DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Katolicy protestują przeciwko reformom Drogi Synodalnej: to nie lek na kryzys wiary

Katolicy protestują przeciwko reformom Drogi Synodalnej: to nie lek na kryzys wiary
PCh24TV

Niemiecka konserwatywna organizacja „Maria 1.0” protestuje przeciwko charakterowi Drogi Synodalnej. Kościoła w Niemczech nie da się uratować za sprawą reform; z kryzysu wiary wyprowadzić może wiernych jedynie Matka Boża, przekonuje.

 

Organizacja „Maria 1.0” powstała w Niemczech jako przeciwwaga dla katolicko-feministycznego ruchu „Maria 2.0”, który stawia sobie za cel stworzenie „nowej Maryi” - kobiety, która może w Kościele sprawować władzę i ma dostęp do sakramentu święceń. „Maria 1.0” to z kolei grupa katolickich kobiet, które odrzucają progresywne tezy i chcą wzorować się na Matce Bożej, a nie instrumentalnie wykorzystywać jej imię dla heretyckich celów.

 

Teraz „Maria 1.0” zareagowała na decyzję Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików (ZdK), organizacji świeckich współrządzącej Kościołem w Niemczech razem z biskupami. Komitet kilka dni temu zaakceptował statut Drogi Synodalnej oraz wydał oświadczenie, w którym zaproponował wprowadzenie kościelnego błogosławieństwa dla związków homoseksualnych oraz dla powtórnych związków rozwodników.

 

W odpowiedzi „Maria 1.0” zaproponowała poświęcenie Kościoła katolickiego Matce Bożej, jako jedynej, która może wyprowadzić Niemców z kryzysu wiary. Według grupy Matyja jest „jasnym i skutecznym modelem dla koniecznych reform”. Jej bezwarunkowe „tak” i pokorna zgoda na to, by „stało się jej podług woli Bożej” jest wzorem, którym winni zawsze kierować się wszyscy chrześcijanie.

 

Niemieccy biskupi chcąc reformować Kościół w Niemczech winni według grupy „Maria 1.0” wyjrzeć poza koniec własnego nosa i zobaczyć, jak wygląda wiara chrześcijańska w tych krajach, w których Kościół rozwija się i kwitnie.

 

Organizacja wezwała też do zajęcia się na Drodze Synodalnej w pierwszej kolejności kwestią nowej ewangelizacji, a nie reformami struktur. Ewangelizacja nie może być traktowana po macoszemu, jako marginalny element niemal nieobecny w zaplanowanych w ramach Drogi dyskusjach. Według „Maria 1.0” należy powołać specjalne forum poświęcone temu problemowi; nie wystarczą dotychczasowe cztery fora Drogi, które mają zająć się podziałem władzy w Kościele, celibatem, rolą kobiet i moralnością seksualną. Dzięki położeniu naciski na ewangelizację, sądzi grupa, z Bożą pomocą uda się znaleźć sposoby na to, „by przyciągnąć ludzi w Niemczech do wiary katolickiej i zachwycić ich Dobrą Nowiną o miłosierdziu, miłości i nadziei”.

 

„Maria 1.0” wskazała też, że ZdK nie jest organizacją reprezentującą wszystkich niemieckich katolików; wielu wiernych nie godzi się z procesem Drogi Synodalnej w kształcie zaproponowanym przez większość biskupów i Komitet.

 

Według grupy istnieją bardzo poważne obawy o to, czy reformy nie doprowadzą do oddzielenia się Kościoła w Niemczech od Kościoła powszechnego. Droga Synodalna, zamiast prowadzić ludzi bliżej Boga, zmierza w zupełnie niewłaściwym kierunku, twierdzi grupa.

 

Pach

Źródła: pch24.pl, die-tagespost.de


DATA: 2019-11-28 07:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościół w Niemczech stacza a się po równi pochyłej, ponieważ biskupi Niemieccy - chcąc zachować swoje pozycje społeczne dające im władzę i dochody - pragną tylko reformować hierarchię zamiast pójść za głosem Maria 1.0 i zadbać o wzrost wiary - najpierw u SIEBIE, później u pozostałych rodaków. P. Jezus obiecał św. Faustynie, że jeśli Polska będzie wierna Bogu - wywyższy ją ponad inne narody Europy, a Niemcy znikną z powierzchni ziemi.
9 miesięcy temu / Witkacy123
 
Polskie prawdziwe katolickie organizacje powinny ich wesprzeć i działać wspólnie...
9 miesięcy temu / Mata
 
1.0, dobre! Tak trzymajcie, którzyście tam jeszcze zdrowi!
9 miesięcy temu / czloax
 
Takie same pytanie można zadać Polakom. Głosują kolejny raz na "lewicę bezbożną" PiS i nie boją się kary Bożej za współuczestnictwo w aborcji eugenicznej.
9 miesięcy temu / @Judyt
 
CO dawno temu zrobili Niemcy,ze ich Pan Bog taka glupota i zaciemnieniem pokaral..?? Bo przeciez juz wybor Hitlera byl glupota i wynikiem zaciemnienia umyslu..
9 miesięcy temu / Judyt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.