczność szkolna czyli uczniowie IV LO, rodzice uczniów IV LO, nauczyciele i pracownicy IV LO i Gimnazjum Nr 23, absolwenci IV LO, byli pracownicy IV LO, uczniowie Gimnazjum Nr 23. IV LO znajduje sie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kielcach.

 

Jedną z inspiracji dla domagającej się zmian młodzieży okazała się rozmowa portalu PCh24.pl z Leszkiem Żebrowskim zatytułowana „Komuna dla młodzieży”. Facebookowy profil „Nie dla Hanki Sawickiej w IV LO” polubiło prawie 1800 osób. Młodzież dla swych działań zyskała wsparcie ze strony historyka Jana Żaryna, Leszka Żebrowskiego oraz IPN, który wysłał do szkoły pismo z oficjalnym poparciem uczniowskiej inicjatywy.

 

Sprawa ewentualnej zmiany komunistycznego patrona szkoły nabrała medialnego rozgłosu, informowały o niej także media niechętne podobnym roszadom. W opinii protestującej młodzieży godniejszym patronem dla szkoły niż Sawicka byłaby bohaterska sanitariuszka, zamordowana przez komunistów Danuta Siedzikówna ps. „Inka”.

 

Kieleckiej sprawie poświęcony był jeden z odcinków „Między newsami”: „Sawicka czy Inka? Kto lepszą patronką dla młodzieży?”.

 

 

Źródło: sawicka.kielce.pl

 luk


DATA: 2014-03-04 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Drogi Janie i inni bogobojni kieleccy katolicy. To co prezentujecie w swoich opiniach na temat zmiany nazwy patrona szkoły odzwierciedla to co wam w waszych pustych głowach piszczy. Ciekaw jestem czy jesteście choćby absolwentami MOJEGO Liceum. Patron to historia takich jak ja i tysięcy absolwentów. Mnie nie przeszkadza, że chodziłem najlepszego LICEUM w Kielcach. Chlubię się tym i na każdym kroku od 34 lat głoszę chwałę i dziękuję wszystkim swoim nauczycielom, że byli z nami gdy dorastaliśmy i kształtowały się nasze świadome działania. Dziękuje wszystkim, którzy tak jak i ja przegłosowali świętoszków i małolatów nakręcanych przez IPN-owców.
ponad 5 lat temu / Mariusz Brych
 
Tak jest w wielu szkołach. I tak długo będzie jak długo będą tam bolszewiccy nauczyciele,z których wielu stało się nauczycielami za gorliwą służbę dla PZPR. To są od lat znane fakty! Pezetperowskie matoły kończyły wyższe szkoły nauczycielskie. Znam te fakty, jak własny wskazujący palec.To oni i dzisiaj decydują, czego uczyć dzieciarnie.
ponad 5 lat temu / Jan
 
Kieleckie było wyjaławiane od czasu zaborów. Ta arcypolska ziemia po wytłuczeniu patriotów stała się już w czasach peerelowskich pustynią z małymi wysepkami polskości. Uczniowie powinni stworzyć swoją szkołę. Tak zapoczątkuje się proces odzyskiwania szkół średnich dla polskiej racji stanu. Tu nie chodzi tylko jakąś prostytutę polityczną, tu chodzi o odzyskanie szkół średnich dla kultury klasycznej która pozwala na skuteczny i nieszkodliwy,ekologiczny detoks bolszewizmu.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Czy istnieje jakaś biografia tej towarzyszki? ,bo poza koszernym pochodzeniem, sierpowatą działalnością i śmiercią to jest o tej osobie mało informacji. Komusza literatura też jakość w małym stopniu przybliża "życie i twórczość" tej persony.
ponad 5 lat temu / dominik
 
Jacy nauczyciele tacy uczniowie!
ponad 5 lat temu / Andrzej Krawczyk
 
Oto demokracja. Znalazło się 624 debili, którzy stanowią większość tej nieszczęsnej instytucji i teraz trzeba czcić lewacką zbrodniarkę...
ponad 5 lat temu / Igrek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.