DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Katolicy zaskoczeni słowami przewodniczącego polskiej delegacji na Spotkanie Rodzin

Katolicy zaskoczeni słowami przewodniczącego polskiej delegacji na Spotkanie Rodzin
Bp Wiesław Śmigiel. FOT.Diecezja Toruńska/YouTube

Wywiad, jakiego udzielił portalowi „Gościa Niedzielnego” ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący oficjalnej polskiej delegacji na IX Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie, spotkał się z krytyką czytelników serwisu. Wśród zarzutów dominuje niedostrzeganie zagrożenia płynącego z uczestnictwa w Spotkaniu sprzyjającego środowiskom LGBT jezuity o. Jamesa Martina.

 

Były też oddzielne, nieliczne zresztą protesty czy naciski w sprawie udziału w spotkaniu środowisk LGBT. Jeden z biskupów zapewnił, że organizatorzy nie zamykają przed nikim wstępu na to spotkanie i zrobiła się z tego wrzawa, jakoby na spotkanie zapraszano te właśnie środowiska. A chodziło tylko o to, że nikomu nie zabrania się przybycia – powiedział biskup Śmigiel, przewodniczący Rady Episkopatu ds. Rodziny.

 

Wśród prelegentów jest pewien jezuita amerykański, który na jednym z paneli dyskusyjnych ma mówić o homoseksualistach i ich miejscu w Kościele, ale jest to tylko jeden z wielu tematów, jakie będą tu poruszane. A trzeba pamiętać, że równolegle odbywa się sześć paneli i na każdym nich podejmowanych jest wiele różnych zagadnień – dodał hierarcha. Internauci zdają sobie sprawę, że chodzi o Jamesa Martina SJ. Kim jest ów jezuita? PRZECZYTAJ TUTAJ.

 

Dziś już wiemy, co na Spotkaniu Rodzin powiedział o. Martin. W Dublinie wystąpił z prelekcją zatytułowaną „Okazywanie uprzejmości i szacunku w naszych parafiach osobom LGBT i ich rodzinom”. Przesłanie wystąpienia jest jasne: nie oceniaj, ale w pełni zaakceptuj. Miejsce braterskiego napomnienia i wezwania do pokuty zajęła niczym nieograniczona otwartość. CZYTAJ WIĘCEJ.

 

„Dziwię się wypowiedziom biskupa, który mówi, że tylko jeden z paneli dyskusyjnych będzie dotyczył osób z LGBT, bo na sześciu innych będą podejmowane inne zagadnienia. Szanowny księże Biskupie, ten jeden prelegent zdąży zrobić wiele złego i zgorszyć masę ludzi, którzy będą go słuchać. Małymi kroczkami do zniszczenia wiary, moralności i zaufania do Kościoła” – pisze o słowach hierarchy komentator Nick.

 

„Spotkanie rodzin katolickich to nie jest dobre miejsce dla panelu o homoseksualizmie” – dodaje Tomaszl.

 

„Jeżeli organizatorzy nie rozumieją, że poranienie KK w Irlandii jest m.in. skutkiem otwarcia na środowiska LGBT itd., to póki co nikt i nic temu kościołowi nie pomoże. Zmarnowany czas i pieniądze” – czytamy we wpisie użytkownika Anda.

 

„Pedofilia jest nieodłącznie związana z homoseksualizmem. O efebofilii w Kościele mówił niedawno kardynał Burke. Dlatego strategia zero tolerancji dla pedofilii przy równoczesnym puszczaniu oka do rodzin LGBT to jest gaszenia ognia benzyną” – zauważył internauta Gosc odnosząc się do kryzysu w Kościele w Irlandii. Część komentatorów polemizowała bowiem z łączeniem skandali pedofilskich z homoseksualizmem.

 

„LGBT to nie są rodziny. Legitymizujecie ich w ten sposób!” – dodaje kolejny czytelnik gosc.pl.

„Metoda małych kroków. Prelegent, jezuita Martin, znany z propagowania homoseksualizmu w KK to przykład takiego działania. Trzeba być ślepym, żeby to lekceważyć. A przecież biskupi niemieccy już postulują jakąś formę błogosławieństwa par homoseksualnych. Homoherezja w najlepsze hula w KK, a biskup bagatelizuje takie fakty. Straszne czasy dla katolików. Jak wytrwać w KK, jak nie stracić nadziei?” – pyta inny z użytkowników serwisu.

 

„Czyli kolejny jezuicki krok (James Martin SJ) w kierunku akceptacji dewiacji seksualnych został uczyniony?” – pisze Taka Prawda.

 

„(...) homoseksualizm nie istnieje. Polecam świetny artykuł Tomasza Rowińskiego Daliśmy sobie narzucić pojęcie orientacji homoseksualnej – w artykule wyjaśnienie . To że Kościół ustępuje coraz bardziej pod naporem homolobby, czego wyrazem jest eufemizacja pojęć katechizmowych nie zmienia faktu, co prowadzi do zmiany myślenia w kierunku że homoseksualnej naturze, bo ta jest dobra>. Ten niezwykły w formie nawrót do kreacjonizmu i deizmu, omija fakt, że choć Bóg jest naszym stwórcą, dziedziczymy zranioną naturę po pierwszych rodzicach. Skutki grzechu pierworodnego, dotykają nas w rozmaity sposób co sygnalizuje także nauka ukazując brak konsensusu na temat etiologii homoseksualizmu. Grzech pierworodny skaził nie tylko nasze intencje i czyny, ale także resztę stworzenia” – zauważa użytkownik Gosc.

 

„Homoseksualizm nie istnieje jako orientacja która jest wrodzona. Taka jest teza Rowińskiego i w pełni się z nią zgadzam. Istnieją skłonności i zachowania – a to zasadnicza różnica która stanowi pole i do leczenia i do nawrócenia. Właśnie przed chwilą czytałem że premier Kanady wezwał do porzucenia tolerancji na rzecz pełnej akceptacji . Piszę to po to żeby albo sobie Pan to uświadomił albo zrzucił maskę – pełna akceptacja jest celem tego lobby, które już z otwarta przyłbicą działa w Kościele. Kościół mówi już agendą gejowską, a zapisy katechizmu na który się Pan tak powołuje będzie można zmienić w pięć minut. Przykłady wpływu w KK? Pan żartuje? Od słynnego: Kim jestem żeby osądzać i Bóg stworzył Cię gejem poprzez błogosławieństwa par w Niemczech czy Austrii. Na spotkaniu w Dublinie wykład wygłosi o. James Martin który jawnie wzywa do akceptacji związków homoseksualnych w Kościele” – dodaje w kolejnym wpisie.

 

Z kolei użytkownik Jamci zwraca uwagę na fakt, że przedstawiciele Kościoła z Polski nie znaleźli się w gronie prelegentów na Spotkaniu Rodzin. „Czyli Polacy na wszelki wypadek zakneblowani? Psychologiczne wyparcie, Księże Biskupie? Odwagi! Chociaż troszeczkę” – pisze internauta.

 

 

Źródło: gosc.pl
MWł

 

  


DATA: 2018-08-23 17:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie, nie dziwię się, kacerze tak mają.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Jezuita James Martin świetnie pokazał jak można psuć dotychczasową naukę Kościoła, wyganiając z niego resztki wiernych. Wrogowie Kościoła mają mu za co dziękować. Ciekawe, kiedy ci "najwyżsi" jezuici w Kościele ocenzurują Pismo Święte z wypowiedzi "homofobicznych"?
ponad 1 rok temu / Gość
 
Czy nie jest to rozwinięcie pytania: "A kim ja jestem abym osądzał"
ponad 1 rok temu / Rys
 
[email protected] Mam inne doświadczenia: Wielu księży w Polsce jest zdziwionych działaniami obecnego papież i bałaganem i zamętem.Widocznie sobie nie radzi...z urzędem.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Kto zaprasza na to zgromadzenie? I kogo zaprasza?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
A z pokolenia którego papieża byli "ojcowie" SW2?
ponad 1 rok temu / do katopol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.