DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Katolicki publicysta alarmuje: niemieccy biskupi chcą zlikwidować Magisterium

Katolicki publicysta alarmuje: niemieccy biskupi chcą zlikwidować Magisterium
fot. REUTERS/Ina Fassbender / FORUM

Niemieccy biskupi dążą do likwidacji moralności seksualnej. Chcą, by w Kościele katolickim nie było już żadnego Magisterium. Z tym wiąże się zniesienie hierarchiczności – pisze Mathias von Gersdorff.

 

Mathias von Gersdorff, katolicki działacz i publicysta, skomentował na swoim blogu zapowiedzi, które przedstawili niemieccy biskupi po zebraniu plenarnym w Lingen. Przewodniczący Episkopatu kard. Reinhard Marx zapowiedział po obradach, że Kościół w Niemczech pójdzie „synodalną drogą” i „nie czekając na Rzym” wprowadzi głębokie zmiany. Chodzi z jednej strony o moralność seksualną i celibat, z drugiej o sprawowanie władzy w Kościele, w tym przypuszczalnie o kapłaństwo kobiet.

 

„Stanowiska i uchwały, które zaprezentowała niemiecka Konferencja Episkopatu przy okazji wczesnorocznego zebrania plenarnego, są w najwyższym stopniu niepokojące. Są w stanie przyspieszyć i wzmocnić poważne zmiany [zachodzące] w Kościele katolickim w ostatnich dziesięcioleciach i w ten sposób doprowadzić do ostatecznego zerwania z Kościołem powszechnym” - pisze Gersdorff.

 

Jak wskazuje, na posiedzeniu episkopatu „przeforsowano bowiem w całej rozciągłości niemiecką wolę drogi odrębnej”.

 

Autor zwraca uwagę na uczynienie osobą odpowiedzialną za sprawy moralności seksualnej w Kościele niemieckim bp. Franza-Josefa Bodego z Osnabrück, co nazywa „decyzją najgorszą z możliwych”.

 

„Ta sprawa nie mogła ujść uwagi zgromadzonych w Lingen biskupów. Wybrali zatem świadomie biskupa, który od lat agituje przeciwko katolickiej moralności seksualnej najzajadlej ze wszystkich. Przesłanie z Lingen brzmi: Teraz jest tak, basta! Chcemy tego w ten sposób!” - pisze Gersdorff.

 

Jak zwraca uwagę, głównym partnerem prac, które prowadzić będzie Bode, uczyniono Centralny Komitet Niemieckich Katolików (ZdK). „Bode i ZdK nigdy nie kryli, do czego dążą: do wprowadzenia maksym rewolucji 1968 roku do Kościoła katolickiego. Chodzi o akceptację konkubinatu, teologicznomoralną nieszkodliwość praktykowanego homoseksualizmu i tak dalej. Celem reformistycznego katolicyzmu jest więc likwidacja moralności seksualnej i odwrócenie się od prawa naturalnego jako moralnoteologicznej podstawy, w zamian za skierowanie się ku liberalnej i zorientowanej na ducha czasu etyki sytuacyjnej” - pisze.

 

Autor zwraca dalej uwagę na dążenie Konferencji Episkopatu Niemiec do zmiany struktury władzy w Kościele. „Cel wydaje się być zdefiniowany: osłabienie kościelnej hierarchii, ustanowienie Kościoła zdominowanego przez świeckich, kierowanego przez struktury pseudodemokratyczne” - zaznacza. Gersdorff zwraca uwagę, że także w tej materii decydujący głos doradczy ma mieć ZdK.

 

Tymczasem Komitet ten zaprezentował niedawno następującą wizję zmian: „Klerykalne struktury władzy muszą zostać złamane. Z jednej strony dzięki włączeniu wybieralnych przedstawicieli świeckich w każdy poziom decyzyjny, z drugiej poprzez silniejsze włączenie kobiet na wszystkich poziomach” - pisano w oświadczeniu cytowanym przez publicystę.

 

Gersdorff nie ma wątpliwości, że niemieccy biskupi dążą do ustanowienia Kościoła, w którym nie będzie już żadnego wiążącego Magisterium i żadnej trwałej struktury hierarchicznej. „Jedno wynika z drugiego. Kościół żąda od swoich wiernych, że będą trzymać się prawdy i Urzędu Nauczycielskiego. Kościół i jego hierarchia są strażnikami Urzędu Nauczycielskiego. Jeżeli Urząd Nauczycielski zostaje zdegradowany do swego rodzaju doradcy dla prowadzenia lepszego życia, to nie potrzeba już więcej hierarchii, która będzie czuwać nad czystością nauczania” - zauważa.

 

Gersdorff dodaje, że progresistom umyka przy tym całkowicie fakt, iż księża istotnie różnią się od świeckich, bo na mocy otrzymanych święceń w szczególny sposób uczestniczą w kapłaństwie samego Chrystusa. Są osobami uświęconymi. Stąd, tłumaczy autor, egalitaryzacja Kościoła doprowadzi do zniszczenia jego sakralności i przekształci go w czysto świeckie stowarzyszenie.

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach

 

 

Zobacz także:

 

Niemiecka rewolucja. Jak za Odrą ginie wiara katolicka

 

Niemiecka rewolucja


DATA: 2019-04-03 10:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech oficjalnie zadekiarują bunt jak najprędzej. Wtedy Watykan będzie musiał potępić shizmatyków i będzie szansa, że nie wezmą udziału w wyborze następnego papieża. Pozostając formalnie lojalnymi wobec Stolicy Apostolskiej są potencjalnie bardziej szkodliwi.
1 miesiąc temu / tak to widzę
 
@aaa, wszystko zależy od tego, jak zachowa się Watykan i po czyjej stanie stronie, jeśli pozwoli na samowolę Niemcom, będzie nie dobrze! Ja przyznam się szczerze mam złe przeczucie!
1 miesiąc temu / okirex
 
Może rozpocznie się emigracja katolików nie mylić z "katolikami" z Niemiec do Polski? O ile będą jeszcze mieli gdzie emigrować.
1 miesiąc temu / aaa
 
Niemcy, a wlasciwie kosciol katolicki w Niemczech jest zdominowany luteranskim "dranstwem", dlatego za wszelka sile  daza do zjednoczenia z ewangelikami. A warunki upadajacego kosciola lutra "lotra", sa nastepujace: "nie bedzie polaczenia bez kaplanstwa kobiet!!!" Teraz prubuja "Ekcelencje, Eminecje i inni" wszelakich chwytow, by doprowadzic do zjednoczenia za wszelka cene... A rozwiazanie jest tak proste, pozostawic ich luteranow dla "zebow czasu" i bedzie ladnie pozamiatane. Kosciol, ktory odrzucil wszystkie nauki i sakramenty i oddalil sie od Jezusa i Boga, wydal sie sam ku zagladzie... Czlowiek jest elementem koscila, ale Bog stoi zawsze po srodku, a tam u luteranow... PUSTKI... i niepomoga, koncerty, parady, zwierzadka, ladnie ubrane panie pstorki, nie pomoga zwiazki z sodomitami, nie pomoze im nic, bo brakuje im Boga i wiary, a bez tego nie posiadaja Ducha Sw. A bez Ducha Sw. zostana pozarci jak kazda moda w duchu tego swiata, "zebem czasu" na wlasne zamowienie!!!
1 miesiąc temu / okirex
 
Ale po co ci progresiści chce reformować nasz Kościół. Jak im tak niewygodnie niech sobie założą własny "kościół". Boją się? Nie wpadli na pomysł? Resztki sumienia ich krępują? A może to taktyka szatańska - zniszczyć Kościół prawdziwy - Chrystusowy i zdeptać prawdę Ewangelii?
1 miesiąc temu / ks ortodoksyjny
 
Zgadzam się całkowicie z M. Gersdorffem. Jest to definitywne zerwanie z ustrojem Kościoła oraz całkowite odrzucenie moralności w oparciu o prawo naturalne. Działania niemieckiego episkopatu są wyraźne i nie pozostawiające miejsca na złudzenia. Natomiast, ad @Marek, problem w tym, że wszystkie te działania są już skonsultowanie z Biskupem Rzymu i będą przeprowadzane w ciągłej łączności z nim. Przestrzegam wszystkich marzycieli, Niemcy nie pozwolą sobie na żadną nową schizmę, to oni dziś stanowią trzon obecnych struktur ziemskiego Kościoła i to raczej tzw. konserwatyści mają problem z funkcjonowaniem w tychże strukturach. Nie powtórzą błędów Lutra, nie po to przez te kilka dziesiątków lat powoli i cierpliwie przygotowywali grunt i czekali na przejęcie władzy w Watykanie, żeby teraz to stracić i uciec w schizmę.
1 miesiąc temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66947"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.