DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Katolicka szkoła organizuje panel o tzw. „kulturze drag queens” wraz z pokazami

Katolicka szkoła organizuje panel o tzw. „kulturze drag queens” wraz z pokazami
Fot. Gili Yaari / NurPhoto / ZUMAPRESS / Forum

Carroll College w stanie Montana zaprosił na panel dyskusyjny trzech przedstawicieli (przedstawicielki?) tzw. „drag queens”. Nie byłoby w tym może nic dziwnego w dzisiejszych czasach, gdyby nie fakt, że Carrol College w miejscowości Helena to szkoła katolicka z długą tradycją. Założona w roku 1909 z inicjatywy ówczesnego biskupa Johna Baptisty Brondela, miała pierwotnie kształcić przyszłych księży.

 

Jak informuje portal „Church Militant”, Carroll College pod naciskiem tzw. „wspólnoty LGBT+” postanowił poświęcić jeden wieczór na przedstawienie kultury „drag queen”. Na zorganizowanie wydarzenia zdecydowano się mimo protestów wiernych katolików, którzy uczą się w tej szkole. W e-mailu, jaki otrzymali uczniowie college’u, można było przeczytać m.in., że zaproszeni są po to, by zapoznać się z „kulturą drag w historii i dzisiaj z wielu punktach widzenia: akademickich i osobistych”. Po odczytach uczestników dyskusji miały nastąpić „krótkie pokazy w wykonaniu drag queen i drag king”.

 

Co ciekawe, sponsorami tego „panelu dyskusyjnego” okazały się trzy organizacje działające na terenie tej katolickiej szkoły: „Geneder Studies Program” (Program Studiów Gender), „Gay-Straight Alliance (Sojusz Gejowsko-Heteroseksualny) oraz „Feminists Advocating Equality” (Feministki Popierające Równość). Rok wcześniej na terenie Carroll College miał się odbyć występ „drag queen”, ale został odwołany po protestach ze strony studentów wiernych ortodoksji katolickiej. Wywołało to oburzenie „wspólnoty LGBT+” obecnej na terenie college’u, która uważa, że nie uszanowano wyznawanych przez nią wartości. W lutym tego roku „wspólnota LGBT+” urządziła protest, na którym pojawiło się 50 osób z grona studentów i pracowników.

 

Do odwołanego występu z zeszłego roku nawiązuje też strona internetowa college’u, na której można przeczytać o „kontrowersji wokół ocenzurowania i odwołania występu drag na campusie”. Dr Jeanette Fregulia z Carroll College wyjaśniła też w rozmowie z „Church Militant”, że obecne wydarzenie ma inny charakter, gdyż nie będzie występów „drag queen”, a odbędzie się jedynie dyskusja. Brak występów określiła jako „kompromis zawarty pomiędzy katolickim college’m a sponsorującym wydarzenie” i dodała, że się osobiście z nim nie zgadza.

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf


DATA: 2020-09-26 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóż za zdziwienie?? Jak długo czekano z zamknięciem seminarium w Sosnowcu, w Ojczyznie św Jana Pawła II??
2 miesiące temu / Lustro
 
Draq queens to nie jest żadna kultura, tylko zboczenia dewiantów, tymczasem katolicka szkoła organizuje takie panele. LGBT atakuje nie tylko z zewnątrz, ale i od środka.
2 miesiące temu / Michu.
 
Na zdjęciu inna patologia.
2 miesiące temu / SymNT
 
@cóż Nie ma czegoś takiego jak dyskusja z komuchami. Nie będzie nigdy żadnego kompromisu bo nie ma granic na których zatrzyma się rewolucja. Dlatego zamiast dyskutować należy marksizm delegalizować, czy to tęczowy czy rasowy czy jakikolwiek inny. Po prostu przekonania marksistowskie nie są zaproszone do debaty publicznej.
2 miesiące temu / Cyraniusz
 
@cóż - w takim razie od razu zapoznajmy dzieci ze scenami gwałtu, brutalnych morderstw czy ludożerstwem. No bo przecież pod kontrolą i nie będziemy udawali, że czegoś nie ma. Co za chore myślenie. Pewne rzeczy są tabu właśnie po to, aby samo pomyślenie o nich moralnie odrzucało. Nie oznacza to, że tabu to ignorancja czy brak świadomości o istnieniu danego zjawiska.
2 miesiące temu / Akwin
 
czy uczniowie katolickich szkół musza być trzymani pod kloszem? chyba lepiej ze to się dzieje pod kontrolą niż w klubach nocnych ,udawanie ze czegoś nie ma nie pomaga
2 miesiące temu / cóż
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.