DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

KE nie zajmie się Jugendamtami. Tym razem komisarze zostawią sprawę państwom członkowskim

KE nie zajmie się Jugendamtami. Tym razem komisarze zostawią sprawę państwom członkowskim
źródło: pixabay.com
#JUGENDAMT    #PE    #KE    #NIEMCY    #DZIECI    #RODZICE    #SPORY    #KOMISARZ    #SĄD

Prawo rodzinne jest w gestii państw członkowskich, zatem Komisja Europejska nie ma kompetencji, by zajmować się kontrowersyjnymi działaniami Jugendamtów – tak komisarze odpowiedzieli na rezolucję Parlamentu Europejskiego, który upomniał się o los krzywdzonych dzieci.

 

W podjętej rezolucji Parlament Europejski wskazał na kontrowersyjne działania niemieckich Urzędów ds. Dzieci i Młodzieży, tzw. Jugendamtów, w transgranicznych sporach rodzinnych o dzieci. Parlamentarzyści wezwali KE, by w tym zakresie zapewniła stosowne kontrole.

 

KE przyjęła rezolucję do wiadomości, zaś komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova przyznała w Parlamencie Europejskim, że to ważna i delikatna kwestia, ale dodała też, że UE nie ma kompetencji do zajmowania się prawem rodzinnym.

 

Rezolucja PE była następstwem licznych petycji, w których obywatele skarżyli się na dyskryminowanie przez Jugendamty rodziców niebędących niemieckimi obywatelami w transgranicznych sporach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej i opieki nad dziećmi.

 

Podczas debaty w PE na ten temat Jourova zapowiedziała, że KE przyjrzy się problemowi, by zaproponować jakieś rozwiązania, ale od razu wskazała, że to sądy krajowe są najbardziej kompetentne, by oceniać na czym polega dobro dziecka w każdym indywidualnym przypadku.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

MA

 

  


DATA: 2018-12-04 10:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piłat ręce umył! Wybrneli marksisty ze sprawy!
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
To przecież oczywiste. Wycinanie naszych drzew, na terenie naszego kraju-nie jest naszą sprawą, ale sprawą europejską. Reformowanie naszych sądów, sądzących naszych obywateli- nie jest naszą sprawą, jest sprawą europejską. Ale zabieranie orzez NIEMIECKI judendamt naszych, polskich dzieci (ale nie tylko, również upinnych słowiańskich)...jest już naszą sorawą, osobistą i Europejscy Panowie miłościwie nam oanujący nie będą się do tego mieszać. Kiedyś ludzie przejrzą na oczy i opuścimy ten zakłamany, komunistyyczny twór na zawsze?
ponad 1 rok temu / Kutia
 
Gdybyśmy w Polsce mieli taki jugendamt to parlament europejski kwiczał by jak stado "śwyń" ,że są łamane przepisy praworządności. Dobrze widać że wszyscy w Uni Europejskiej są równi ale niektórzy równiejsi.
ponad 1 rok temu / Witja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.