DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”
fot YouTube / KinoSwiatPL

„Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia”, napisali w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, którzy wezwali do zbojkotowania najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”.

 

„Wiemy doskonale, jak działają wrogie Polakom środowiska. Niezależnie, czy są to wrogowie zewnętrzni: zaborcy, okupanci, najeźdźcy czy wewnętrzni: ludzie z poczuciem misji stworzenia nowego, wspaniałego świata bez narodów, bez wartości, wszyscy oni mają świadomość, że siłą naszego narodu jest wiara. (…) Ludzie ci posługują się różnymi metodami. Dziś orężem w tej walce jest też kultura. Zbyt wiele niestety jest przykładów ohydnej, profanującej sacrum sztuki, by je tu wyliczać. Najnowszym jest film reżysera Wojciecha Smarzowskiego pt. "Kler” - podkreślono we wstępie oświadczenia.

 

Sygnatariusze pisma zwrócili uwagę, że twórcy „Kleru” powtarzający slogany typu: „Ten film jest potrzebny” tak naprawdę próbują obarczyć Kościół katolicki odpowiedzialnością za wszystkie problemy współczesnej Europy. „Z katolików, zwłaszcza polskich, oraz wszystkiego, co z katolicyzmem się kojarzy, można drwić bez żadnych hamulców. Robią to ludzie z tytułami naukowymi i bez nich. Politycy, gwiazdy kina i estrady, celebry ci i tzw. przeciętni Polacy. Bezkarnie, bezrefleksyjnie, bezwzględnie”, wskazano.

 

W ocenie autorów dokumentu „Polacy stają dziś przed kolejną próbą wierności. Wierności spuściźnie św. Jana Pawła II, bł. ks. Popiełuszki i sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Największych synów współczesnego polskiego Kościoła. Ludzi, którzy nie wahali się świadczyć Pana Boga i patriotyzmu, w czasach najtrudniejszych. Im zawdzięczamy to, że wciąż jesteśmy Polakami i katolikami”. W tej sytuacji obowiązkiem wszystkich zatroskanych o los owczarni Chrystusa Pana jest „wierność polskiemu Kościołowi i polskim Kapłanom”.

 

Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy zaznaczają, że istnieje wiele zła „zarówno wśród ludzi świeckich, jak duchownych”, ale „nie możemy jednak pozwolić na rozliczanie tych ostatnich przez ludzi, którzy przez ostatnie lata używają swych nazwisk dla ochrony swego kolegi z branży, któremu sądownie udowodniono czyny niegodne”.

 

„Każdy z nas potrzebuje czasem refleksji na sobą i otaczającą nas codziennością. Dziś jest właśnie taki czas, dla wszystkich, którzy przyjęli sakramenty włączające ich we wspólnotę Kościoła. Sama refleksja jednak już nie wystarczy. Potrzeba wyraźnej deklaracji: czy jestem w Kościele, czy poza nim!”, podkreślono w oświadczeniu.

 

Na koniec sygnatariusze pisma wystosowali apel:

 

„Wszyscy, którym sprawa Ojczyzny leży na sercu, którzy kochają Pana Boga i Polskę, muszą dziś jasno i wyraźnie powiedzieć nie niszczeniu naszych narodowych wartości. Apelujemy do ludzi sumienia, wszystkich, którzy każdej niedzieli wyznają publicznie swoją wiarę: zbojkotujmy ten upokarzający katolików film. Brońmy naszych kapłanów przed odzieraniem ich z godności, poniewieraniem wartości ich posługi. Piętnując zło, niezależnie od kogoś, kto je popełnia, brońmy godności osób, które wypełniają wiernie kapłańską posługę. Nie poszerzajmy ciemności zła poprzez wspieranie kont producentów i dystrybutorów tego skandalicznego obrazu”.

 

Źródło: ksd.media.pl

TK

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:

Rzeczpospolita Smarzowska


DATA: 2018-09-26 15:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wbrew jakich kolwiek wartośći narodu I obraza majestatu kościoła (Boga). Świadomie działanie I ataki na osoby duchowne jak podczas 2 wojny swiatowej. Robienie Auschwitz duchowego z najbardziej katolickiego kraju z współpracy z ludźmi którzy świadomie dla zarobkow i korzyści niszcza winice Panska i jej robotnikow. Tylko czy to opłacalne ? Przeciez to wbrew samemu Bogu ? Czy aby tacy ludzie nie są świadomi ze reztgnuja atakiem swoje życie wieczne..
9 miesięcy temu / Andrzej
 
@Rafał Oj drogi Rafale. Nie zawsze mnie toleruję. Nieraz padłem ofiarą cenzora.
9 miesięcy temu / trooper
 
Jestem z wami.. Bóg, Honor i Ojczyzna.
9 miesięcy temu / Teresa
 
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala, Czy ten, co mówić o tym nie pozwala? Cyprian Kamil Norwid
9 miesięcy temu / wwm
 
@trooper: Że ciebie ta administracja toleruje.
9 miesięcy temu / Rafał
 
"Próbują Kościół katolicki odpowiedzialnością za wszystkie problemy współczesnej Europy." Czy pokazywanie grzechów księży to obarczanie ich winą za wszelkie zło? ?nie możemy jednak pozwolić na rozliczanie tych ostatnich przez ludzi, którzy przez ostatnie lata używają swych nazwisk dla ochrony swego kolegi z branży, któremu sądownie udowodniono czyny niegodne?. Tutaj akurat sprawę dobrze pokazuje rysunek z czasopisma Charlie Hebdo gdzie jeden z księży mówi do drugiego "Musisz zacząć kręcić filmy jak Polański" ?Wszyscy, którym sprawa Ojczyzny leży na sercu, którzy kochają Pana Boga i Polskę, muszą dziś jasno i wyraźnie powiedzieć nie niszczeniu naszych narodowych wartości." Czy pokazywania zła księży to niszczenie narodowych wartości. Czy księża są wartością narodową? Księżą i ich posługa nie dotyczy sprawy narodu polskiego, bo w wielu innych narodach również są księża. Mogą oni być co najwyżej sprawą duchową. czy pokazywanie zła szewców to niszczenie narodów?
9 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.