DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Kardynałowie Burke i Brandmüller apelują o przerwanie zmowy milczenia

Kardynałowie Burke i Brandmüller apelują o przerwanie zmowy milczenia
Kard. Raymond Burke i kard. Walter Brandmuller, REUTERS/Remo Casilli

Winnym wykorzystywania seksualnego ma być klerykalizm. Ale pierwsza i główna wina kleru nie polega na nadużyciu władzy, lecz na oddaleniu się od prawdy Ewangelii. Nawet publiczne zaprzeczanie, słowami i czynami, Boskiemu i naturalnego prawu, jest źródłem zła, które psuje pewne kręgi w Kościele – piszą kardynałowie – autorzy Dubiów do uczestników watykańskiej konferencji poświęconej nadużyciom duchowieństwa.

 

Kardynałowie Raymond Burke i Walter Brandmüller, którzy wraz z nieżyjącymi już hierarchami: Joachimem Meisnerem i Carlo Caffarrą opublikowali w 2016 roku słynne Dubia w obronie nienaruszalności Dekalogu i sakramentów świętych, wystosowali list otwarty do przewodniczących światowej Konferencji Biskupów w Watykanie na temat przypadków wykorzystywania seksualnego przez duchownych. Apel publikuje w całości portal Life Site News.

 

Autorzy alarmują: „Plaga homoseksualnej agendy została rozpowszechniona w Kościele, promowana przez zorganizowane sieci i chroniona przez klimat współsprawstwa i spisek milczenia. Korzenie tego zjawiska wyraźnie widać w atmosferze materializmu, relatywizmu i hedonizmu, w którym otwarcie poddawane w wątpliwość jest istnienie bezwzględnego, czyli pozbawionego wyjątków prawa moralnego”.

 

Księża kardynałowie pytają uczestników konferencji, czy zamierzają milczeć wobec błędów panoszących się w Kościele. Wzywają ich do obrony integralności doktryny katolickiej.

Podajemy tekst wystąpienia:

 

 

Drodzy Bracia, przewodniczący Konferencji Biskupów,

Zwracamy się do Was z głębokim smutkiem!

 

Świat katolicki dryfuje, a wraz z udręką pojawia się pytanie: Dokąd zmierza Kościół?

Zanim dryfowanie zaczęło postępować, wydawało się, że problemy ograniczone są do kwestii nadużywania nieletnich, straszliwej zbrodni, zwłaszcza gdy jest ona popełniana przez księdza; to jednak tylko część znacznie większego kryzysu. Plaga homoseksualnej agendy została rozpowszechniona w Kościele, promowana przez zorganizowane sieci i chroniona przez klimat współsprawstwa oraz spisek milczenia. Korzenie tego zjawiska wyraźnie widać w atmosferze materializmu, relatywizmu i hedonizmu, w którym otwarcie kwestionowane jest istnienie bezwzględnego, czyli pozbawionego wyjątków prawa moralnego.

 

Winnym wykorzystywania seksualnego ma być klerykalizm. Ale pierwsza i główna wina kleru nie polega na nadużyciu władzy, lecz na oddaleniu się od prawdy Ewangelii. Nawet publiczne zaprzeczanie, słowami i czynami, Boskiemu i naturalnego prawu, jest źródłem zła, które psuje pewne kręgi w Kościele.

Wobec tej sytuacji kardynałowie i biskupi milczą. Czy będziecie również milczeć podczas spotkania w Watykanie 21 lutego?

 

Należymy do grona, które w 2016 roku przedstawiło Ojcu Świętemu pewne pytania, dubia [„wątpliwości”], które podzielał Kościół w odniesieniu do rezultatów Synodu o Rodzinie. Do dziś te dubia nie tylko nie doczekały się odpowiedzi, ale i stały się częścią bardziej ogólnego kryzysu wiary. Dlatego zachęcamy was, abyście zabrali głos w obronie integralności doktryny Kościoła.

 

Modlimy się do Ducha Świętego, aby pomógł Kościołowi i przyniósł światło pasterzom, którzy nim kierują. Rozstrzygające decyzje są teraz pilne i konieczne. Pokładamy ufność w Panu, który obiecał: ‘Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata’ (Mt 28, 20).

 

Walter Kardynał Brandmüller 
Raymond Leo Kardynał Burke

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-02-20 08:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie są nasi biskupi?Dlaczego milczycie.Pan Jezus was za to rozliczy .
ponad 1 rok temu / kolo
 
"Modlimy się do Ducha Świętego, aby pomógł Kościołowi i przyniósł światło pasterzom, którzy nim kierują...." Czy kieruje się Duchem Świętym kapłan uprawiający lub popierający czyny sodomickie? +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko Matko i Królowo nasza..."
ponad 1 rok temu / Jurek
 
>Apelują o przerwanie zmowy milczenia < szkoda, że wcześniej tego NIE ZROBILI. BOJAŹŃ BOŻA jest wprost proporcjonalna do wieku.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
A po jakiej stronie są nasi polscy kardynałowie? Nie słyszę ich głosu.
ponad 1 rok temu / wierny Kościo
 
konsekwentnie normalni, większość biskupów nie dorasta im do pięt, milczenie też może być złem i o tym zapomina większość biskupów
ponad 1 rok temu / alex
 
konsekwentnie normalni, większość biskupów nie dorasta im do pięt, milczenie też może być złem i o tym zapomina większość biskupów
ponad 1 rok temu / alex
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.